Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a férjem nem szeret . Bűn...

Ha a férjem nem szeret . Bűn a vállás?

Figyelt kérdés
A férjem ,sokszor mérges pedig nem piszkálom,ha a munkehelyén ha felhívom bunkó és lekezelő,ha rossz napja van húzzam meg magam.Azt mondta nekem ,hogy jöjjek haza anyukámhoz mert neki rosszkedve van és mérges.Pedig én nem bántottam ,nem piszkáltam alkalmazkodtam. Nem hív ,nem keres .Akkor ez nem az én bűnöm ha elvállunk?
2014. okt. 5. 17:52
1 2
 1/16 anonim válasza:
59%
Nallam johetsz lakni.
2014. okt. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
42%
Nem bűn.
2014. okt. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Kedves vagy köszömöm:) ,de jó itt anyukámnál hála Istennek
2014. okt. 5. 17:58
 4/16 anonim ***** válasza:
44%
A duplán használt "l" betűkért jutalom jár? Vagy miért nem tudja a legtöbb ember megjegyezni, hogy a "válni", "nálam" csak egyetlen l-lel irandó?!?!?!
2014. okt. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Bocs,de hadd legyen ez a legkisbb problémám !
2014. okt. 5. 18:07
 6/16 Ozmium42 ***** válasza:
2014. okt. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Ozmium42 ***** válasza:

Bocs, egyáltalán nem ezt akartam belinkelni. (ha már ott van, akkor tudnotok kell, hogy baromság, és az embereket becsapni biztosan bűn) :@


[link]

2014. okt. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2014. okt. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Ling-ce ***** válasza:
63%

Attól függ, melyik felekezethez tartozol.

Attól függ polgári házasságban élsz csupán, vagy egyházi a házasság.

Ha Isten előtt fogadtatok örök hűséget, az halálig tart.

Nem maga a válás a bűn ilyenkor sem, hanem az eskűszegés. A különélés, ahogy most vagytok nem bűnös állapot. De olyan biztos, hogy válni kell? Nincsen soha jobb hangulatba, hogy értelmesen tudj vele beszélni? Ahogy leirtad a te szemszögedből tisztára úgy fest, mintha meg akarna szabadulni tőled. Így nem lehet bánni egy feleséggel. Ha beadod a válópert, az olyan, mintha elzavarható lennél. Szerintem ne kapkodd el a dolgot, hisz annyit minimum megérdemelsz, hogy megindokolja mi a baja veled. Te nem vagy egy zsebkendő, amit csak úgy el lehet dobni. Így válni, nagyon megalázó rád nézve: válaszokat érdemelsz, lehetőséget, nem dobhat csak úgy ki, mint egy lyukas zoknit. Légy határozott, amennyire csak tudsz! Lehet, hogy éppen ez hatja meg a férjedet, ebből látja, hogy szereted. Gondolom szereted, különben nem fájna így a viselkedése. Szurkolok neked, hogy megmenthesd a házasságodat. A család fontos.

2014. okt. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 yuda ***** válasza:

Elképzelhetőnek tartom, hogy élnek még a földön olyan emberek, akik számára a biblia-tehát Isten véleménye fontos és mérvadó. Nekik írom.

Persze az is elképzelhető, hogy a kérdező nem ismeri a biblia_Isteni hozzáállást és szeretné azt megtudni. Nem felekezetek véleménye a lényeg, hanem mit mond a biblia.

Beollózok 3 igehelyet. Mindenki tud olvasni és bízom abban, értelmezni is tudja mit olvas és nem beszél mellé, úgyhogy nem is magyarázom, beszéljenek az igék.


Mt.5.31

Megmondatott továbbá: Valaki elbocsátja feleségét, adjon néki elválásról való levelet.

32

Én pedig azt mondom néktek: Valaki elbocsátja feleségét, paráznaság okán kívül, paráznává teszi azt; és aki elbocsátott asszonyt veszen el, paráználkodik.


Mrk.10.2

És a farizeusok hozzámenvén megkérdezék tőle, ha szabad-é férjnek feleségét elbocsátani, kísértvén őt.

3

Ő pedig felelvén, monda nékik: Mit parancsolt néktek Mózes?

4

Ők pedig mondának: Mózes megengedte, hogy válólevelet írjunk, és elváljunk.

5

És Jézus felelvén, monda nékik: A ti szívetek keménysége miatt írta néktek ezt a parancsolatot;

6

De a teremtés kezdete óta férfiúvá és asszonnyá teremté őket az Isten.

7

Annakokáért elhagyja az ember az ő atyját és anyját; és ragaszkodik a feleségéhez,

8

És lesznek ketten egy testté! Azért többé nem két, hanem egy test.

9

Annakokáért amit az Isten egybe szerkesztett, ember el ne válassza.

10

És odahaza az ő tanítványai ismét megkérdezék őt e dolog felől.

11

Ő pedig monda nékik: Aki elbocsátja feleségét és mást vesz el, házasságtörést követ el az ellen.

12

Ha pedig a feleség hagyja el a férjét és mással kel egybe, házasságtörést követ el.


I.kor.7.10

Azoknak pedig, akik házasságban vannak, hagyom nem én, hanem az Úr, hogy az asszony férjétől el ne váljék.

11

Hogyha pedig elválik is, maradjon házasság nélkül, vagy béküljön meg férjével; és a férj se bocsássa el a feleségét.

12

Egyebeknek pedig én mondom, nem az Úr: Ha valamely atyafinak hitetlen felesége van, és ez vele akar lakni, el ne bocsássa azt.

13

És amely asszonynak hitetlen férje van, és ez vele akar lakni, el ne bocsássa azt.

14

Mert meg van szentelve a hitetlen férj az ő feleségében, és meg van szentelve a hitetlen asszony az ő férjében, mert különben a ti gyermekeitek tisztátalanok volnának, most pedig szentek.

15

Ha pedig a hitetlen elválik, ám váljék el; nem vettetett szolgaság alá a keresztyén férfiú, vagy asszony az ilyen dolgokban. De békességre hívott minket az Isten.

16

Mert mit tudod, te asszony, ha megmentheted-e a férjedet; vagy mit tudod, te férfiú, hát megmentheted-e a feleségedet?

2014. okt. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!