Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hivő keresztyének, szoktatok...

Hivő keresztyének, szoktatok filmeket nézni?

Figyelt kérdés

És ha igen, akkor "világi" vagy inkább "keresztyén" filmeket.

És baj az ha én szeretem a filmeket??

Mert le tudok róluk mondani, de nem tudom mi tévő legyek.

Ha tudtok ehhez a témához igeverseket, akkor legyetek szívesek leírni.

Köszönöm.


2014. okt. 5. 15:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szoktunk. Mindent.
2014. okt. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hogyne! Én például elkezdtem nézni a csillagkapu sg1-et. Maga a történet közröhej szerintem, de a filmet szeretem. A horrort és az ahhoz hasonlót ki nem állhatom, de ez keresztény mivoltomtól független.
2014. okt. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én anime-t szoktam nézni.


Sajnos nem tudok olyan igeverset, ami az anime-ről szól.

2014. okt. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A film nem az ördög találmánya?

Régen elégették volna a tv-k készítőit boszorkányság vádjával.

2014. okt. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én sok mindent megnézek, de sajnos nem tudok úgy végig nézni egy filmet, hogy ne lássam a burkolt sátánista agymosást és ugyanez a helyzet rengeteg zenés videoklippel is.
2014. okt. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Keresztény vagyok.


Szoktam nézni világi filmeket, - na persze megválogatom hogy milyeneket - hiszen azok is közvetíthetnek értékes gondolatokat, és jó szórakozást is nyújthatnak. De megnézem a jó keresztényfilmeket is természetesen.

2014. okt. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia,


A keresztyén filmek nagy része teológiailag és filmbelileg egy trágya.


Én szoktam világi filmeket és sorozatokat nézni.

2014. okt. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 I.B.T. ***** válasza:
Ajánlom a Hellraisert!!!!!!!!!!
2014. okt. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"A film nem az ördög találmánya?

Régen elégették volna a tv-k készítőit boszorkányság vádjával."


1896-ban XIII. Leó pápa már szerepel filmen, szóval annyira régen se tartották ezt ördöginek. :))

Egyébként nem bűn a filmnézés, ilyen erővel színházba se járjunk..

2014. okt. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 munyamunya ***** válasza:

Ha már szóba jött a színház, érdemes elolvasni egy Tatianosz (i.sz.120-180 keresztény teológus) idézetet:


“22. I. Milyenek is tanaitok? Ki ne nevetne a nagy nyilvánosság előtt tartott rendezvényeken, melyeket a gonosz démonok tiszteletére rendeztek, kik gyalázatba döntik az embereket. 2. Sokszor láttam egy bizonyos személyt, miután láttam, csodálkoztam rajta, majd csodálkozásom megvetésre vált, mert hogy lehet valaki bensőleg más, kifelé pedig valami olyat színlel, ami nem ő, hol szenvedélyesen kérkedve, hol teljesen zavartan, egyszer villámló szemekkel játssza szerepét, máskor kezét ügyesen forgatva, agyagmaszkjában hol Aphroditéként, hol Apollóként tobzódik, egymagában vád az összes istenek ellen, a babonaság tömör foglalata, meghamisítja a hősi tetteket, eljátssza a gyilkosságokat, emlékezetbe idéz házasságtöréseket, az ilyen a megszállottság kincsesháza, a fajtalankodás tanítója, az igazságtalan ítéletek mintája, és az ilyet mindenki megtapsolja. 3. Én azonban megvetem azt, aki mindent meghazudtol, az embert is, istentelenségét is, mesterségét is. 4. Titeket azonban lebilincselnek az ilyenek, leszóljátok azokat, akik nem közösködnek veletek ezekben a cselekedetekben. Még a számat sem akarom kinyitni, ha énekel a kórus, nem akarok azokhoz tartozni, akik természetellenesen illegetik magukat. 5. Mi furcsaságot ki nem találtok és meg nem tesztek? Szégyelletes dolgokat lihegnek és beszélnek, úgy gesztikulálnak, ahogyan nem volna szabad, leányaitok és fiaitok nézik azokat, akik sátor alatt mutatják be, hogy miként kell megcsalni valakit. Szép, nektek az, amit a tárgyalóteremben kérdeznek, minden, amit az éj leple alatt gonoszul elkövetnek, s a mocskos szavak kiejtésével megrontjátok a hallgatóságot. Szépségesek még hazudozó költőitek is, akik képzelt alakjaikkal vezetik félre hallgatóikat.”

2014. okt. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!