Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek is egy vallást...

Szerintetek is egy vallást kelle bevezetni a világon, hogy ne legyen többé vallásháború?

Figyelt kérdés
Hit, különbözö vallàsok, Isten, biblia, vallàsi hàborúk

#Biblia #hit #vallàsi hàboruk
2014. szept. 22. 02:05
1 2 3
 11/29 KZitus ***** válasza:
Egyébként a napokban olvastam, hogy: a háború - az ezsköz a gazdagok kezében, amelyre a középosztály és a szegény embereket, gyermekeiket használják fel, hogy véghezvigyék szándékukat. Elfeledtem az író nevét, de nagyon elgondolkodtató a megállapítása.
2014. szept. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Nézd kérdező.

Komolyan azt gondolod, hogy ha egyik vallás is abszolút igazságot fogalmazna meg és hírdetne akkor nem az terjedt volna el? Az abszolút igazságot mindenki elfogná, ha valóban az lenne az abszolút igazság. Az egyik vallás pont annyit ér mint a másik, van aki ebben hisz van aki abban.

Hiszi, hogy az övé az igaz, de eleve nem lehet az, mert akkor mindenki azt vallaná. Plusz az igazság olyan dolog amiben nem hiszünk, hanem tudjuk, hogy van.

Szóval mindegyik vallás csak egy adott embercsoport hitét tükrözi. Sem nem abszolút, sem nem igazság. A sokszínűség léte önmagában kizárja, hogy bármelyik is valóban igazság legyen, mert abból egy van csak.


A "bevezetni" meg alapból vallásháborút jelent. Ami azt illeti az összes vallásháború alapja az, hogy mindenhol bevezessék ugyanazt a vallást.


És ne feledjük, hogy korok és népek jönnek mennek, ugyanúgy a vallások is. Évezredeken volt a sumér/babilón, volt mániteizmus, van buddhizmus, és mindnek ezernyi irányzata. És a mai katolicizmus sem ugyanaz már mint annó amikor kanonizálták. Szóval vallások születnek, tűnnek el, és amik ideig óráig fennmaradnak azok is folyamatosan változnak. Hol itt az abszolút igazság? Sehol.

Pusztán arról szól az egész, hogy van aki krisztusban hisz, van aki xenu-ban, vagy a húsvéti nyúlban, stb... semmi extra.

2014. szept. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Ha nem lehet bebizonyítani az abszolút igazságot, akkor marad az emberi ész. Ha az embereknek emberi ésszel kell kitalálniuk, hogy mi az abszolút igazság, akkor nem fogják kitalálni. Ezért kell, hogy valaki kinyilatkoztassa az abszolút igazságot; de ha nem lehet úgy bebizonyítani, mint egy matematikai tételt, akkor vajon hinni fognak-e neki az emberek?
2014. szept. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Ne legyen csak egy, amíg több van, addig tudják egymást fékezni. Egy azt tehetne, amit csak akar.
2014. szept. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Amíg vallás van, addig vallásháború is. Félre ne értsetek, nem mondom, hogy a vallás normális keretek között gyakorolva egy rossz dolog, de az első mondatom tény.
2014. szept. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 openyoureye ***** válasza:

"Amíg vallás van, addig vallásháború is."


jav: Amíg ember van, addig háború is. Nem két vallás háborúzik egymással hanem az azt valló oktalan emberek, akik bort isznak de vizet prédikálnak. Az istenük jóságos de nekik nem kell annak lenni, sőt aki velük ellentétes nézeteket vall, az ellenségnek tekintendő.


Ahhoz, hogy ne legyenek háborúk(beleértve a vallásit is) a fejekben kellene rendet rakni és tolerálni/elfogadni azt, ha valakinek más nézetei vannak a világgal kapcsolatban. Az, hogy erőszakkal akarok érvényre juttatni valamit már alapban elítélendőnek kellene lenni, így egy normálisabb erkölcsi értékszint elérése után már ki sem alakulhatna háború. Másik dolog pedig(de nem másodlagos!) az emberek oktatási szintjének emelése. A buta embert könnyű megvezetni: A tudás hatalom.

2014. szept. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 Lebannen ***** válasza:

"Hogyne... és egy minden eddiginél nagyobb vallásháborúval lehetne ezt elérni."


Sajnos ez már folyamatban van. Az ISIS terjeszkedik erősen.

2014. szept. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
2014. szept. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Vidiripi


3. válaszoló!


"Az egyetlen megoldás az ateizmus, amit a tudás elterjesztésével lehet terjeszteni. (minél többet tudnak az emberek, annál kevésbé fognak bedölni több évezredes meséknek) Hosszú út vezet eddig a célig, de nem reménytelen a dolog."


Mi is vezetett oda hogy kifejlesztették az atombombát? A nagy tudás szülte a hidegháborút?

Hiába van tudása az embernek az még nem jelenti azt hogy a másik hasznára fogja felhasználni. Sokkal inkább a saját önös érdekeit fogja vele szolgálni. Tisztelet a kivételnek de ők jóval kevesebben vannak.

Hogyan győződ le a szerelemféltésből elkövetett gyilkosságot? Vagy a harag által elkövetett?

Az irigységet? Ha nem a vallás miatt akkor más miatt de mindig találnak ürügyet arra hogy öljenek. A hatalom a pénz.

Vajon lett volna keresztes háború ha nem lett volna arany Jeruzsálemben? Nem vallásról szólt az akkor sem mint ahogyan manapság sem arról szól. Hatalomról és pénzről szól ezek húzódnak a háttérben.

Egyébként a Szovjetunióban megpróbálták azt amit vizionálsz. Érdekes módon nem jött nekik össze. Meg az is jó poén hogy ahogy közeledett Hitler hadserege Moszkvához úgy egyre jobban engedték hogy a pátriárkák megáldják a katonákat és a fegyvereket. Persze a háború után újra visszalett szorítva és el lett nyomva az egyház. Mert a hatalom érdeke ezt kívánta.

De ettől függetlenül jó lenne ha egységre jutnának az emberek. A kérdés az hogy ez vajon lehetséges e?

2014. szept. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem annyira egyszerü a dolog, mint mondod. A Szovjetúnióval az volt a baj, ami ma Észak-Koreával is: a rendszer túl vallásszerû, a bölcs vezetô vette át az istenség helyét, nem a racionalitásra alapoztak. Nem csoda, hogy ez sehova nem vezet.

Azt mondod, hogy én csak vízionálok, de ez a folyamat magától megy végbe, és több helyen meglehetõsen elõrehaladott állapotban van. (Nézd meg, hogy a világ legfejlettebb országaiban milyen alacsony a vallásos emberek aránya.)


A tudás meg igenis hasznos, bármit is mondasz, és az elterjedésével csökken az erõszak is. Mégis, szerinted minek köszönhetjük, hogy ma már senkit nem égetünk meg boszorkányságért és senkit nem száll meg az "ördög"? Elárulom: felfedeztük a baktériumok és a betegségek közötti összefüggést, illetve jelentõs elörelépéseket tettünk a neurológia és a pszichiátria tudományában.

2014. szept. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!