Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a muzulmán...

Mi a véleményetek a muzulmán vallásról?

Figyelt kérdés
2014. szept. 8. 20:36
1 2
 1/12 anonim válasza:
Egymást ölik egy vallásbeli eltérés miatt. Nálam itt elbukott az egész vallás. Arabul is tanultam, nehéz nyelv főleg egy európainak. A kultúrájuk érdes, már ha a művészetüket nézzük. Sajnos, ha most elmész egy arab országba, akkor a szegénységet látod, az elmaradtságot és a sok vallás, etnikai háborút... Az arabok elég érdekes emberek, lehet vallásuk miatt vagy neveltetésükből adódik.
2014. szept. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem minden vallásról meg van a véleményem. Népbutítás, agymosás...
2014. szept. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon hatékony politikai eszköz.
2014. szept. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Barbár, elmaradott, erőszakos vallás. Ha tényleg a békét hirdetnék, nem fejeznének le újságírókat, erőszakolnának meg nőket mert "meztelen arccal" sétáltak vagy lőnének arcon kislányokat csak mert iskolába akartak járni. A sötét középkori időket idéző nő, pogány-és idegenellenésségről, illetve a saría kivégzésekről (megkövezés, élve elégetés, vízbe fullasztás jelentéktelen bűnökért is) nem is beszélve. Annyira nem értem, miért akarják annyian, hogy Európa is átvegye ezt.
2014. szept. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Golyót nekik...
2014. szept. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Ugyanolyan vallás, mint a többi!
2014. szept. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%
Egy ember állítólagos látomásain alapul. Valamiért elhiszik neki, hogy Allah neki kijelentett dolgokat és azokat követik. Szadista. Csak a muszlim férfit tekinti embernek, a többi irtható.
2014. szept. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jézus az igazság!
2014. szept. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%

Ez a három vallás édestestvér, a zsidó, amelyből létrejött a kereszténység, majd ennek a kettőnek a hatására a muzulmán vallás.

Külső szemlélő alig vesz észre különbséget, annyira tükrözi annak a régiónak a sajátosságait.

Szerintem a keresztény a legerőszakosabb, az ószövetséget tekintve aztán a zsidó és végül csak a harmadik a mohamedán vallás, amely ha szintén kijárja azt az utat, amit az első kettő már megtett, akkor az is lecsendesedik és megszelídül.

Az első kettő annak idején sokkal vérengzőbb, türelmetlenebb volt és azoknál már nem veszik komolyan a vallásosak sem az uszítást, legalább is remélem, amíg az iszlám hívei még sok mindent szó szerint vesznek, de remélhetőleg kinövik előbb utóbb, bár az igazi tényleg az lenne, ha a felvilágosodott értelem túllépne a vallásokon.

2014. szept. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hahaha, mennyi iszlámofób barom van itt. Ne felejtsük el, hogy a nyilvántartott terroristák hatalmas, és legnagyobb része elsősorban fehér keresztény férfi. A keresztény radikálisakról sose szeret senki beszélni, de nem az iszlám az egyetlen vallás, aminek a nevében háborúk törtek ki (9/11 pedig csak csináld indok amerikának, hogy nekimenjen a közel-keletnek). Én atesita vagyok, egyik vallást sem támogatom, de az iszlám mindenképp szimpatikusabb nekem, mint a kereszténység például.
2014. szept. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!