Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért olyan lényeges kérdés,...

Dózsabimbó kérdése:

Miért olyan lényeges kérdés, hogy a jazidik áttérnek-e?

Figyelt kérdés

Kényszerített áttérésről hallani, csak azt nem tudom miért nem lehet könnyedén eljátszani, hogy áttérnek az iszlámra, s ha már áttértek, könnyebben megszökhetnek a dzsihádistáktól.

Én simán leesküdném a csillagokat az égről a helyükben, aztán meglógnék.



2014. szept. 1. 17:22
 1/4 A kérdező kommentje:

Ez lemaradt:


Aki közületek hívő-vallásos, az vállalná a halált vagy áttérne?

2014. szept. 1. 17:23
 2/4 anonim ***** válasza:
Én vagyok vallásos, de aki valóban az (és az ilyen kicsi vallások követői általában azok) annak az ilyen ál-áttérés sem alternatíva.
2014. szept. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ál-áttérés is részben megtagadása a hitnek!

Aki valóban igaz hitű (értsd: valóban elkötelezett a saját vallása mellett), az nem fog semmilyen kiskaput keresni, hanem vállalja.

2014. szept. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az előttem szólóhoz csatlakoznék, én vallásos vagyok ugyan, de az ateisták álltal (is) elfogadott nézetet írom le (csak ,hogy ne legyen nyavajgás megint)...


olyan vallásoknak amik máig megmaradtak az egyik megtartó ereje pont az erős ellenállás volt, sőt az ókori rómában vagy a közelmúlt Kínájában kézzelfoghatóan bebizonyosodott, a kereszténységgel kapcsolatban, hogy "minden csepp kihullott vér maggá válik mire földet ér"

az összes kicsit is komolyan vehető vallás állhatatosságot követel. A zsidóknak is, akik híresen kiszolgáltatottan éltek/élnek is komoly problémát okozott, hogy pl menekülhetnek/harcolhatnak e szombaton, letagadhatják e, hogy zsidók, és az olyan közösségekben, melyekben engedélyezték a kamu-áttéréseket is még mindig válalni kellett, hogy ugyan úgy eljár a zsinagógába megtartja a szokásait hitbéli dolgait.


Szerintem eleve hibásan képzeled el, talán van valami neked is ami meghatározza az identitástudatodat és komoly balhét vállalnál érte, pl talán vállalnád, hogy öszeverjenek de akkor sem köpnéd le édesanyádat, és neveznéd szajhának, van aki az életét áldozná egy megszálló hatalom elleni háborúban, talán te is kész lennél meghalni a hazád, a családod, a kultúrád védelmében, remélve, hogy a történelem majd nem mint gyáva férget, hanem mint mártírt őriz meg...


Noss egy vallás ennél sokkal-sokkal több, család, nemzet, értékrend, szinte minden igazán fontos dolog ami egy ember meghatároz, noss ezért választják sokan halált mint a tagadást

2014. szept. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!