Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik isteni igazságszolgált...

Létezik isteni igazságszolgáltatás?

Figyelt kérdés
És ha igen, akkor az igazságos?
2010. jan. 16. 17:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
26%

Akik szerint van, azoknak egy kérdés:

Ha egy szerettetek meghal, akkor is azt gondoljátok, hogy van, és hogy biztos bűnös volt, azért vette el tőle az isten az életét?

Ez a szöveg úgy 200 éve még elment, de ma már nem.

2010. jan. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
43%
Van Isteni igazságszolgáltatás. Isten a Bibliában azt mondja: Az én utaim, nem a te utaid, az én gondolataim nem a te gondolataid. Amennyivel magasabb az ég a földnél, annyival magasabbak az én gondolataim, a te gondolataidnál. Isten sehol nem állítja /a Bibliában legalább is, mást meg nem fogadok el hitelesnek/, hogy ezen a földön minden igazságos, és hogy Ő itt szolgáltat igazságot. A Biblia azt mondja: elrendeltetett, hogy az emberek egyszer meghaljanak, azután ítélet következik. Mikor igazságos a halál? Hány évesen? Egy 80 éves embernél is azt mondják, élhetett volna még. Ha Adolf Hitler 5 évesen meghal, ma sokan mondanák, bár úgy lett volna. De akkor mindenki azt mondta volna: miért halt meg ez az ártatlan kisfiú. Soha nem derül ki, milyen gonoszságokra lesz majd képes. Ha a halál után mindennek vége, akkor igazatok van. De akkor egy reménytelen világban kell éljetek, vigasztalanul.
2010. jan. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
26%
Miért hal meg X 5 évesen? Soha nem derül ki hogy vajon gonosz lett volna-e vagy nem. Utolsó, majd ha nagy szarban leszel de úgy rendesen, majd rájössz hogy sok minden létezik csak éppen Isteni igazságszolgáltatás nem.
2010. jan. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Voltam már nagy szarban. Ott jöttem rá csak igazán, hogy van Isten. Addig nekem is jó volt az ateizmus. Amikor szarban voltam, viszont semmit sem ért az ateizmus, nem tudott rajtam segíteni. Tudod én olyan Istenben hiszek, aki valóságosan velem van, és akire rá lehet bízni az életem. És amikor nagy a baj, akkor mutatja meg igazán, mennyire nem hiábavaló benne bízni. Mond, amikor az első keresztyéneket Róma arénáiban az oroszlánokkal etették meg, az elég nagy szar volt? Ők még sem megtagadták Istent, hanem Őt magasztaló éneket énekelve haltak meg. A halált szenvedést elkerülni úgy sem tudom. De ha kell szenvedni és meghalni, akkor én inkább így szeretnék, és nem úgy, mint az ateisták teszik, rajtuk olyankor nem tud segíteni a most oly fölényes eszük.
2010. jan. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
57%

"Mond, amikor az első keresztyéneket Róma arénáiban az oroszlánokkal etették meg, az elég nagy szar volt? Ők még sem megtagadták Istent, hanem Őt magasztaló éneket énekelve haltak meg."


Saját magad ellen beszélsz. Akkor mégiscsak szarban voltak, és nagy sz.rt sem ért az Istenben való hitük. Gondolkozz már kicsit reálisan!

2010. jan. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Elmondom neked még egyszer, világosan. Ha nem lett volna ott velük kézzelfoghatóan Isten, nem tudtak volna énekelve meghalni. Csak az tud így viselkedni egy cirkuszi aréna közepén, miközben ezrek őrjöngenek, hogy lássák kínhalálát, aki valami többel rendelkezik annál, mint ami szegény ateistáknak van. Oroszlánnal még nem álltam szemben, de nehéz helyzetben voltam már többször is. Amikor még ateista voltam, öngyilkos akartam lenni. Amikor már hívő voltam, megtapasztaltam, tudnak az események oly váratlanul oly módon változni, amit ésszel elképzelhetetlennek tartottam. De amíg nem éled át, úgy sem fogod elhinni, csak engem tudsz lesajnálni. De ezt nagyon ismerem még ateista koromból. Nem igen érdekel. Én tudom mit éltem át, te meg tegyél ami akarsz. Bízz az ateizmusodban, hát ha megsegít. Mert hogy szarban leszel te is, az nem kérdés. Tudod, nem csak Isten létezése valóság, valóság a sátán is. És őt se nagyon izgatja fel, ha nem hiszel benne.
2010. jan. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Van isteni igazságszolgáltatás, de nem az életben, hanem a halál után. Igazságos, de igényelhető kegyelem. A kegyelem csak akkor vehető igénybe, ha benne bízva távoztál ebből a világból. Ha a kegyelmet elutasítjuk, akkor nincs irgalom, és azt kívánjuk, bárcsak megsemmisülnénk, azt azonban nem lehet.
2010. jan. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
létezik. halálod után majd igazságot szolgáltatnak neked is, nekünk is...
2010. jan. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
IGEN létezik! Éspedig hamarosan eljön minden emberre. Isten még nem fizetett meg senkinek a bűnei miatt ez a napra kicsit még várnunk kell, de hogy betlejesedik az bíztos. Láttam, hogy sokan írtak halálesetről, balesetről stb. sajnálom őket, viszont ezekért a dolgokét nem Isten a hibás írja Jakab 1:13, Sátán és néha maga az áldozat a hibás a szerencsétlenség miatt. A Teremtő hamarosan megítél mindannyiunkat, és nem mindenkinem lesz ez halál, lesznek tűlélők is. Zsoltárok 37:9-11 Te az leszel? Rajtad múlik. :) Ha tanulmányozod a Bbiliát és megtartod azt ami abban van lehetsz túlélő.
2010. jan. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Biztos Haitin is mosolyogva fekszenek a romok alatt. Vagy jaaa bocsi, az összes Haitin élő ember bűnös. Értem már.
2010. jan. 21. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!