Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik isteni igazságszolgált...

Létezik isteni igazságszolgáltatás?

Figyelt kérdés
És ha igen, akkor az igazságos?
2010. jan. 16. 17:10
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Amúgy 19/F
2010. jan. 16. 17:16
 2/24 anonim ***** válasza:
63%
Nem létezik, sőt a 20-on éves családtagomról most diagnosztizáltak egy komoly betegséget. Nem ezt érdemelné :(
2010. jan. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
54%

hát ki tudja?!

vannak akik fiatalon meghalnak, pedig "nincs bűnük"- már olyan mértékű, hoyg halál járna érte, ha van az az igazságszolgáltatás, de ki tudja, ha életben marad milen sors jutott volna neki?

erre mondják, hoyg Isten útjai kifürkészhetetlenek.

egyébként annak nehéz a halál., aki itt marad, nem annak aki meghal.Ezen is lehet gondolkozni.

2010. jan. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%

Az igazságszolgáltatás ítélkezés egy bűnös felett.Van aki még itt a földön megbűnhődik,van aki csak a halála után.

Nem hiába mondják,hogy Isten nem ver bottal.

Azt pedig,hogy mi az igazságos nem mindig tudjuk. megítélni.Sokszor évek múlva jövünk rá,hogy az átélt csapások valójában javunkra váltak.

2010. jan. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
67%
Nemrég halt meg egy 21 éves ismerősöm, aki vallásos volt, mindig mindenkinek segített, az éjszaka közepén is hívhattam, bármi volt, pedig a HÉV-en ismerkedtünk meg, és később is csak ott találkoztunk. azt mondta a pap a temetésén, hogy Isten csak jót tett vele, mert elvitte ebből a bűnös világból. remélem igaza volt, mert én elég igazságtalannak érzem, hogy 21 évesen kellett meghalnia:(
2010. jan. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
25%
Nincs ilyen, minden véletlenszerű. Viszont olyan van hogy törvényszerűen jön valami, pl ha valaki kemény dohányos nem csoda ha tüdőrákot kap, vagy ha ittasan vezetsz megúszhatod, de előbb utóbb úgyis elkapnak. Szóval így van ez.
2010. jan. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
62%
Dehogy létezik. Ha létezik, akkor miért halnak meg kisgyerekek? Okés, mondjuk hogy mert bűnös lett volna. Akkor aki valóban bűnös, az hogyhogy él még? Nem tudta Isten gyerekkorában hogy ez az illető most bűnös lesz vagy nem? Csak egy kicsit próbálj meg logikusan gondolkozni. Nem fogsz értelmes magyarázatot találni ezekre a dolgokra, és az emberek ráfogják, hogy valamiféle felsőbb hatalom dönt az életünkről. Hát, én valahogy amikor olyan gyerekeket, embereket látok akik már eleve betegen születtek, egyszerűen nem tudom elhinni, hogy mert ő azt érdemli. Hülyeség az egész.
2010. jan. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
64%

Nincs isteni igazságszolgáltatás, legalábbis a kereszténységben nincs.


Ha a világ igazságos hely lenne, akkor érdemes lenne jónak lenni, mert kifizetődne. Azonban nem ezt látjuk. Különben a biblia folyamatosan hangsúlyozza, hogy ebben a világban, amiben élünk, NEM kifizetődő jónak lenni. Egyébként ha kifizetődő lenne jónak lenni, akkor a jó/rossz erkölcsi fogalompár nem is létezne, mert a jó fogalma beleolvadna a "hasznos", "kifizetődő", "ügyes" stb. fogalmakba, a "bűn" fogalma pedig a "tévedés", "balfogás", "hozzánemértés" stb. fogalmakba.

2010. jan. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
29%
sztem sincs.hülyeség
2010. jan. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
60%
Ja, és még valami (18:06 voltam). Az ókori görögök még nem ismerték a különbségtételt, amiről írok. Nem volt bűnfogalmuk, a szó, amit használtak erre, inkább "tévedést" jelent. Továbbá "jó" fogalmuk sem volt, hanem számukra a jó azt jelentette, hogy valaki egészséges, ügyes, megbecsült, befolyásos, sikeres, erős, bátor stb. Náluk a világ "igazságos hely", mert ha valaki nem jó (=ügyetlen, bátortalan, lúzer), az megbűnhődik (=nem lesz sikeres). Ez persze azért kap egy kis morális színezetet is (bővebben: a fél irodalmuk erről szól). A kereszténységben pont az az egyik újdonság, hogy szétválasztotta a jót a sikerestől, és a bűnöst a tévedést elkövetőtől stb., (amiről fent írtam), ami mögött az a gondolat is ott van, hogy a világ igazságtalan hely. Szóval a kereszténységben speciálisan nincs isteni igazságszolgáltatás, még ha a kereszténység előtti civilizációkban volt is hasonló.
2010. jan. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!