Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ragaszkodnak a tanúk...

KZitus kérdése:

Miért ragaszkodnak a tanúk Istenük, Jehova nevéhez?

Figyelt kérdés

Mit ír erről a Biblia?

kérem, hogy CSAK a tunúk válaszoljanak.



2014. aug. 13. 09:09
1 2
 1/19 Mulder614 ***** válasza:
Te miért ragaszkodsz a nevedhez? nem elég neked ha csak "ember" vagy???
2014. aug. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 yuda ***** válasza:
78%

Előre bocsátom, nem vagyok tanú és mivel nyilvános oldal, ezért ha van véleményem, leírom. Legfeljebb nem te kamatoztatsz belőle, hanem mások.


Tanúknak igaza van, hogy megjelenik Isten neve a bibliában. Sokszor egy-egy másik kifejezéssel párosulva, ami valami specialitást tükröz. Több ilyen van.

pl. Jahve Raffa: az Úr, a te gyógyítód, vagy Jahve Nisszi (Az Úr én zászlóm), Jahve Shalom (Az Úr a béke)...stb.

A kiejtés az más kérdés, hiszen egy írott nyelv, ami csak mássalhangzókat tartalmaz, nehéz megmondani róla a pontos kiejtést. Itt van az első csúsztatás.

Ezt a tanúk lesöpörték, nem kívánnak ezzel foglalkozni.


Másik probléma és ez sokkal fontosabb, hogy Jézus és a tanítványok is az evangéliumot hirdették. Evangélium lényege az a jó hír, hogy Jézus Krisztus meghalt minden emberért, és nem kell már sem bűnben élni, sem elkárhozni, mert Jézus magára vette a bűneinket és meghalt helyettünk.

Ez a tiszta tény.

Semmi jehovázás, semmi jehova név hirdetésére, vagy terjesztésére nem kaptak a hívők felkérést/utasítást, hanem kizárólag az evangélium hirdetésére.

Jézus meghalt helyettünk, és feltámadt a megigazulásunkra, majd beült a Mennybe.

Ezek a csupasz tények és ennek ténye a jó hír. Ezt kell/kellene hirdetni.

Sem Jézus, sem a tanítványok, sem semmilyen újszövetségi írás nem buzdít senkit arra, hogy a jehova nevet olyan sarkalatosan vegye, mint a tanuk. Ez egy fatális csúsztatás és nem azzal foglalkoznak, amivel kellene. Méltó tehát, ha emiatt semelyik keresztény közösség nem tartja őket Krisztus követőnek, keresztényeknek.

Ezen kívül persze még sok-sok melléfogásuk van, de azt szerintem még sokan ki fogják tárgyalni.

2014. aug. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
Mert ezt tanították nekik Krisztus helyett.
2014. aug. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 KZLTUS1 ***** válasza:
72%

Szervusz


A Tanúk sajnos bementek a málnásba mert nincs más név amely által megtartatunk, hanem csak a Jézus neve.

Azok akik hamis nevet hírdetnek, vagy más névben hisznek, egy olyan névben amely csak egy jó emberé volt, vagy egy magas rangú angyalé, vagy egy olyan névben akin keresztül csak a legjobban megnyilváultak az Isten cselekedetei, azoknak az embereknek nincs megoldva a bűn problémája az életükben. Mert akik nem mint Istenként hisznek abban a galileai férfiban, azoknak nem is lehet Úr és megváltó az életükben, mivel meghazudtolják azt amit Ő állított magáról, és amit az evangéliumok állítottak Róla. Ezért is hamis vallás a Jehova Tanúk szervezete. Az apostolok is Jézus nevében tanítottak és tettek csodákat, mert Jézus nevében benne van az Istenség teljessége. Isten egyszülött Fia jött el közénk. Aki előtte nem volt szolgai formában mint az angyalok, hanem egyenlő volt Istennel. És miután felmagasztalta Őt az Atya, egy mindenható névvel ajándékozta meg, amely nem csak a jutalma lett, hanem örökség szerint kapta, mivel Ő az örökös. Mert ebben a névben bármit kérünk az Atyától az Ő akarata szerint, azt megadja nekünk.

Minden jót!

2014. aug. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%

Mert meg van írva: Élek én, mond az Úr, mert nékem hajol meg minden térd, és minden nyelv Istent magasztalja.


Ezt maga Jehova mondja ,ez nem vitás!!

Filippi lev.2.rész:

Hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké.

11

És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére.


Na kedveseim ,akkor hogy is állunk a nevekkel?

Vagy inkább a név mögött lévő személyel?

Jézus Krisztus Úr!!Vagyis =Jehova.

Ha vitázni szeretnétek a Bibliával vitáztok nem velem!!!

Ezek ellen semmi érvet nem lehet felhozni.

Vagy elhiszed ,vagy nem.

2014. aug. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
29%

Kisgyermek voltam, amikor megtanultam még a KÁROLI fordítású Bibliánkból ezt a verset


Zsoltárok 83:19


"Hogy megtudják, hogy te, akinek neve Jehova, egymagad vagy felséges Isten az egész földön."


Ez az én Istenem, a Biblia szeretö Istene.


Kérem imámban is , hogy "Szenteltessék meg a Te neved"...


Sok regényt is elolvastam életemben, fiatalon szerettem Jókai Mór regényeit, ö is említi Jehovát Istenként.


Nagyon tetszik nekem Verdi operája a Nabucco, csodálatos ének zendül fel benne Jehova Isten tiszteletére..


Mármint gyermek, és fiatal láttam és olvastam, hogy a müvelt emberek régen is tudták mi az Isten neve...


Látogatjuk a régiségeket is, bizony sok helyen láttam kiírva Jehova nevét....


Felnötté válásomkor más nyelven kell beszélnem, az itteni fordításokban is megtalálom az Isten nevét

2014. aug. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 megfelelő ***** válasza:

Nem értem a kérdést. Magatoktól kérdezed? :-)

Neked kellene a legjobban tudnod, nem:-)

2014. aug. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Kedves megfelelő


Igen, én tudom a SAJÁT válaszomat a kérdésre!


De figyeld meg én mit kérdeztem?!

2014. aug. 13. 16:39
 9/19 megfelelő ***** válasza:

Hát megkérdezted a tanúktól, akikhez te is tartozol, hogy miért ragaszkodnak valamihez.


Ezért írtam, hogy ezt te tudod a legjobban, hiszen te ismered legjobban a véleményüket.


Ezért nem értem a kérdést. Meg már amúgy is vagy kétmilliószor leírták.

2014. aug. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Te miért ragaszkodsz a nevedhez? nem elég neked ha csak "ember" vagy???"


Így van. Én a nevem nélkül is vagyok aki vagyok.

2014. aug. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!