Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érdemes erőlködni, hogy...

Megfelelő kérdése:

Érdemes erőlködni, hogy másokat meggyőzzünk?

Figyelt kérdés
apcs.13.48. Ennek hallatára örvendeztek a pogányok, és magasztalták az Úr igéjét, és akik az örök életre választattak, mindnyájan hívővé lettek.

2014. aug. 12. 21:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Értem. De csak rám nézve "káros", nem?

Ezzel a kijelentéssel csak azt akartam hangsúlyozni, hogy az erőltetésből semmi jó nem sül ki,és az erőltetésen volt a hangsúly. Mint írtam, én szívesen beszélgetek bárkivel bármiről, mert volt már érdekes eszmecserém vallásos emberekkel mindenféle vita nélkül, és ez jó dolog.

Egészen addig, amíg nem erőltetik :) Csak ennyit szerettem volna ezzel.

2014. aug. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Azért a helyzet ennél bonyolultabb. Nekem, pl. általános iskolában ezt tanította a történelemtanárom:


"Az élet kialakulására két elmélet van: a Bibliai, és az evolúció. Bár az evolúció az elfogadottabb, mi mindkettőről tanulni fogunk"


Na ez úgy ahogy van, egy baromság, több okból is:

1. Az élet kialakulásával nem csak a keresztény mitológia (Biblia) foglalkozik, hanem más mitológiák is, csak ezek kevésbé ismertek

2. Az evolúció nem csak "elfogadottabb". Az evolúció annyira elfogadott magyarázat az élet kialakulására, mint a gravitáció arra, hogy miért nem repülsz ki az űrbe ha felugrasz. Mindkettő egyforma erősséggel bíró tudományos elmélet.


Ezt a példát azért hoztam fel, mert egyik elméletet sem "erőltette" a tanárom, de egyenrangúvá tette őket. Ez hiba volt a részéről.

Bizonyos esetekben nem csak magára az egyénre káros a saját hite, ilyenkor félre kell tenni a hitből fakadó meggyőződést, mert csak kárt okoz vele az, aki ezt nem teszi. Nem lehet a "tisztelem más ember hitét" indokkal toleránsnak lenni pl. egy olyan történelemtanárral szemben, aki a teremtéstörténetet tanítja magyarázatként az élet kialakulására.


Nem minden esetben csak rád nézve káros ez a hozzáállás.

2014. aug. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez tényleg fura, amit írtál.

Mármint számomra egyértelmű az evolúció.

Szóval a példád abszolút megállja a helyét.

Különösképpen vallásosnak sem mondanám magam, legalábbis mint írtam a Wicca áll a legközelebb hozzám, a természetvallás jó :) Nekem, minden esetre. Szóval ezen a példán elindulva, én nem erőlködnék azon, hogy az én hitemről meggyőzzek másokat, hogy márpedig van Isten és van Istennő is, ebben KELL hinned különben ez meg ez lesz. Hiába a jó szándék vezérelne, aki az ellenkezőjéről van meggyőződve, nagyon nem venné jó néven.

2014. aug. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

A kérdést azért írtam ki, mert azt látom, hogy mindenki bőszen meg akar győzni másokat és nem veszi figyelembe, hogy a hit, Isten ajándéka és nem mindenkié a hit, hanem Isten annak adja, akinek akarja.


És én hiába akarok megmenteni valakit, ha Isten nem adja meg neki a lehetőséget.


Ezért, ha az ember Isten szellemének vezetésére hagyatkozik, és csak ahhoz megy, akihez az vezérli, sokakban meg botránkozást okoz, mondván, hogy mindenkiért meghalt Jézus.


Tehát van Jézus áldozata, kontra Isten kegyelme és hiába halt meg mindenkiért Jézus.


Ha egyszerre hallja sok mindenki az evangéliumot, akkor is, csak azok jutnak hitre, akiknek megadatott.

2014. aug. 13. 18:05
 15/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Allah nem nézi jó szemmel, hogy egy hamis istent imádsz. Ezért súlyos árat fogsz majd fizetni. Jézus csak próféta volt, nem Isten a fia képében.


Én hiába próbállak megmenteni, ha te nem fogadod be a szívedbe Allahot.

2014. aug. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!