Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érdemes erőlködni, hogy...

Megfelelő kérdése:

Érdemes erőlködni, hogy másokat meggyőzzünk?

Figyelt kérdés
apcs.13.48. Ennek hallatára örvendeztek a pogányok, és magasztalták az Úr igéjét, és akik az örök életre választattak, mindnyájan hívővé lettek.

2014. aug. 12. 21:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Erőlködni nem érdemes ... csak lazán és könnyedén érdemes megnyerni a fogékonyakat.
2014. aug. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%

Miért szeretnél meggyőzni másokat?

Úgy értem, hogy aki nyitott, az úgy is érdeklődni, lépni fog valamilyen formában.. aki pedig teljesen elzárkózik azt fölösleges erőltetni.

Például én wicca vallású vagyok, engem nem lehetne "meggyőzni", azonban mindig szívesen beszélgetek más vallású emberekkel, ezzel nincs is semmi gond. Egészen addig, amíg tiszteletben tartjuk a másik hitét, vagy éppen azt, hogy nem hisz.


24/N

2014. aug. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
...mond megfelelö, ha valakit szeretsz és veszélyben van, de nem hiszi és nem tudja mit teszel?
2014. aug. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%
Nem, hisz Isten dolgoz ki bennünk mindent. Te semmit sem tehetsz, maximum elmondhatod, hogy Jézus érte is meghalt, a kegyelem neki is jár.
2014. aug. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 KZitus ***** válasza:
38%

Szervusz


Űgy, ahogyan idézted, igen. Mert jobb adni, mint kapni.

Másrészt ha elmondom másoknak, hogyan lehet túlélni a közelgő ítéletnapot, és az érdekel valakit, eembereket mentek ez által.

Amikor látod, hogy életveszélyben van valaki, és te azt az embert megmentheted, nem igen gondolsz arra, most ez neked mennyi erőfeszítésbe fog kerülni. A megmentésére sietsz. Vagy nem így gondolod?

2014. aug. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Mulder614 ***** válasza:

erőlködni nem érdemes, mert az csak elriaszt másokat.

mindenkinek saját meggyőződéséből kel hinnie!

2014. aug. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A tanúk magasról tesznek Isten munkálkodására és szavára, ők csak szervezet kitalációját követik.
2014. aug. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%

Nem csak érdemes, hanem kötelességünk is. A hitetlenség ellen minden ember köteles küzdeni, ahogy azt a Korán tanítja. Az Allah útján való küzdelem az iszlám hatodik pillére.


Komolyra fordítva a szót:

Miért gondolod, hogy a te mítoszod (Biblia) valódibb, mint más vallások mítoszai? Egy iszlám ember pl. téged tart olyannak, aki tévúton jár.


Ne akarj senkit se meggyőzni a saját tudatlanságodból eredő hited miatt. Ezt a feladatot az egyház (mint intézmény) látja el, és sajnos jól végzik a munkájukat.

2014. aug. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Na, hát igen... ez jellemző az itteniekre. Írtam egy teljesen támadás nélküli, normális hangvételű választ, erre csak Katy van jobban lepontozva nálam. Gyönyörű. Csak tudnám melyik része nem volt hasznos...Mindegy.
2014. aug. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Holdbársony!


Szerintem az "engem nem lehetne meggyőzni" része miatt kaptál annyi lepontozást. És nem azért, mert bárki is meg akarna győzni téged, hanem csupán ezen (káros) hozzáállásod miatt.

2014. aug. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!