Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten honnan tudhatja ilyen...

Isten honnan tudhatja ilyen biztosan, hogy Ő a legfelsőbb lény és sehol a világon nincs felsőbb értelem nála?

Figyelt kérdés

Egy érdekes eszmefuttatás :


Az elmebetegek a pszichiátrián magukat Istennek képzelik és a saját beteg gondolatvilágukból kitőrni sem képesek, így biztosak magukban, el is hiszik. annál betegebbek, minnél biztosabban magukban, ez jellemző tüneteegyüttes.


Mi van, ha a vallások Istene egy valóban létező nálunk jóval fejlettebb, felső értelem. A vallásos művek tanulsága szerint nagy hasonlóság mutatkozik az elmebetegekével. Azaz nagyon magabiztos abban, hogy Ő az Isten, még parancsba is adja, hogy ne hódólj más Isteneknek. Ha tudja, hogy nincs más Isten, mint ő, hogyan mondhat ilyet, hogy más Istenek ?


Lehet, hogy ez a felsőbb értelem magányos és ebbe beleőrült. Minden vallásban az egyetlen létező magányossága van benne, azaz az a hipotézis, hogy mind egyek vagyunk Isten mindenhol van és mindenkiben. Mi van ha ez a felsőbb értelem valóban létezik és megbolondult és ez az élet amit itt élünk, az hogy nem gondoskodik az isteni jóság, jócselekedet igasságosságának mindennapjainkban való tőrténésével, pont ezt igazolja. Ha igaz a vallásokban az Isteni kinyilatkozások elve, akkor az életben ugyanazt tapasztalod ami ebben az Istenben van, azaz anarchiát, zűrzavart, tébolyt, összevisszaságot és bolondokházát. Mi van ha létezik Isten, de van nála nagyobb értelem is, csak azzal még nem találkoztunk ?


2014. aug. 12. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs isten.
2014. aug. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyelőre Istennel se sokan találkoztak. Szóval nem sok értelmét látom azon gondokodni, milyen volan a találkozás a mostaninál is nagyobb istennel.
2014. aug. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

És mi van akkor ha ő igenis tudja, hogy van több Isten (mindegy milyen formában) és ezért mondja, hogy ne imádj más isteneket...

Illetve akár lehet is nála nagyobb értelem és ő ezzel tisztában is lehet...

Ettől még ha ő teremtett minket, nekünk ő marad az Isten!


Mint ahogy neked is vannak nagyszüleid, de anyának, apának mégiscsak a szüleidet nevezed, pedig a nagyszülők is szülők... Csak éppen nem a tiéd!

2014. aug. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3. Válaszoló

Anyám nem mondja azt, hogy nincsenek más szülők, nem tiltja meg, hogy beszélgessek a nagyszüleimmel, vagy hogy kitegyem a képüket a falra.


Amúgy Isten a déli zsidó törzsek viharistenéből lett először főisten, aztán egyetlen isten. Tehát a kezdetekkor több isten volt, csak Isten egyszer csak azt mondta, hogy én a többi felett állok, aztán pedog, hogy én vagyok az egyetlen. Mint egy bolond, aki idővel önmagába fordul, és elveszti minden kapcsolatát a külvilággal.

2014. aug. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem csodálkoznék, ha teljesen őrült lenne isten, képzeld el, végtelen, örök időktől kezdve ült a semmi közepén.
2014. aug. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 János114 ***** válasza:

Udv Tisztelt kerdezo

szerintem nem helyes a kovetkeztetesed.

Hiszen ha megfigyeljuk a termeszet torvenyeit , a noveny es alatvilagot, vagyis az elo es az elettelen dolgok mukodeset viselkedesformait.Kikezdhetetlen logikaval felepitett rendszert imerhetunk meg. Miden kovet valamilyen iranyelvet , valamelyik konnyen felfoghato valamelyik rendkivul osszetett.

Az ember rendhagyo viselkedese az egyetlen kivetel.

A tudomany magyarazata erre az entudat az osztonos viselkedesformak felulbirasanak kepessege.

A vallas magyarazata a szabad akarat.

Vagyis ha egy teremto,fentarto, es mindenhato entitas letezesevel spekulalsz aki korlatozott szabad dontesi jogot biztosit egy joval fejletletlenebb letformanak , ugy a keletkez hibas dontesekert nem a teremto demenciaja hanem a korlatozott kepessegu faj alkalmatlansaga okolhato.

Hiszen kepletesen szolva az Isten nem csak a jatekot hozta letre de a szabalyzatot is kozzetette szentirasok formajaban amik leirjak hogyan kell viselkedni. Aki nem igyekszik betartani a szabalyokat az veszit.


Az Isten felett allo leny feltetelezese pedig felesleges, hiszen mi az Isten vilagaban elunk es tole fuggunk igy tehat egy meg felsobb letezo nincs rank kozvetlen hatassal

2014. aug. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó!

"tehat egy meg felsobb letezo nincs rank kozvetlen hatassal"


Mért ne lenne? Egy gyerek az anyjára néz úgy, mint ti istenre. Ő gondoskodik róla, vigyáz rá, irányítja. Egy babának az anya a legfelsőbb hatalom, nem is tud Istenről. Ettől még, szerintetek Isten hatással van a gyerekre is, tehát a logikád hibás. Istenre levezetve: gyerek=emberek, anya=Isten, Isten=Istennél nagyobb hatalom. Tehát, ha mi nem ismerjük a legfelsőbb hatalmat, attól még az lehet, hogy ott van, csak nem veszünk róla tudomást, és mindent amit ő csinál, azt Istennek tulajdonítjuk. A gyerek sem Istennek hálás az ételért, hanem a szüleinek, attól függetlenül, (szerintetek) Istentől kapta.

2014. aug. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez csak egy eszmefutátás .......
2014. aug. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 János114 ***** válasza:

szia lpatrikl

ha igy nezzuk persze igazad van , a fonokom fonoke az en fonokom is meg ha nem talalkozom egyikkel sem :)

De amit irtam azt a kerdezo sejtesere visszavezetve ertettem

O feltetelezte hogy Isten teved vagy nem vesz tudomast egy masik istenrol mivel õrult szadista hajlammal kinozza az embereket.

az egyik hipotezisbol kovetkezik a masik. En valaszom elso feleben az elsot cafoltam igy a masik is megszunt, csupan valami frappabnsabb befejezest akartam :)

de te rajottel ugyes vagy 50 pont a Griffendélnek ....

2014. aug. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!