Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy láthatatlan, szellemi...

Egy láthatatlan, szellemi lény hogy tud trónon ülni?

Figyelt kérdés

A jehovisták szerint Jézus azért nem lehet maga Isten, mert ő ott ül a jobbján, miközben cáfolják Isten fizikai testét is.

Én többször leírtam, hogy a "jobbján ül" kifejezés minden esetben és minden korban a tisztelet és dicsőség kifejezése volt, ha ezt valaki cáfolja, akkor annak nulla az irodalmi ismerete.

Ha ezt valósnak vesszük és Jézus ténylegesen ott ül egy láthatatlan szellemlény mellett, lásd:

János 4:24 Az Isten szellem: és a kik őt imádják, szükség, hogy szellemben és igazságban imádják.

tehát SZÓ SZERINT kell venni a leírtakat, akkor viszont hogy-hogy tagadják a Szent Szellem személyét? Lásd:


János 14:26 A Pártfogó pedig, a Szentlélek, akit az én nevemben küld az Atya, ő tanít majd meg titeket mindenre, és eszetekbe juttat mindent, amit én mondtam nektek.


1. Korintus 12:11 Mindezeket azonban ugyanaz a Szent Szellem cselekszi az embereken keresztül. Azonban a Szent Szellem a saját belátása szerint adja az embereknek ezt, vagy azt a képességet.


1. Korintus 2:10 Nekünk azonban Isten mégis megmutatta ezeket a dolgokat a Szent Szellem által! Hiszen a Szent Szellem mindent kikutat, még magának Istennek a mélységes titkait és gondolatait is.


Mi alapján merik kijelenteni, hogy ezt szó szerint kell érteni, amazt már nem és átvitt értelemben, hogy igazodjon a tanításukhoz?


2014. márc. 15. 22:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok JT

Nehéz emberként elképzelni valamit ami nem fér bele a mi világunkba, ill a mi fizikai törvényeinkbe, de attól még az Isten képes lehet egyszerre többféleképpen létezni.


Miután Jézus feltámadt, testben visszatért a földre. Valami másféle testet öltött, mert ugye átment a falon, de viszont Tamás mikor érintette a sebeit, fizikailag is érezhette Őt.

Jézus abban a testben térhetett vissza, ami már tökéletes, egyben fizikai és szellemi egyszerre.


Ezékiel a látomásában pl. így írta le az Urat:


Ez 1.4

Ezt láttam: észak felől forgószél támadt és nagy felhő. Fényesség vette körül, tűz, amelyből villámok törtek elő. A belsejében, a tűz közepében valami fénylett, mint az érc.

Ez 1.5

Középütt kivettem valamit, amely négy élőlényhez hasonlított. Emberi formájuk volt.

Ez 1.6

Mindegyiknek négy arca és mindegyiknek négy szárnya volt.

Ez 1.7

A lábuk egyenes volt, a talpuk meg olyan, mint a borjú talpa, s úgy szikráztak, akár a fényes érc.

Ez 1.8

Szárnyaik alatt emberi kezek voltak. Arcuk - mind a négyüké - négy irányba nézett.

Ez 1.9

Az egyiknek a szárnya összeért a másikéval. Amikor mentek, nem fordultak meg, hanem mindegyik egyenesen haladt.

Ez 1.10

Arcuk emberi archoz hasonlított, és jobb felől mind a négynek oroszlánarca volt, bal felől meg mind a négynek bikaarca volt, s mind a négynek sasarca volt.

Ez 1.11

Szárnyaik felül ki voltak terjesztve. Két szárnya mindegyiknek összeért, kettő meg a testüket födte.

Ez 1.12

Mindegyik egyenesen ment maga előtt, oda mentek, ahova a lélek irányította őket, nem fordultak meg, amikor mentek.

Ez 1.13

Az élőlények között olyasmit láttam, mint az égő szénfáklya, amely imbolygott az élőlények között. A tűz lobogott, és villámok törtek elő a tűzből.

Ez 1.14

Az élőlények meg jöttek-mentek, akár a villámok.

Ez 1.15

Figyeltem az élőlényeket, s lám, egy-egy kerék volt a földön az élőlények mellett, mind a négy mellett.

Ez 1.16

Ezek a kerekek úgy ragyogtak, mint a krizolit, s mind a négynek ugyanolyan volt az alakja. Úgy látszott, mintha az egyik a másikban lett volna.

Ez 1.17

Négy irányban haladtak, s nem kellett megfordulniuk, amikor mentek.

Ez 1.18

Vizsgálgattam őket: igen nagy volt a kerületük, s körös-körül mind a négynek a kerülete tele volt szemekkel.

Ez 1.19

Amikor az élőlények mentek, a kerekek forogtak mellettük, és amikor az élőlények fölemelkedtek a földről, a kerekek is fölemelkedtek.

Ez 1.20

Ahova a lélek irányította őket, odamentek a kerekek, s egyszersmind fölemelkedtek, mert az élőlények lelke volt a kerekekben.

Ez 1.21

Ha az élőlények mentek, a kerekek is mentek, ha álltak, azok is álltak, és amikor fölemelkedtek a földről, velük együtt a kerekek is fölemelkedtek, mert az élőlények lelke volt a kerekekben.

Ez 1.22

Ami az élőlények feje fölött volt, az égbolthoz hasonlított, ragyogott, mint a kristály, s szétterült a fejük fölött.

Ez 1.23

Az égboltozat alatt ki voltak terjesztve a szárnyaik, az egyiké a másik felé, s kettő mindegyiknek a testét födte.

Ez 1.24

Amikor mentek, hallottam szárnyuk suhogását. Olyan volt, mint a nagy vizek zúgása, mint a Mindenható hangja, a vihar moraja, mint egy tábornak a zaja. Amikor megálltak, leeresztették szárnyukat,

Ez 1.25

és ezzel zajt csaptak.

Ez 1.26

Az égboltozat fölött pedig, amely a fejük fölött volt, mintha zafírkő lett volna, olyan, mint egy trón, ezen a trónfélén meg fenn, a magasban egy emberhez hasonló lény.

Ez 1.27

Láttam: fénylett, mint az érc, s mintha tűz vette volna körül. Attól fölfelé, ami a derekának látszott, s attól lefelé, ami a derekának látszott, olyasmit láttam, mint a tűz, és körülötte fényességet.

Ez 1.28

Olyan volt, mint a szivárvány, amely esős napokon feltűnik a felhőben - ilyen volt a ragyogás körülötte. Ilyennek látszott az Úr dicsőségének jelenése. Láttam, s arccal a földre borultam, és valakinek a hangját is hallottam, aki beszélt.


Én valahogy így képzelem el ezt a dolgot.

2014. márc. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tehát akkor mégis van teste? Vagy ez attól függ, hogy mit szeretnétek éppen tagadni? A tanításotok egységes, nem mondhat mást az egyik és mást a másik. Ha egyszer istennek nincs teste, akkor a Jelenések könyvébe se legyen, vagy pedig legyetek következetesek és vagy legyen vagy ne legyen teste.
2014. márc. 15. 23:01
 3/12 anonim ***** válasza:

Írtam, hogy nem JT vagyok :D

De úgy éreztem, hogy talán van mit hozzátennem ehhez a témához.

2014. márc. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

szia


:( először is Jehova Tanúi, és nem jehovista.

Istennek ez a neve.

Más részt, Nem kell szó szerint venni, hogy "trónon ül"

mert nem ül egy fotelbe, vagy egy székbe.


Harmad sorban pedig már milliószor elmondtuk, hogy Isten szelleme, nem külön álló személy, hanem Istenhez tartozó tevékeny erő, amitől a mindenható névre jogosult.

A szent szelleme Isten olyan képessége, amit bármire tud használni

Ellenben a Szent szellemet kellene mindenható Istennek nevezni, ha külön álló személy volna,


A Jeremiás 10:6 ezt mondja: „Nincs hozzád hasonló, Uram! Nagy vagy és nagy a te neved a te hatalmadért!” Figyeld meg, hogy a hatalom, vagyis az erő szorosan összekapcsolódik Jehova nevével.

A nevének jelentése pedig:

Előidézi hogy legyen, vagy azzá válik amivé a célja érdekében szükséges.

A szent szelleme által tesz képessé embereket dolgokra, mint régen a nyelveken szólás, mert szükséges volt a jó hír terjedése...

Vagy ha kell a szent szellemével, ezzel a képességével választotta szét a vörös tengert, és nem egy másik személlyel...

Isten ezen képessége által, minket is képessé tesz hogy a gondolatait megértsük.


Kedves kérdező, a mindenható Isten ettől a képességétől mindenható.

Amit be idéztél:

(János 14:26) 26 De a segítő, a szent szellem, melyet az Atya küld majd az én nevemben, az mindenre megtanít titeket, és eszetekbe juttatja mindazt, amit mondtam nektek.

Milyen értelemben a „segítő”?

PL (Lukács 7:35) 35 Mindazonáltal a bölcsességet igazságosnak bizonyítja minden gyermeke.”


ez azt jelenti, hogy a bölcsesség egy személy, és hogy vannak gyermekei?

A Biblia gyakran használ megszemélyesítést, vagyis úgy beszél egy élettelen dologról, mintha élő volna. A mindennapi beszédben mi is sokszor használunk megszemélyesítést. Például szoktuk azt mondani, hogy lóg az eső lába. De senki sem gondol arra, hogy az eső egy személy, akinek lábai vannak.

Jézus úgy utalt a szent szellemre, mint segítőre vagy tanítóra, hogy egy szóképet használt

érthető miért írják azt, hogy a szellemet kitöltik, és hogy az embereket megkeresztelik vele.



Katy Weaver

2014. márc. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Istennek nincs teste. Az, hogy ő a "trónon ül", csak egy jelképes hasonlat, ami arra utal, hogy mindörökké uralkodik.
2014. márc. 16. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kérdezö, most azon goldokodok,hogy érdemes-e egyáltalán neked a kérdésedre felelni.


Ömlik belöle a negativizmus, vagy esetleg nagyon kevés a Bibliai ismereted, vagy talán ateista vagy, aki ki akarja csúfolni a Bibliát?


Elöször is egy Istenben hivö, legyen az akár katólikus vagy protestáns, de tudja hogy a mennyben élöknek nem fizikai testük van, Jézusnak sem.


Nézd még az asztronautáknak is szkafander szükséges, mit gondolsz miért? Mi történne enélkül a testükkel?


Te még nem elvastad, hogy a mennyben lakóknak Istennel együtt "szellemi testük" van .... szóval nem test és vér


Tudod úgy néz ki a dolog /ez a látszat/ hogy vajmi keveset tudsz a Bibliából.


Az hogy Isten a trónon ül, tényleg még nem olvastad? Soha?


Tudod mit jelent a trón? Hatalmat szimbolizál, mert az illetö király.


Aki a jobbján ül nagy tisztség.


Nem tudom kiírjam-e neked ezeket a verseket, amik azt bizonyítják hogy igen is Jehova trónon ül, mint a legfelségebb Király. Jézus a jobbján, mint szintén kinevezett Király, de a magasabb poszt a Jehováé.


...ez szimbólikus, ahogy írtam, a királyi trón a hatalom szimbóluma


Nézd kiírok neked 2 Bibliai verset, /bát az az érzésem, hogy úgy sem olvasod el, hanem ujra felteszel valami hasonló kérdést, mert túlságosan meg vagy gyözödve a saját magad igazságáról/


Ézsaiás 6:1 Dániel 7:9 itt a Legfelségesebb Isten Öregkorúnak van említve


...és mi e véleményed erröl? Ezékiel 1:26-28?


Katy

2014. márc. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tehát ilyenkor van teste, ha pedig úgy adódik, akkor pedig nincs és közben mindent tagadtok. Frappáns megoldás.
2014. márc. 16. 13:53
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérdezö, ki állítja neked, hogy a mennyben hús és vér emberi testtel élnek a "szellemi" lények?


Figyeld csak meg kérlek mit mondott Jézus Krisztus. János 4:24 "Az Isten lélek...." /Károli/


Az emberi szemnek láthatatlan, és ugyanúgy Fia Jézus Krisztus is, amikor feltámadt a halálból, már nem mint ember, hanem mint erös, hatalmas szellemi Lény.


Idönként, amikor beszélgetni akart a tanítványaival fel tudott venni emberi testet. Különben a tanítványok nem látták volna Öt. Erre képesek az Isten angyalai is.


Az angyalok szintén nem hús vér testtel rendelkeznek...Tudod ugye.


Gondolom, valaki rosz információt adott neked, de ha öszintén keresed az igazságot, megtalálod :-)


Még a Szent Szellemhez, bár ez is már nagyon sokszor át volt véve. A tanítványok pünkösdkor "megteltek" Szent Szellemmel. Mit gondolsz mivel lehet megtelni, személlyel vagy ez hatékony erövel?



Katy

2014. márc. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Isten NEM testi lény.
2014. márc. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy személlyel nem lehet megtérni? Miért ne lehetne?
2014. márc. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!