Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy láthatatlan, szellemi...

Egy láthatatlan, szellemi lény hogy tud trónon ülni?

Figyelt kérdés

A jehovisták szerint Jézus azért nem lehet maga Isten, mert ő ott ül a jobbján, miközben cáfolják Isten fizikai testét is.

Én többször leírtam, hogy a "jobbján ül" kifejezés minden esetben és minden korban a tisztelet és dicsőség kifejezése volt, ha ezt valaki cáfolja, akkor annak nulla az irodalmi ismerete.

Ha ezt valósnak vesszük és Jézus ténylegesen ott ül egy láthatatlan szellemlény mellett, lásd:

János 4:24 Az Isten szellem: és a kik őt imádják, szükség, hogy szellemben és igazságban imádják.

tehát SZÓ SZERINT kell venni a leírtakat, akkor viszont hogy-hogy tagadják a Szent Szellem személyét? Lásd:


János 14:26 A Pártfogó pedig, a Szentlélek, akit az én nevemben küld az Atya, ő tanít majd meg titeket mindenre, és eszetekbe juttat mindent, amit én mondtam nektek.


1. Korintus 12:11 Mindezeket azonban ugyanaz a Szent Szellem cselekszi az embereken keresztül. Azonban a Szent Szellem a saját belátása szerint adja az embereknek ezt, vagy azt a képességet.


1. Korintus 2:10 Nekünk azonban Isten mégis megmutatta ezeket a dolgokat a Szent Szellem által! Hiszen a Szent Szellem mindent kikutat, még magának Istennek a mélységes titkait és gondolatait is.


Mi alapján merik kijelenteni, hogy ezt szó szerint kell érteni, amazt már nem és átvitt értelemben, hogy igazodjon a tanításukhoz?


2014. márc. 15. 22:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nem a megtérni, hanem MEGTELNI :-)


Cselekedet 2 része.... leírja amikor a tanitványok MEGTELTEK Szent Szellemmel...


Katy

2014. márc. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ó anyám borogass... teljesen értelmetlen ez a vita, nem látjátok, feleim?
2014. márc. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!