Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy bizonyítanád be, hogy...

Hogy bizonyítanád be, hogy Isten létezik?

Figyelt kérdés
2014. aug. 3. 16:32
1 2 3
 21/25 pelgrim ***** válasza:

# 15


Isten nem egy valaki, nem egy személy, Isten egy személynél minden tekintetben végtelenszer több. Ez a fogalom oly terjedelmes, hogy mindent magába foglal.


De hát akkor ki vagy mi az Isten?


Közelebb állunk a válaszhoz ha Istent úgy képzeljük el, mintha az Eredeti, Önfejlesztő Ihlet lenne, melyből minden kifejlődött, a világmindenség a csillagrendszerekkel, a tér és az idő fogalma, vagy akár a legapróbb fűszál a lábaink alatt, vagy mi magunk emberek. Mindez az eredeti Ihlet szüleménye, ábrándja, talán nem is valóság, de nekünk embereknek úgy rémlik mintha szilárd valóság lenne, mert az Eredeti Ihlet úgy 'lát' bennünket.


Ez az állítás talán elfogadhatóbb lesz ha most az idő és a tér fogalmát közelebbről szemügyre vesszük, nélkülözhetetlen fogalmak melyen belül a dolgok létrejönnek, végbe mennek.


Ha a múltat vizsgáljuk, az idő egyik tényezőjét, láthatjuk hogy nem létezik, nincs jelen, már eltávozott; a jövő még nem érkezett meg szintén nincs jelen, marad tehát a kiterjedés nélküli, folyton a múltból a jövő felé haladó határ a múlt és a jövő között, az örök jelen.


Hasonlóképpen a tér is csak itt van jelen, mint ugyancsak kiterjedés nélküli határ, ami folyton itt van, ahol a tudat van. Tudat nélkül nincs Itt és nincs Most.


Előzőkből arra lehet következtetni, hogy vqlójában minden a jelen pillanatban megy végbe. Most van az „ősrobbanás”, a mohácsi vész, és most van 2015 január elseje.


Itt van most az Eredeti Önfejlesztő Ihlet - Itt és most születik Isten.

2014. aug. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:

Ahogy végig olvastam mindenkinek megoszlik a véleménye...

Isten létezik ő mindig is létezett ezt nehéz el hinni mivel ember vagy. De pl: egy házat valaki megtervezte és úgy lett.

A világegyetemet is valaki megtervezte.

Igen...Most jön az a kérdés hogy és Isten-t ki teremtette.

Senki, mert ő mindig is volt.

A világegyetem pedig nem alakult ki a semmiből.És ha nem létezne Isten akkor miért élünk? Értelmetlen lenne akkor.

Sok tudós be akarjak bizonyítani hogy nincs Isten még hozzá avval hogy bebizonyítsák hogy több milliárd éves a föld stb. Ezzel csak az a gond hogy a kormeghatározásoknak rengeteg hibái vannak. És ha létezne evolúció amihez több milliárd év kell ugye amit az iskola padban jól belétek tömtek, ezzel csak az a gond hogy hol vannak az átmeneti fajok?

2014. szept. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 sörpocak ***** válasza:

"szarélet"


Imádom a kreacionistákat :D

Olyan témákat feszegetnek, amikhez túl kevesek :))

+


"Senki, mert ő mindig is volt.

A világegyetem pedig nem alakult ki a semmiből."


Logikailag vezesd már le nekem, hogy a világegyetem maga, miért ne lehetne örök?

2014. szept. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Istentől függetlenül az evolúciót azért ne kérdőjelezzük már meg! A majom genetikai kódja 95% vagy efölötti százalékban egyezik meg a miénkkel. Bár nekem már az is elegendő ha ránézek egyre. A füle a keze a szeme. Fölösleges tagadni a rokonságot és a evolúciót.
2014. dec. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Középút ***** válasza:
Felesleges bizonygatni. Aki hisz benne annak nincs szüksége rá, aki meg nem annak meg felesleges. "nem mindenkié a hit"
2014. dec. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!