Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények miért ennyire...

A keresztények miért ennyire megosztottak?

Figyelt kérdés
Ahelyett, hogy azt néznék, ami közös, arra helyezik a hangsúlyt, ami elválaszt, és abban hisznek, hogy egyedül csak az ő vallásuk követői üdvözülnek, Nem lehet, hogy esetleg a legtöbb ember igenis üdvözülni fog és csak az nem, aki elutasítja ezt? Nem lehet, hogy nem egy könyvet kellene imádni és a szabályain vitatkozni? Mi van a szeretet parancsával? Vajon szeretet-e az, ha megítélem a másik embert?
2014. aug. 2. 19:39
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sok elgondolkodtató és hasznos volt!
2014. aug. 3. 22:12
 12/16 anonim ***** válasza:
42%

Azért, mivel Isten már lezárta a szent iratok sugalmazását, így nem tudja minden kereszténynek kinyilatkoztatni, hogy:


Számomra nem fontos az, amit ti teológia címén műveltek. Egy a fontos: hogy szeressetek. Tartsatok össze, segítsétek egymást, és legyetek egy szerető közösség!


Így az iratokhoz kapott helyes értelmezés, amit Jézus közvetített, maga is eltorzult, és ezt a keresztények hiába próbálták meg helyreállítani, mivel próféta hiányában csak a saját eszükre hallgattak, míg mások az eredeti értelmezést próbálták meg megőrizni, de azt sem sikerült teljes igazában megtartani.

2014. aug. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem létezik objektív moralitás. Hogy morálisan mi helyes, és mi nem, azt mi emberek határozzuk meg. Ez kultúránként, tájegységenként, történelmi korszakonként eltérő lehet. Ebbe nincs semmi ellentmondás, nem vagy tisztában az ellenmondás fogalmával.


Ha valami mellett érvelek, az nem azt jelenti hogy elkötelezett vagyok mellette. Azért hiszem jónak/igaznak, mert a bizonyítékok és az érvek alapján ez tűnik a legjobb megoldásnak. Abszolút nem ragaszkodom hozzá, ha az érveim nem megfelelőek, hibásak, és ezt valaki logikusan és racionálisan levezetni nekem, akkor elfogadom, hogy tévedtem. Ez nem megalkuvás, hanem racionális gondolkodás. Tanultam a hibáimból, igyekszem legközelebb nem megismételni őket.


Ellentmondás pedig abban az állításomban sincs, hogy nem létezik objektív eszme.

Példa:

Feltételezem elítélted a nácizmust és a zsidógyűlöletet. Én is. Tehát a megállapítás, miszerint a nácizmus helytelen, a kettőnk párbeszédének az eredménye. Megegyeztünk abban, hogy a zsidógyűlölet erkölcstelen. Ez a kettőnk szubjektív véleménye, amit elfogadtunk igazságként.

Viszont a 2. világháborús náci Németországban, a társadalom szubjektív véleménye az volt, hogy a zsidógyűlölet helyes. Ők ezt fogadták el igazságként, és ennek megfelelően hozták meg a törvényeiket. Mi ketten ezt elítéljük? Igen. De ettől még abban a korszakban, azon a területen, ez morálisan helyes volt. Az ő moralitásuk erre épült.


Objektív moralitás azért nem létezik, mert azzal kételkedés nélkül kellene elfogadnunk az "objektív" morális tételeket, még akkor is, ha ezek borzalmasak. Erre tökéletes példa a Biblia. A Biblia tele van borzalmasabbnál borzalmasabb erkölcsi tételekkel, isteni parancsokkal. Vegyük például a homoszexualitást. A Biblia szerint ez bűn. Elfogadjuk objektív tényként ezt? Természetesen nem. A tudomány fejlődésével rájöttünk, hogy a homoszexualitás egy teljesen természetes jelenség, genetikai okai vannak, és rengeteg helyen jelen van a természetben (közel 3000 olyan állatfajt ismerünk, ahol jelen van a homoszexualitás). A Bibliai megállapítás tehát nem objektív igazság. Gondolom abban is egyetérthetünk, hogy az sem túl erkölcsös, hogy megöljünk valakit a szexuális hovatartozása miatt, noha a Bibliában erre elég világos parancsot adott Isten.


Ez a fajta szkeptikus, materiális, agnosztikus, szekuláris, humanista felfogása még SOHA nem volt felelős egyetlen borzalmas eszmerendszer kialakulásáért sem a történelemben. Ez pedig azért van így, mert ez a felfogás képes a változásra, nincsenek dogmatikus tanításai, elismeri a hibáit, és folyamatosan fejlődik, változik. A nácizmus, kommunizmus, fasizmus eszmék is a hitnek köszönhetően alakultak ki. A vallásos imádat egy vezető, vagy egy eszme iránt. A kommunizmus sem az ateizmusból ered, csupán az ateizmus egyfajta kifordult, vallásos imádata is része neki.


Az igazság létezését pedig nem lehet tagadni, mert nem ismerjük az igazságot. Amit ismerünk, az a lehető legjobb modell, amit a világról az ember alkotni tud, ami a legjobban működik a valóság rendszerében. Nem tökéletes, nem hibátlan, nem 100%-os, de jelenleg ez a legjobb mivel előállhatunk.


Jézusról meg a kereszténységről szerintem ne nyissunk vitát. Az az emberiség óriási szerencséje, hogy a magukat kereszténynek valló emberek sem valódi keresztények, és ők sem követik az istenük parancsait. Bizony-bizony, egy valóban erkölcsös keresztény is szekuláris elvek alapján határozza meg az erkölcseit, még ha ezt ő maga nem is ismeri be. Hogyan is ismerné... az ellenkezne a hitével.

2014. aug. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Az (isteni) cél: az emberi sokféleségnek való megfelelés. Lássuk be, a kereszténységnek nagyon sokat használ ez a rengeteg felekezet."


Kedves válaszoló! Érdekes ellentmondás ez a mondatod az előzővel:


"Az ok: az emberi gyengeség. Az egyházszakadások kivétel nélkül emberi önzés, kapzsiság, butaság eredményei ..."


Tehát akkor Istennek mi is volt a célja? Egyrészt őszintén elismerted, hogy az egyházszakadások az ember erénytelen viselkedésére vezethetők vissza (ami biztos igaz), másrészt azt állítod, hogy ez "isteni cél" volt. Milyen Isten lenne az, akinek az lenne a célja, hogy elválasszon az egyesítés helyett? Mert ezen sok ezer magát "kereszténynek" tartó csoport nem csak tanításban különböznek ám, hanem az ebből fakadó cselekedetekben is (erről a legtöbbször elfeledkeznek a hívek, és utána meg csodálkoznak, hogy miért tették, amit tettek EGYMÁS ELLEN). Az a szöveg szép és jó, hogy "különböző felekezetek fogjanak össze és szeressék egymást", de ez csak szöveg, mert a tanítások különbözőségei törvényszerűen maguk után vonják a tettek különbözőségét is, amik nyilvánvalóan elválasztanak, megosztanak, elkerülhetetlenül konfliktust szülnek! Nem véletlen, hogy Isten az általa ihletett bibliában nem hogy nem helyesli, egyenesen tiltja az elhajlásokat, a szakadást és szektásodást. Miért? Mert egy az igazság. Tudom, ezt a mai liberális fülnek "szentségtörés" hallani, de ettől még ez a szigorú igazság.


Az "elkerülhetetlen konfliktusok" alatt nem azt értem, hogy minden csoport egymás pusztítja, vagy gyilkolja nemzeti, nemzetközi konfliktusok idején, de sajnos a tapasztalat az, hogy a többség onnantól kezdve nem egymás "szeretett hittestvére", akit szeretni kell, hanem engedik, hogy megosszák őket a nemzeti, vagy faji ellentétek!!! Túl radikális lenne ez a véleményem? Élő és aktuális példát is tudok mondani, ha valakit érdekel: Pl. Jehova Tanúit most Ukrajnában azért üldözik, mert nem vonulnak be egy testvérgyilkos háborúba. Sajnos, akik megtagadják is rajtuk kívül, többségében nem a semleges keresztény lelkiismeretük miatt teszik.


Nos, akkor nézzük összefoglalva: Az első sz.-ban hány keresztény felekezet volt? EGY. Engedékeny-e a Biblia abban, hogy ez az EGYSÉG szétszakadjon a szellemi elhajlás, szektásodás következtében? NEM! Sőt, egyenesen tiltja! Akkor mégis milyen létjogosultsága van egynél több KERESZTÉNY egyháznak a földön???


Szóval, túl radikális ez így? Vagy csak az a baj, hogy manapság az igazság kimondása szinte egyenlő a radikalizmussal?!

2014. aug. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Mivel Sátán uralta világban élünk, és ezt Jézus pontosan tudta, már a Jézus földönlétekor, amikor még csak azon munkálkodott, hogy létrehozza az első kereesztény gyölekezetet, figyelmeztette atanítványait, hogy később megoszotottakká válnak, mivel be FOG következni a hitehagyás.

Sokat ír erről a Biblia, mivel ÁLLANDÓAN ott leselkedett rájuk a Sátán. Az első hitehagyott Júdás volt, aki elárulta Jézust, és sajnos sok sok követője akadt a következő évtizedekben.

A megosztottság okára hívta fel a figyelmet Jézus:

Máté 7:15 " Óvakodjatok a hamis prófétáktól, akik juhok ruhájában jönnek hozzátok, de belül prédaleső farkasok."

Márk 13:22, 23 " Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és jeleket meg csodákat tesznek, hogy ha lehet, eltévelyítsék a választottakat. Legyetek hát résen;+ mindent előre megmondtam nektek."


Néhány évtizeddel később szintén még ez volt a helyzet:

Cselekedetek 20:29, 30 "Tudom, hogy eltávozásom után elnyomó farkasok jönnek közétek, és nem fognak gyöngéden bánni a nyájjal, és közületek is támadnak majd férfiak, akik kiforgatott dolgokat fognak beszélni, hogy maguk után vonják a tanítványokat."

Tesszalonika 2:3 "Senki, semmilyen módon ne vezessen titeket tévútra, mert nem fog az eljönni, csak ha előbb eljön a hitehagyás, és kinyilatkozik a törvénytelenség embere, a pusztulás fia. "


2Péter 2:1 " Mindazonáltal hamis próféták is támadtak a nép között, miként közöttetek is lesznek hamis tanítók. Ugyanezek romboló szektákat fognak bevezetni csendesen, és megtagadják még a tulajdonosukat is, aki megvette őket, gyors pusztulást hozva magukra."


Nos ez az oka aa kereszténység megostottságának: SOHA nem lehe4tnek a Biblia tanítása szerint közös nevezőn. Mert van az AGYEDÜLI Krisztusi tanítás, és a rengeteg részre szakadt mindenféle krisztusi tanításra épülő kereszténynek nevezett csoportok.

De nem kell elkeseredni, hogy vajon melyik az igaz: maga Jézus mondta: „Az én juhaim hallják az én szómat, és én ismerem őket, és követnek engem: És én örök életet adok nékik; és soha örökké el nem vesznek, és senki ki nem ragadja őket az én kezemből” (János 10:27, 28).

2014. aug. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
#14: nincs ebben semmi ellentmondás. Isten gyakran fordítja az emberi bűnt és gonoszságot (és az ezzel járó szenvedést) valami nagyobb, az akkori ember által még fel nem fogható jó cél elérésére.
2014. aug. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!