Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények miért ítélik...

A keresztények miért ítélik el a homoszexuális kapcsolatot/házasságot?

Figyelt kérdés
Ha két azonos nemű ember szereti egymást, az lehet ugyanolyan tiszta szerelem, mint egy féri és egy nő között, nem? És nem az lenne a cél, hogy minél jobban növekedjen az ember a szeretetben? Akkor miért kívánnák a melegektől, hogy elfojtsák az érzéseiket és titkolózzanak?
2014. júl. 30. 18:59
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
48%

A Biblia szerint nem az a szeretet, amikor érzelmi fellángolást érzünk a másik iránt. A szeretet cselekedet.


például:

Jn 15,13 Nincsen senkiben nagyobb szeretet annál, mintha valaki életét adja az ő barátaiért.


IKor 13

4. A szeretet hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irígykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.

5. Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rójja fel a gonoszt,

6. Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;

7. Mindent elfedez, mindent hiszen, mindent remél, mindent eltűr.


Jn 13,34

Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; A MINT ÉN SZERETTELEK TITEKET, úgy szeressétek ti is egymást.

2014. júl. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Jó, de akkor ennyi erővel az ellentétes neműek között sem igazi szeretet van, nem?
2014. júl. 30. 19:06
 3/28 anonim ***** válasza:
49%

Én nem ítélem el őket....

De a házasságuknak sem látom értelmét (mert alapból a házasságnak nem látom hasznát).

2014. júl. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Mármint, ha szerelmesek egymásba.
2014. júl. 30. 19:06
 5/28 anonim ***** válasza:
36%

"Jó, de akkor ennyi erővel az ellentétes neműek között sem igazi szeretet van, nem?"


Adott esetben így van, viszont én erre írtam azt, amit:

"az lenne a cél, hogy minél jobban növekedjen az ember a szeretetben? Akkor miért kívánnák a melegektől, hogy elfojtsák az érzéseiket és titkolózzanak?"


A homoszexualitás tiltott mind az ószövetségi részben, mind az újszövetségi részben, mind a természetességben.

2014. júl. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Jó, de miért tiltott? Ha valaki az, arról nem tehet... Ha pedig elnyomja magában, akkor komoly pszichológiai gondjai lehetnek.
2014. júl. 30. 19:12
 7/28 anonim ***** válasza:
26%

Azt én sem mondom, hogy természetes. Mert szaporodás szempontjából a férfi és nő egymásnak lett teremtve.


De két férfi és két nő, két férfi és két nő fog maradni.

Az érzéseik ellen mit tehetnének?

Bár sokkal jobban érdekel az a válasz, hogy miért kellene a természetest követni vagy szaporodni annak, aki nem akar?

De ha már a természtesnél tartunk, akkor miért nem természetes ha két férfi szopja le egymást? (mennyivel jobb, ha egy nő szop?).

Tudom van aki az orális és anális szexet is elítéli. Nála érthetőbb a dolog.

De akkor már odáig is elmehetnénk, hogy a természetes az orgia vagy a másik végletbe, hogy a gyerek csinálása.

2014. júl. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
7%

Nem magunknak kellene élni?

Ha a melegnek ez jó, akkor legyen meleg, amíg nem árt másnak.

Nem gonoszságból csinálja és végülis nincs is benne semmi gonosz.

Az Úrnak meg mi a kifogása?

2014. júl. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
32%
Ezt minden ember elítéli.
2014. júl. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
53%

Egyébként a melegek gyűlöletének több oka van.


A gyűlölködő ember

- áldozat volt egyszer (szexuális erőszaknak).

- sötét, primitív, gyűlölködő, képmutató vallásos, aki szeret mindig valakinél jobb lenni vagy másokat rágalmazni.

- maga is meleg, és ezt nem bírja elviselni vagy egy meleg ember alapján általánosít.

- Olyan ember, aki nem gondolta végig maga sem, hogy mi baja a melegekkel, csak ráragadt, hogy rossz (és nyitott a mástól való elzárkózásra)


Ezen az eseteken kívül is elő fog fordulni sajnos a melegek megvetése. Mert ha egy heteró férfihez vonzódik egy meleg férfi, annak kitudódásából sokan támadhatják vele, hogy ő is meleg és ezzel a nők szemében hátrányt szenvedhet. (vannak embrek, akiknek megfelelési kényszerük van, és másoktól függ a személyiségük és önbecsülésük).


A többi okot nem tudom.

Van aki csak az aktust nem tartja normálisnak, mert a Bibliában írva van. (de nem ítélkezik a melegeken).

2014. júl. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!