Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézust befogadása automatikus...

Jézust befogadása automatikus újjászületéssel jár?

Figyelt kérdés

"Valakik pedig befogadák őt, hatalmat ada azoknak, hogy Isten fiaivá legyenek, azoknak, akik az ő nevében hisznek; Akik nem vérből, sem a testnek akaratából, sem a férfiúnak indulatjából, hanem Istentől születtek." Ján 1:12-13


Aki befogadja Őt, az azonnal újjászületik, vagy csupán hatalmat kap arra, hogy Isten fiává legyen? Jézus tanítványai esetében ez hogyan történt? A Jézussal való első találkozásukkor újjászülettek, vagy követniük kellett Őt, és Vele kellett járniuk ahhoz, hogy ezt átéljék?


Egyáltalán Jézust kell befogadni? Vagy pedig Isten Igéjét és a világosságot (ld: Ján 1:1-11)? Bár Jézus az Isten Igéje és Ő a világosság, de ennek a fogalmi eltérésnek van jelentősége? Lehetséges az, hogy valaki azt mondja, hogy ő "befogadta Jézust", és azt hiszi, hogy újjászületett, de közben nem fogadta be a világosságot és nem fogadta be Isten Igéjét?


A világosság, és Isten Igéjének befogadása csupán egy pillanat? Az újjászületés csupán egy pillanat egy elmondott imádság után? Egy terhes asszony is a fogantatást követően egy pillanat alatt meg szokta szülni a gyermekét?


Köszönöm a válaszokat!


Kérem, Jehova Tanúi hagyjanak a 144 ezrükkel.


2014. júl. 26. 10:51
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
33%

János Apostolnak közönséges első levele » 4. fejezet

6

Mi az Istentől vagyunk: aki ismeri az Istent, hallgat reánk, aki nincsen az Istentől, nem hallgat reánk. Erről ismerjük meg az igazságnak lelkét és a tévelygésnek lelkét.

7

Szeretteim, szeressük egymást: mert a szeretet az Istentől van; és mindaz, aki szeret, az Istentől született, és ismeri az Istent.

8

Aki nem szeret, nem ismerte meg az Istent; mert az Isten szeretet.

9

Az által lett nyilvánvalóvá az Isten szeretete bennünk, hogy az ő egyszülött Fiát elküldte az Isten e világra, hogy éljünk általa.

10

Nem abban van a szeretet, hogy mi szerettük az Istent, hanem hogy ő szeretett minket, és elküldte az ő Fiát engesztelő áldozatul a mi bűneinkért.

11

Szeretteim, ha így szeretett minket az Isten, nekünk is szeretnünk kell egymást.

12

Az Istent soha senki nem látta: Ha szeretjük egymást, az Isten bennünk marad, és az ő szeretete teljessé lett bennünk:

13

Erről ismerjük meg, hogy benne maradunk és ő mibennünk; mert a maga Lelkéből adott minékünk.

14

És mi láttuk és bizonyságot teszünk, hogy az Atya elküldte a Fiút a világ üdvözítőjéül.

15

Aki vallja, hogy Jézus az Istennek Fia, az Isten megmarad abban, és ő is az Istenben.

16

És mi megismertük és elhittük az Istennek irántunk való szeretetét. Az Isten szeretet; és aki a szeretetben marad, az Istenben marad, és az Isten is ő benne.

17

Azzal lesz teljessé a szeretet közöttünk, hogy bizodalmunk van az ítélet napjához, mert amint ő van, úgy vagyunk mi is e világban.

18

A szeretetben nincsen félelem; sőt a teljes szeretet kiűzi a félelmet, mert a félelem gyötrelemmel jár: aki pedig fél, nem lett teljessé a szeretetben.

19

Mi szeressük őt; mert ő előbb szeretett minket!

20

Ha azt mondja valaki, hogy: Szeretem az Istent, és gyűlöli a maga atyjafiát, hazug az: mert aki nem szereti a maga atyjafiát, akit lát, hogyan szeretheti az Istent, akit nem lát?

21

Az a parancsolatunk is van ő tőle, hogy aki szereti az Istent, szeresse a maga atyjafiát is.

2014. júl. 27. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Félreértetted Lucifer én nem mondtam ,hogy ISten elvárja a gazdaktól ,hoGY eladja vagyonát .Hanem én azt mondtam ,hogyha teljesítménycentrikus vagy és azt hiszed ,hogyha mindenkivel jót teszel és a cselekedeteid által lesz kapcsolatod Istennel akkor nem elég 99% nyújtani és ha itt gazdag vagy akkor igenis elkéne osztanod az összesvagyonod ,de ezt az Úr nem kéri Ő csak azt kéri fogadjuk el Őt Urunknak és az Ő szentsége által akarjunk bemenni a menyországba. János pedig azt mondta aki szereti megtartja tanításait . Ez ígyvan, DE nem tujduk megtartani az összeset mivel a lélek kész ,de a test erőtlen. Tehát lehetetlenség lenne betartani Isten összes akaratát és parancsolatát és ha ti nem fogadjátok el ezt és most mondok egy példát: Például bemész a kocsmába ott szólsz egy alkoholistának és mondod neki ,hogy térj meg barátom . Ő másnapra megtér és Jézus követője lesz ,azonban bűnhődik és meglátod a kocsmába megitn rászólsz : De hát te hívő vagy neked már nem szabad bűnt cselekedni neked már ez tiltott ez nem így kéne ,hogy legyen és igenis én hiszem ,hogy aki normálisan megtér az megpróbálja betartani a főbb parancsolatait ,de ezt nem azért fogom betartani énis ,hogy az Úrnak jobban tetszek hanem azért ,hogy ne engedjek a gonosznak utat. János apostol se úgy értette ,hogy na aki komolyna hisz Jézusba az nem bűnhődik ám ,de ilyen ember nincs aki nem bűnhődne naponta gondoljatok bele a mindennapjaitokba. Mennyit bűnhődtök?? Elég sokat főleg ha Jézushoz képest mérjük és alapul vesszük a 100%. Nekem a lelkem és a szellemem kész mert csak ezáltal tudok kapcsolatba lenni Istennel mert a földi testem nem kerül oda fel,de még itt a földön e testem igenis bűnhődik .Majd a mennyországba más lesz
2014. júl. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!