Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézust befogadása automatikus...

Jézust befogadása automatikus újjászületéssel jár?

Figyelt kérdés

"Valakik pedig befogadák őt, hatalmat ada azoknak, hogy Isten fiaivá legyenek, azoknak, akik az ő nevében hisznek; Akik nem vérből, sem a testnek akaratából, sem a férfiúnak indulatjából, hanem Istentől születtek." Ján 1:12-13


Aki befogadja Őt, az azonnal újjászületik, vagy csupán hatalmat kap arra, hogy Isten fiává legyen? Jézus tanítványai esetében ez hogyan történt? A Jézussal való első találkozásukkor újjászülettek, vagy követniük kellett Őt, és Vele kellett járniuk ahhoz, hogy ezt átéljék?


Egyáltalán Jézust kell befogadni? Vagy pedig Isten Igéjét és a világosságot (ld: Ján 1:1-11)? Bár Jézus az Isten Igéje és Ő a világosság, de ennek a fogalmi eltérésnek van jelentősége? Lehetséges az, hogy valaki azt mondja, hogy ő "befogadta Jézust", és azt hiszi, hogy újjászületett, de közben nem fogadta be a világosságot és nem fogadta be Isten Igéjét?


A világosság, és Isten Igéjének befogadása csupán egy pillanat? Az újjászületés csupán egy pillanat egy elmondott imádság után? Egy terhes asszony is a fogantatást követően egy pillanat alatt meg szokta szülni a gyermekét?


Köszönöm a válaszokat!


Kérem, Jehova Tanúi hagyjanak a 144 ezrükkel.


2014. júl. 26. 10:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Itt a lényeg:


"Isten Igéjét és a világosságot (ld: Ján 1:1-11)"


Azzal, hogy mondogatod, hogy krisztus szolgálod, még egyáltalán nem jelenti azt, hogy úgy van. (szerintem nem kell példát írnom a történelemből sem).


Nem hiszem, hogy valami erőt kellene magadba sziprokálni, ami megöli az egyéniséged és és elhiteti veled, hogy egy vagy a lélekkel, még ha tök máshogy is cselekszel.


Az viszont igaz, hogy ha valaki makacs vagy antikrisztus, akkor tagadni fogja a tanítást és nem sok eély van rá, hogy belássa az igazságát.

2014. júl. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

_Kedves kérdező, ezt írtaD:


"Valakik pedig befogadák őt, hatalmat ada azoknak, hogy Isten fiaivá legyenek, azoknak, akik az ő nevében hisznek; Akik nem vérből, sem a testnek akaratából, sem a férfiúnak indulatjából, hanem Istentől születtek." Ján 1:12-13


Ez arról szól, hogy akik az Atyárt lesznek keresztények, azok az Atya igazi fiai és nem azok, akik származásból, kényszerből, képmutatásból, haszonból mondják magukat annak. (nekem ezt jelenti).

2014. júl. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
A vérmérgezéssel vigyázni közben!
2014. júl. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 yuda ***** válasza:
79%

A biblia Isten írott beszéde/igéje.

Külön taglalja/elválasztja egymástól az újjászületés három fázisát.

1. Megtérés- Jézus helyettesítő áldozatának elfogadása, Úrként, Krisztusként és Isten fiaként elismerése és behivása a szívedbe.

2. Víz alá meritkezés

3. Szentlélekbe merítkezés

2014. júl. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Újjászületés = örök élet .Pál római levél :" Aki megvallja szájával Jézust Urának és hiszi ,hogy Isten feltámasztotta őt a halálból az Üdvözül" tehát újjászület. Ennyi az egész amúgy ezt is mondta az Úr:" Senki nem jöhet Atyámhoz hanemha én általam" És igen ez csak egy pillanat ettől nem látsz majd lángcsóvákat meg ilyenek az mind az Ószövetségben volt, ha az általam leírtakat megvallod és hiszed akkor üdvözülsz.!
2014. júl. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
jah és az utolsó kommentelőnek mondanám ... Akkor Pál miért írta az amit én mondtam?? Nem kell it vízben merítkezni aki 18 évesen meghalt és nem merítkezett vízbe az nem szület újjá??? Ne tömjük a népet a hülyeséggel
2014. júl. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Jah és miez ,hogy "Szentlélekbe merítkezés"?? Ezt mondta az ÚR: Elküldöm a szentlelket néktek tanúbizonyságúl
2014. júl. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Kedves Előző!


Miért gondolod, hogy Jézus az Urad, amikor úgy gondolod, hogy alap dolgokban (pl. bemerítkezés) se kell engedelmeskedni Neki?

2014. júl. 26. 20:25
 9/22 anonim ***** válasza:
Nekem az Uram igenis és miért kéne bemerítkeznem ??? Jézus nem mondta jahjj ha te nem merítkezel be akkor nem mész ám a mennyek országába, hiszen ez kötelező . Ő ilyet nem mondott ,te teljesítmény centrikus vagy te azt hiszed ,hogy akkor jutsz a menyországba ha majd minden jót és mindent megteszel az Úrnak és szentül fogsz élni ,de ez nem fog menni. Én nekem Jézus az Uram és elvitt mindent a kereszten azt mondta ,hogy higyjek benne és ,hogy valljam meg Uramnak akkor meg? Persze nem azt mondom nem kell "szentül" élni ,de én azt mondom ,hogy nem fog menni ,de ettől függetlenül nem kell utat engedni a gonosznak én Jézusra hivatkozok. Nem a cselekedeteim által fogok a mennyországba menni ,hogy most megmerítkeztem meg ilyenek .
2014. júl. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
2.Az Úr sose mondta ,hogy " engedelmeskedj nekem" ő azt mondta csak ,hogy higyj bennem ! Mi nem egy bibliát ismerünk te eltévedtél téged az egyház megvakított ne így legyen , imádkozni fogok érted !
2014. júl. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!