Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézust befogadása automatikus...

Jézust befogadása automatikus újjászületéssel jár?

Figyelt kérdés

"Valakik pedig befogadák őt, hatalmat ada azoknak, hogy Isten fiaivá legyenek, azoknak, akik az ő nevében hisznek; Akik nem vérből, sem a testnek akaratából, sem a férfiúnak indulatjából, hanem Istentől születtek." Ján 1:12-13


Aki befogadja Őt, az azonnal újjászületik, vagy csupán hatalmat kap arra, hogy Isten fiává legyen? Jézus tanítványai esetében ez hogyan történt? A Jézussal való első találkozásukkor újjászülettek, vagy követniük kellett Őt, és Vele kellett járniuk ahhoz, hogy ezt átéljék?


Egyáltalán Jézust kell befogadni? Vagy pedig Isten Igéjét és a világosságot (ld: Ján 1:1-11)? Bár Jézus az Isten Igéje és Ő a világosság, de ennek a fogalmi eltérésnek van jelentősége? Lehetséges az, hogy valaki azt mondja, hogy ő "befogadta Jézust", és azt hiszi, hogy újjászületett, de közben nem fogadta be a világosságot és nem fogadta be Isten Igéjét?


A világosság, és Isten Igéjének befogadása csupán egy pillanat? Az újjászületés csupán egy pillanat egy elmondott imádság után? Egy terhes asszony is a fogantatást követően egy pillanat alatt meg szokta szülni a gyermekét?


Köszönöm a válaszokat!


Kérem, Jehova Tanúi hagyjanak a 144 ezrükkel.


2014. júl. 26. 10:51
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Akkor Jézus az Urad, ha engedelmes is vagy neki, különben HAZUG vagy, amikor Uradnak hívod Őt.


Nézd meg, mit hirdetett Keresztelő János:


"Aki HISZ a Fiúban, örök élete van; aki pedig NEM ENGEDELMESKEDIK a Fiúnak, nem lát életet, hanem az Isten haragja marad rajta."


A (valódi) hit ellentéte az engedetlenség.


A hegyi beszéd végén Jézus beszélt a keskeny útról, ami az örök életre vezet, és azt mondta, hogy kevesen találják meg ezt.


És nem véletlenül.


Közvetlenül ezután beszélt ugyanis a hamis prófétákról, akik úgy néznek ki, mint a juhok, de valójában farkasok.


Majd ezt követően beszélt az "Uram, Uram"-ozó keresztényekről. Ők a hamis próféták, hamis tanítók áldozatai!


És tudod, miről beszélt ezután? AZ ENGEDELMESSÉGRŐL!!!


Vedd komolyan Jézus szavait, és engedelmeskedj Neki! És ne csak valld hogy Ő az Úr, mert vannak, akik a szájukkal VALLJÁK ugyan, hogy Istent ismerik, de a CSELEKEDETEIKKEL TAGADJÁK! Legyen valóban Ő az Urad, nehogy kint maradva SÍRVA, ZÖRGETVE AZ AJTÓ ELŐTT találd magad!


Isten áldjon!

2014. júl. 26. 21:26
 12/22 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek teljes mértékben igaza van.


A bűnöd csak akkor lesz elfelejtve, ha megbánod a bűnöd (illetve másoknak is megbocsájtasz).

Ha krisztust követed szellemiségben, akkor vagy keresztény. Nem pedig hatalmát kaptál a terrora, miután a krisztus szívét szétroncsoltátok.

Felszegezted és vallod, hogy ez tök jó, tehát most már tönkre teheted mások életét, gyerekeket mészárolhatsz és disznókkal paráználodhatsz, krisztus lemészárolására és a szabadságra hivatkozva?

Távol legyen!

2014. júl. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Mit jelent hinni a krisztusban?

Hogy meghalt miattam és most már én vagyok az Úr?

Eretnekség, távol legyen!

A hinni szó nem hiszéeknység, hanem bizalom.

Én mi nem abban bízunk, hogy a krisztus halála mindenre feljogosít, hanem a tanításába bízunk és abban, hogy őt helyes követni, még ha nehéz is.

2014. júl. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Vallod, hogy a krisztus az urad? Őt szolgálod?


Máté 24,

48

Ha pedig ama gonosz szolga így szólna az ő szívében: Halogatja még az én uram a hazajövetelt;

49

És az ő szolgatársait verni kezdené, a részegesekkel pedig enni és inni kezdene:

50

Megjő annak a szolgának az ura, amely napon nem várja és amely órában nem gondolja,

51

És ketté vágatja őt, és a képmutatók sorsára juttatja; ott lészen sírás és fogcsikorgatás.

2014. júl. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Te valamit szerintem félreértettél.! Először is ha te cselekedetek által akarsz a mennybe jutni már rég rossz . NEM FOG SIKERÜLNI . Jézusra kell hivatkozni én nem mondtam ,hogy nem próbálok szent életet élni de igenis bűnhődök ,hogy miért mert nem tudnék szent életet élni és ugyanígy tese . És mit kell engedelmeskedni Jézusnak??Semmit. SZABADAKARAT . Jah és amit másoltál az nem úgyvan . 1. Isten már nem haragszik az emberre gondolok itt a "Isten haragja marad rája" ez hülyeség ha Isten annyira haragudna bárkire akkor leseküldte volna Jézust. 2.Aki szájával megvallja Jézust és hisz benne az igenis üdvözül a cselekedetek csak emberi dolgok gondolok itt a merítkezésre. 3. Azt mondta az Úr :" az a világ bűne ,hogy nem hisznek bennem" 4. A bűn az emberi dolog mert pontosan most nem tudok idézni ,de valami ilyesmit mond a bibla elnézést ,hogy így fejezem ki de már nem a legjobb a memóriám. Születésünktől kezdve bűnösök vagyunk .Te beszélsz itt arról ,hogy nem csak megkell vallani hanem cselekedni is kell .Jahjj ugyan ha cselekedetek által mehetnének az emberek a menyországba akkor senki nem lenne ott. Jézuson keresztül mehetünk csak oda nem a merítkezéssel +stb,stb..Ő mondta " Senki nem mehet atyámhoz hanemha én általam" MERT NEM VAGYUNK TÖKÉLETESEK. Jah és mondtad ezt ,hogy Jézus prédikált a hamis prófétákról . Ő ilyenkor az önjelöltekről beszélt azokról akik igaz Isten akarata szerint cselekedtek ,de nem ők voltak a kiválasztottak. Példa: "Uram,Uram hát nem a te nevedben tettünk végre nagy dolgokat és nem a te nevedben űztünk ördögöt???" erre a válasz:"Távozzatok nem ismerlek benneteket" Miért is ördögöt űztek igaz mert volt hitük ,de önjelöltek voltak.
2014. júl. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
jah és lucifer barátom "őt helyes követni még ha nehéz is " XDDDDDDDDDDDDDDD EZEN NEVETTEM EGY NAGYOT. Mit is mondott az Úr?? jahh igen : Az én terhem könnyű gyertek pihenjetek meg nálam . Sose beszélt semilyen nehézségről azaz Ószövetségben volt ,de akkor még nem volt megváltónk! És a nevettem egy nagyot nem rossz indulatú akart lenni!
2014. júl. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Jah és máté evangéliumába a Lucifer által idézett vers se a teljesítményről szól hanem arról ,hogy ha nem hiszel Jézusban és halogatod ,hogy előbb kiélem az életet és bulizok ,de addig leszarom mert ááá ez nem menő és ha pont akkor jön el az ítélet órája akkor a pokol vár mert nem fogadtad el addig Krisztust megváltódnak. Nagyon rosszul értelmezted ha nem így fogtad fel ezt a példát
2014. júl. 27. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
jah és még ,hogy Én azt mondom ,hogy aki hisz az Úrban az nem követi el az ilyenfajta bűnöket :Gyilkosság,paráznaság stb. ,DE még ezekis megbocsátatnak mert volt már példa arra ,hogy Isten kiválasztottja gyilkos volt és parázna . Na akkor meg??
2014. júl. 27. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Jah és még1 ti úgy élitek meg a kereszténységet ahogy én látom ,hogy: HÚÚÚ ezen most túl leszek teszek egy csomó jót és én addig "szenvedek" és majd a menyországba megkapom a jutalmam érte és ott majd jól élek" hát ez nem így lesz az élet is tud ám jó lenni valamilyen szinten ezt se kell szenvedésként megélni
2014. júl. 27. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Szeretetből kellene tenni a jót és értelemből. De még mindig jobb képmutatásból is, mint rosszat tenni és megpróbálni elsumákolni ill. konzerválni magunkat a bűnbe.


Egészségedre a nevetést. Akkor azért küldte el a krisztus a gazdag embert, hogy adja el a dolgait a szegényeknek, mert úgy gondolta, hogy elég a gazadgnak csak hinni?

Azért zavarta ki a kereskedőket a templomból is?


Tudod mi jutott eszembe? A máté 25. Javaslom, hogy végig olvasd alaposan.


Én egy szóval sem írtam olyat, hogy nem kell elfogadni vagy el kell fogadni a krisztus vagy az áldozatát.

Én azt írtam, hogy amíg nem bánod meg a bűnöd, addig bűn marad.

És ha gonosz vagy, édes kevés, hogy mit hazudsz a hitedről. (nem úgy értem, hogy te hazudsz, általánosságban írom).


Áldott szép álmokat testvérem.

2014. júl. 27. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!