Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csalódtam Istenben! Segítség?

Csalódtam Istenben! Segítség?

Figyelt kérdés
Na nem arról van szó, hogy nem teljesítette a kéréseimet, nem ilyen szinten tartok... Az elmúlt évek során egyre jobban azon voltam hogy megismerjem Istent. Imádkozni gyerekkorom óta imádkozom, ma is, de elkezdtem olvasgatni ilyen jellegű könyveket, pont azért hogy jobban megismerjem Istent és tanítását, de nagyot csalódtam. Több olyan könyvet is olvastam ami Jézus szavát közvetíti valaki által, akinek megjelent! sok könyveben azonosságot találtam, de vagy rossz könyveket olvastam vagy tényleg ő Jézus?(aki Isten szavát közvetíti)mert akkor Isten a legbeképzeltebb lény akivel találkoztam. fia igencsak számomra érthetetlen dolgokat ír, közvetít! ( pl. A hang című kötetek). Azt írja, hogy szenvedj, az a jó, még véletlen se legyél boldog mert nem az visz előrébb(legalábbis a földi javak, anyagiak, ÉS MÉG AZ EMBERI KAPCSOLATOK SEM!) csak Jézus a minden, csak ő ad boldogságot, szenvedj mert az neked jó stb... nem megyek bele részletesen mert az nagyon hosszú! azt írja a könyv több is, hogy ne a hibát, kritikát keressük ezekben az írásokban, hanem higgyünk! sok jó dolgot is ír, de ha könyörgöm rengeteg mindennel nem értek egyet és nem értem, és nem tudom elfogadni??? csak higgyek? ha egy matekórán ülök elhiszem a tanárnak az adott dolgot amit mond mondjuk feltétel nélkül, de ott van még a kérdés lehetősége, és itt??? Nem fordítottam neki hátat, csak összevesztem vele! de remélem türelmes... össze vagyok zavarodva, a magánéletem sem működik, teljesen padlón vagyok és még ezek a könyvek amitől azt reméltem hogy közelebb visz Istenhez, inkább mostanában eltántorít! hogy rendezzem mindezt? nagyon köszönöm. úgy döntöttem inkább járom a magam útját Isten felé, vagy ez rossz ötlet? ez nem levél téma, sokkal több húzódik e mögött, de így írásban röviden ennyi. köszönöm a válaszokat.
2014. júl. 23. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

Drága hívő!

A Krisztusról kizárólag az Evangéliumokban találhatsz hiteles forrást (János,Máté,Lukács,Márk stb.). Az értelmezésében pedig csak az ima és a szentlélek segíthet neked. Hallgas a szívedre és a lelkiismeretedre és kérj az Úrtól bölcsességet, türelmet, szeretetet és azt, hogy másoknak is ezt adhassál...

A Bibliát kellene olvasgatnod (értelemmel) ha van kedved, nem pedig szélhámos, ítélkező emberek zagyvaságait.


Áldjon meg az Úr!

https://www.youtube.com/watch?v=8NNbM9GHZAE

2014. júl. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Jaj, egyébként mi a baj a magánéletedben?


u.i.

Nyugodtan cáfold meg azt, amiben bízol, nyugodtan kérdőjelezzél meg bármit és nyugodtan tanulmányozz tiltott dolgokat.

Csak az számít, hogy milyen ember vagy és az igazságot akard tudni, mert az nem bűn...

2014. júl. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


A Szentíráson kívűl, esetleg írásmagyarázatokat olvashatnál. (Ha úgy érzed, hogy úgy könnyebb megértened az olvasottakat).

Ezek a dolgok (A hang stb.), amiket írsz nem igazán elfogadottak a legtöbb keresztény számára, nem csoda ha össze is vagy zavarodva miattuk... jobb lenne, ha kerülnéd őket, nem Jézus szól általuk.


Esetleg keress egy keresztény közösséget, ahova be tudsz kapcsolódni.


Ajánlom többek között Wilhelm Busch műveit. (Pl. W.Busch- Jézus a mi sorsunk)


Nem tudom mi lehet a problémá(i)d, de remélem sikerül rendezned, s légy kitartó az imádságban!

2014. júl. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Szeressük egymást ***** válasza:
100%

A Hang cimu koteteidet ha elegetned vagy torolned a geoedrol, akkor jot tennel nem csak magaddal, hanem az egesz emberiseggel Egy hamis vallasbol kiszakadt magat profetanak vallo Mariazos hamis profeta mellebeszelesei. Ugyanolyan veszelyes eset mint E.G. White, vagy a tanuk piramisimado hamis profetaja. Tobbek kozott azt allitja az a bizonyos hang, hogy a Biblia olvasasa kozel is vihetik az embereket hozza, vagy el is tavolithatjak tole. Ellenben Jezus allitasa szerint az Irasok rola tesznek bizonysagot, es Pal szerint a teljes iras Istentol ihletett.


Wilhelm Busht egyaltalan nem ismerem, de nekem nagyon megerositettek a bibliaban valo hitem Dereck Prince konyvei. Kereshetned a neten a letoltheto konyveit, tanitasait.

Csak talalomra kerestem egy linket neked a google-val:


[link]

2014. júl. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

[link]


W.Busch- Jézus a mi sorsunk

(Nem tudtam, hogy fenn van neten, de mégis...)


Utolsó, íme, Ő az... :)

Kérdező, ha érdekelne...

2014. júl. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A keresztény hit egy út. Itt a Földön soha nem érünk a végére, de van aki előrébb jár, mint a másik. Vannak könyvek, amik az út elején járóknak nem érthetőek, nem emészthetőek. Valószínű ilyen könyvet olvastál. Én sem tudom elképzelni, hogyan élhetnék teljesen önzetlen életet. Viszont ismerek olyan embert a közelemben, aki nálam előrébb jár ebben.

Amit minden kereszténynek minél hamarabb meg kell értenie, hogy áldozathozatal nélkül nem lehet Jézushoz közeledni.

2014. júl. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2014. júl. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne csalódj Istenben, mert ezek nem az ő szavai. Ezt az utat én is bejártam, 10 évvel a hátam mögött már tudom, hogy mi az, aminek hallatán bedugom a fülem és elkezdek hangosan énekelni, hogy egy hangot se halljak az egészből.

Borzalmas volt némelyik tanítás, tudom mit érzel. A gyilkostól kezdve, a könyörtelen szadistán keresztül a szörnyszülöttig mindennek ábrázolták azt, aki valójában maga a szeretet. De úgy gondolom, hogy át kellett ezen esnem, hogy meg tudjam különböztetni Jézust az emberi tanításoktól.

Írta az egyik válaszoló, hogy miket kell elkerülni. Fogadd el, azokat már én is messziről, de ahhoz, hogy tudjam, hogy káros, beteg és hamis tanítások, meg kellett ismernem azokat is, majd Isten megismertette önmagát velem. Csodálatos, hidd el.


Kitartást kívánok ezen a nehéz úton és áldást az életedre.

2014. júl. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy dolgot vegyél figyelembe.

Mi lenne,ha soha nem hallottál volna az egészről?Semmi.Megszülettél volna és élnél valahogy.

Ehelyett találkoztál egy öröklődő ókori szokással,a könyvével,az odaadó híveivel,akik magyarázzák a zagyvaságait,félnek a haláltól és kitalálnak mindenféle hüŁyeséget,az intézményrendszerével aminek az állításait SEMMI nem támasztja alá és most megkeseríti az életed.Sorra veszed a témával kapcsolatos könyveket és egyre $zarabb a helyzet.

Nincs Isten.Csak a törzsfejlődésünk szüleménye.Nincs kiben csalódnod,csak magadban.Ha valami nem jön össze,ne keress háttérbeli okot.Csakis te voltál (esetleg 1-2 EMBER)az oka,hogy nem jött össze.

Bármily fájdalmas,csak mi vagyunk.Mi irányítjuk életünk és eseményeit és nincs senki,aki bármilyen varázsmódszerekkel beavatkozna.


Ne láthatatlan mesehőstől várd életed jobbrafordulását.Tegyél érte és hirtelen minden beindul.....

2014. júl. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 János114 ***** válasza:

Kedves kerdezo

mindendelekeppen csak a bibliara vagy a lelkiismeretedre hagyatkozz. Nem hiszem h Istenben csalodtal inkab azokban az emberekben akik az Ő neveben mertek beszelni.Nem ismerem a forrasaidat de szilardan ki merem jelenteni h ha valaki az Ur neveben ilyeneket mond az egy gonosz hazudozo.

Amirol beszelsz inkabb ugy fejeznem ki hogy menybe vezeto ut tele van kuzdelemmel es viszongtagsaggal mig a pokolba vezeto tele van gyonyorokkel es elvezettel. Mivel a rosz ut mindig konnyebb :)

de attol meg sok orom van az eletben es Isten ajandekaiban. Halgas a szivedre ne hamis profetakra

sok sikert

2014. júl. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!