Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus és én egyek vagyunk,...

Jézus és én egyek vagyunk, vélemény?

Figyelt kérdés
2014. júl. 22. 15:45
1 2
 11/19 anonim válasza:
Igen.
2014. júl. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

[Az első részről]:


Sokkal nehezebb értelmezni ezeket a sorokat, hogy ha az Atyát (emberi vagy bármilyen ismert)személyként gondolod el és szószerint értelmezed az ígét. Nincs értelme paradoxonokat generálni, bár érdekelne a verziód, hogy hogyan gondolatad az állításod kivitelezését.


Én úgy szoktam felfogni, hogy a szellemiség (eszme), amit követsz, az vagy az Úr mellett van, vagy Úr ellen (szeretet, igazság, bölcsesség).


Az embereket a tetteik és szándékaik minősítik, de valójában elsődlegesen a szándékaid vagy.

A fizikai tested csak az egyéniséged része.

Van benned egy darab lélek, aki te vagy és döntéseket képes meghozni.

A hologram példája talán nem a legjobb példa, de az Atyára úgy gondolj, mint egy megosztott erőforrásra (csak intelligens és érez és neki is van személyisége).

Neked az Atya szellemiségét volna célszerű felismerned és elsajátítanod, mert az az élet és az vezet az élethez.

Az eszmével kell azonosulni, ami megnyílvánul szándékban és tettekben is.


[a második részről.]


Nem arról van szó, hogy ha mással csinálsz valamit, akkor el kell dönteni, hogy egy volt-e az Úrral vagy sem.

Hanem az a lényege az ígének, hogy nem az számít, hogy kivel teszed, hanem ami belőled belülről fakad. Az vagy te és az minősít.

2014. júl. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

12-es!


Ezt írod te, csakhogy a bemásolt részek teljesen mást mondanak. Amit Te írsz, köszönőviszonyban sincsenek azokkal a részekkel, amit bemásoltam.


"Én úgy szoktam felfogni, hogy a szellemiség (eszme), amit követsz, az vagy az Úr mellett van, vagy Úr ellen (szeretet, igazság, bölcsesség). "


Viszont a bemásolt rész világosan egylényegűségről ír.


"Nem arról van szó, hogy ha mással csinálsz valamit, akkor el kell dönteni, hogy egy volt-e az Úrral vagy sem.

Hanem az a lényege az ígének, hogy nem az számít, hogy kivel teszed, hanem ami belőled belülről fakad. Az vagy te és az minősít."


A bemásolt részek viszont arról szólnak, hogy bármit teszünk is a másikkal, Jézussal tesszük, míg ha bármit nem teszünk Jézussal nem tesszük. Ahogy Pál is üldözte a híveket, Jézus nem azt mondta, hogy miért üldözöd a tanítványaimat, hanem azt, hogy miért üldözöl engem.


Tehát az a fajta emberi eszmefuttatás, amivel próbálod magyarázni az igéket, emberiek és nem tükrözik a bemásolt részeket.


Szevasz.

2014. júl. 23. 00:48
 14/19 anonim ***** válasza:
Attól még szűz maradsz kérdező!
2014. júl. 23. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Te meg miről beszélsz?
2014. júl. 23. 06:42
 16/19 anonim ***** válasza:

Legfeljebb farsangkor igazat adok neked:P

De he neked kényelemesebb, akkor legyél vele egy.

Miben leszel más? Miben változik a világ?

2014. júl. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Hát, ez érvelésnek nulla, beszélgetésnek meg dettó.

Lu...Lu...

Ez így kevés...

2014. júl. 23. 18:21
 18/19 anonim ***** válasza:

"Ha az Atya és Jézus egyek, és nekünk is egyeknek kell lennünk, és nekünk Jézusban és az Atyában kell lennünk, akkor én egy vagyok Jézussal?"


Igen.És ha te egy vagy Jézussal,akkor amit mással teszel,azt magaddal teszed.

2014. júl. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szép megfogalmazás, tetszik.:)
2014. júl. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!