Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlimok rasszisták?

A muszlimok rasszisták?

Figyelt kérdés
Mielőtt bárki is válaszol leszögezem hogy nem provokálásból írtam ki a kérdést hanem egyszerű kíváncsiságból, szóval megkérek mindenkit hogy ne űgy tekintsen rám hogy "már valamelyik hülye megint kiírt egy provokáló kérdést" hanem mint tudatlanra ugyanis ezen a téren az vagyok. De ha esetleg bárkit is zavarna vagy sértene a kérdés akkor attól elnézést kérek, nem ez a szándékom. A válaszokat pedig előre is köszönöm Nektek!

2014. júl. 21. 08:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Asperrimus te nagyon el vagy tévedve!! O-o
2014. júl. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha azt vesszük, hogy a rasszista valamilyen különbség alapján állít fel hierarchikus rendszert, akkor tágabb értelemben az a személy, aki csak azt tekinti értékes embernek, aki muzulmán, híve Allahnak, akkor bizony rasszistának mondhatóak. Mert ez a hierarchikus rendszer ott él bennük, a dzsiháddal szereznek neki érvényt.


Egyébként az iszlám egy politikai mozgalom, vallási köntösbe bújtatva. Idővel majd rájönnek az emberek...ha nem lesz akkor már túl késő...


Hitlernek sem volt drága, hogy fiatal fiúkat küldött végül már harcolni. Az iszlámban is bárki feláldozható. Az, hogy az egyiknél az árja nép lebegett célként kitűzve, a másiknál a hithű muszlim nép, sokat nem jelent. Mindkettő globális végkifejletben gondolkodott, gondolkodik...

2014. júl. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Rasszista ( mint már többen írták ) azt jelenti: "fajelméleti" alapon különbözteti meg az embereket.


Mivel az Iszlám ( akárcsak a kereszténység ) térítõ vallás, így muszlim lehet nemcsk egy arab, vagy török, de hindu, afro, német, francia, stb tehát rájuk vonatkozóan, akárcsak bármely más vallásra vonatkozóan értelmetlen az, hogy rasszista. A zsidó vallás ugyan nem térítõ, nem beszélnek rá senkit, de ha valakinek valamiért vonzó, betérhet, létezik ilyen. Így az sem rasszista, akárcsak a többi.


A muszlimok kétségkívül magukat mondják igazhitûnek, mindenki mást hitetlennek, de ez sem nagy különbség ahhoz képest, hogy "tévelygõ", vagy ilyesmi.


Sokan félreértik az Iszlámot, az ugyanis egyáltalán nem azonos azzal az aggresszív ideológiával, amit szélsõségesek az Iszlámra hívatkozva követnek.


Érdemes pl megnézni két szúrát, ami a zsidókr, illetve Izraelre, a Szentföldre vonatkozik. Az derül ki belõlük, hogy ( a KORÁN SZERINT ) a Szentföldet Allah a zsidóknak adta.


Al-Ma-ida című szúra 19 - 21

[link] ; [link]


Ash-Shu'araa című szúra 45 - 60

[link] ; [link]

2014. júl. 23. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Kedves nneddudgi!:)


A kiemelet soraid a Koránból az bizonyítják, hogy meglehet említik a zsidókat, a keresztényeket, de abban a formában csak, hogy benne kell legyen a Koránban minden történet, ami az akkor fellelhető vallások főbb elemei. Hogy a hívek elhiggyék, a Koránban aztán minden benne van.


Ha kicsit tájékozódik az ember, akkor rájön, hogy a hinduk szent ünnepe, a Góvardhan-hegy felemelése is benne van:


[link]


Sem a a Tórában, sem a Bibliában nincs szó róla, hogy a Sinai-hegyet bárki is emelgette.


Ugyanakkor a szövegkörnyezetből egyértelműen látszik, hogy átemelt (lopott) tartalomról van szó, mert a hinduk eredeti története szimbolikusan rejti ebben az elbeszélésben egy misztikus képesség titkát.


Tehát nem arról van szó, hogy a Koránban benne van a tudás, hanem arról, hogy kalendáriumszerűen begyűjtöttek minden történetet, amit akkoriban a különféle vallásokban fel tudtak lelni.


De akik járják a vallás útját, azok egyből látják, hogy a megnyilvánult misztikus képességek adta megtapasztalásból a hindu - eredeti - történet az, ami valós, a muzulmán "gyűjtögetés" pedig megbukik.


Ezekre a lopkodásokra találták ki anno, hogy a Koránon kívül minden más írás felesleges. Ezért gyújtják fel mindenhol ahol csak járnak pusztítani a könyvtárakat, hogy minél kevesebb írott anyag maradjon az utókorra, amiből egyértelműen kiderül a csalás.

2014. júl. 23. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Mégegyszer: az utsó három pápa valamelyike mondta, hogy egyetlen vallás sem bíztatja gyilkolásra híveit. Gondolom, elõzõleg tanulmányozta õket.


Kedves skcm!:)


Mindig is respektáltam a hindu tudást, már amennyi ismerek belõle a Védáktól a Baghavad Gítán át Patandzsaliig, fõként Baktaytól. Tényleg.


Viszont, ha õseimnek 4000 év óta kifogástalanul bevált a Tóra, miért próbálkoznék mással, nem igaz?

Kivált, hogy valahányszor valami komoly gondom volt és csak, hogy egy kicsit ne azon rágódjak, elõvettem a Tórát, kinyitottam valahol, találomra és rámerdtem: ott volt leírva a megoldás. Tényleg. Mindig bejött. Najó, persze nem betû szerint, de akiknek füleik vagynak, meghallják. :)


Abban igazad van, hogy a Koránt "összeállították", viszont, amennyire beleolvasgattam, tényleg nem jön ki belõle aggresszió. Más kérdés persze, hogy az olykor homályos szöveget lehet többféleképp értelmezni, viszot ilyesmire nem vállalkoznék, mert a sajátomról tudo, mekkorákat képesek tévedni még okos emberek is, ha kívülállók. Merthogy bennünk, ha nem láttunk is se Bibliát, se zsinagógát, a szülõk gyerekkori intelmein keresztül, amit õk az õ szüleiktõl vettek át, valamennyire ott van az a 4000 év. Ahogy a hívõ keresztényben a 2000, illetve abban, aki tanulta is, valami ugyanabból a 4000-bõl, stb.


Ezért nehéz európainak a hindu vallás-bölcselet, mert a hinduban ez - ha nem is 4, de - kb 2500 év, amit nehéz néhány év alatt megtanulni, kivált megÉLNI.


"Sem a a Tórában, sem a Bibliában nincs szó róla, hogy a Sinai-hegyet bárki is emelgette."


Ez bizonyára elírás, vagy kapkodós fogalmazás, gondolom, úgy érted, hogy a Korán nem említi sem amikor a Tórából idéz, sem amikor a Biblia többi részébõl.


Mert mind a Tóra, mind a Biblia igen sokszor említi. Pl: Ex 16,1 ; Ex 19,1 de leginkább, kifejezetten "Szinaj hegy"

"És legyenek készen harmadnapra, mert a harmadik napon leszáll az Örökkévaló az egész nép szeme elõtt Szinaj hegyére." ( 2Móz 19:11 ) ebben a fejezetben és a következõkben többször, majd a 31. fejezetben, stb.


Gondolom, ezt Te is tudod, csak elírás lehetett, mint írtam.

És persze több is.

2014. júl. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kedves nneddudgi!


Két linket ajánlanék, ebből az egyiket előzőleg betettem, láthatóan meg sem nézted.


[link]


A Sínai-hegy (arabul طور سيناء‎, átírva Ṭūr Sīnāʼ, héberül הר סיני) vagy Hóreb, amelynek egy részét Mózes-hegynek is nevezik, a mai Egyiptomhoz tartozó Sínai-félsziget déli részén található hegycsoport, ahol a Biblia szerint Mózes kapta a Tízparancsolatot Istentől.[1]


[link]


1125 - Al-A'raf/El-E'raf/A magaslatok (7/171): És emlékezzetek arra, amikor megráztuk fölöttetek a Sínai hegyet, mintha árnyékot adó fedél lenne (Zulleton) s azt hitték, hogy rájuk fog zuhanni s fölszólítottuk őket: "Ragaszkodjatok erősen ahhoz, amit kinyilatkoztatás gyanánt adtunk néktek és emlékezzetek arra, amit az tartalmaz!" Talán óvakodók lesztek.


Tehát a lényeg. Az eredeti, hiteles szövegkörnyezet, maga a teljes történet adja, hogy mikor valaki megkapja Istentől ennek a misztikus képességnek az ajándékát, meg fogja érteni a szöveg tartalmát. De az eredeti hindu tartalmazza a teljes szöveget, a lopott koráni csak bizonyos részleteket közöl, amennyiből egyértelműen látszik, hogy teljesen mindegy, milyen vallásban van említve, hogy valami hegyet felemelt az Isten, azt a Korán is említi, csak ott a gond, hogy hiányosan és pontatlanul.


A vallás gyakorlása azt adja, hogy mikor meghódolsz Istennek, a sok misztikus dolog között egy tök eccerűt' is ad a kezedbe, hogy élj vele hasznosan. Minden szentírást fogsz érteni...:) Az az 1 Isten minden szentírásban ugyanazokat a lényegi dolgokat rejtette el...ha a másét nem érted, nem látod meg benne a lényeget - vagy azt ami nem stimmel -, akkor ugye miről is beszélünk?.:))


Továbbá nem azt kellene bizonyítsd, hogy van-e szó a Tórában vagy a Bibliában a Sinai-hegyről, hanem arról kellene hivatkozást hoznod, hogy Isten azt felemelte. Nézd csak, így:


[link]


A Govardhan felemelése


A Vaisnava hagyományok (Bhágavata-purána)[1] szerint Indra félisten, a mennyek királya féltékeny lett a gyermek Krisnára, (a legfelsőbb Istenség egyik inkarnációja "Krisna minden Inkarnáció forrása"), aki rábeszélte Vrindávana lakóit, hogy a szokásos áldozatot ne Indrának, hanem a Govardhan hegynek mutassák be, ezért dühében a legnagyobb felhőit hívta, hogy óriási esőt zúdítva a környékre, mindent elárasszon. Krisna, hogy Isteni mivoltát kinyilvánítsa, felemelte a Govardhan hegyet, ami alatt Vrindávana összes lakója, állatok, emberek egyaránt menedékre találtak a hét nap, hét éjszakán át szakadatlanul zuhogó eső elől. Végül Indra elismerte Krisna győzelmét és imákat ajánlott neki, majd visszavonult mennyei lakhelyére, Svargára.


A Govardhan parikram

Miután Krisna ernyőként tartva a Govardhan hegyet megvédte Vraja (Vrindávana) lakóit a hét napig tartó szakadatlan esőtől, amit Indra, a mennyek és az összes félisten királya zúdított rájuk, azt tanácsolta nekik, imádják a Govardhan hegyet, amit a lakók meg is tettek rengeteg étel (bhoga) felajánlásával és a hegy körbejárásával (parikram).


A Govardhan felemelésének emlékére minden évben megrendezett fesztivál Govardhan Pudzsaként terjedt el, a Vaisnava hagyományok követői között. A fesztiválra a Dípávali (a fény ünnepe) utáni napon kerül sor. A hívők 108 különböző ételt készítenek, kizárólag tisztának nyilvánított alapanyagokból, vagyis hús, hal, tojás és bizonyos zöldségek (mint például hagyma, gomba) használata nélkül.

2014. júl. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!