Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt olyan muszlimok...

Vannak itt olyan muszlimok akik nem a férjük/ (feleségük) miatt vették fel a vallást, hanem egyéb okból? Ha igen, mi az az ok?

Figyelt kérdés
Olyanokra vagyok kíváncsi, aki nem azért lett muszlim, mert arab férfihez ment hozzá, hanem valamilyen vallásban nevelkedett és magától tért át, miért tette? A "szabályokat" sikerül betartani?
2014. jún. 23. 23:28
 1/7 anonim ***** válasza:
46%

Még nem vettem fel, de valószínűnek tartom, hogy ez is be fog következni. Egy muszlim ismerősöm sincs. Az ok: ezt tartom az igazságnak (a legvalószínűbbnek).

A szabályok nem betarthatatlanok. Nem hiszem, hogy ha tényleg áttérek, azzal gondok lennének (a legnehezebb, hogy imádom a szalonnát, kolbászt, oldalast,...).

2014. jún. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

Bennem közel 10 évig ért, mikor felvettem az iszlámot. Előtte is hívő voltam, szigorú vallásos környezetben is nőttem fel. De már tini koromban is volt, amit nem tudtam elfogadni a kereszténységben és kutattam a válaszok után. Sok-sok emberrel találkoztam, van aki tudott segíteni, van, aki nem. Végül miután mindent eltudtam rendezni saját magamban, akkor már fokozatosan úgy éltem, mint egy muszlim. Már tartottam a Ramadant, imádkoztam többször, mint egy muszlim, de még ekkor sem mondtam ki a tanúságtételt, csak magamban. Végül elérkezett a nagy nap, és egy kő esett le a szívemről. mintha megtaláltam volna önmagam a helyes úton.

Alapvetően érdekeltek a vallások, többet is tanulmányoztam, igaz nem áttérés szándékkal, de az összes közül az iszlám fogott meg egyedül. Ebben annak is nagy szerepe volt, hogy mikor elkezdtem utána olvasni és alaposabban megismerni, megdöbbentem, hogy a média mennyire nem ezt közvetíti az emberek felé és talán a lehető legtöbbet hazudnak ezzel a vallással kapcsolatban az embereknek. Minél több mindent tudtam meg, egyre jobban érdekelt.

2014. jún. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

az előző vagyok...

Még az is fontos volt számomra, hogy mivel hívő keresztény voltam, mindig is azt gondoltam, nem tudnék másképp élni, de sok volt a kérdés bennem... és amikor felfedeztem, hogy a kereszténység és az iszlám milyen közel állnak egymáshoz, boldog voltam, hogy de hiszen ez nem is ég és föld, ugyanakkor rájöttem, az iszlám az igaz út ha vallásról van szó. Mintha kiigazítaná az összes többi vallást.

2014. jún. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%
Sok keresztény gyülekezetben,felekezetben megfordultam Istent keresve,de sehol nem éreztem úgy,hogy az lenne az igazi.Mindenhol hiányérzetem volt.Aztán rátaláltam az iszlámra és 43 évesen áttértem.Családomban senki nem muszlim,sőt még csak nem is hívő.
2014. jún. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, valaki lepontozott mindenkit, nem én voltam. a család hogy fogadta a vallásváltást? a gyerekeiteket is muszlimnak fogjátok nevelni?
2014. jún. 25. 03:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a korunk és anyagi helyzetünk miatt a gyerek nem opció.
2014. jún. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

A feleségem azt mondta, ő biztos abban, hogy keresztény marad, de ha ezt elfogadom és nem akarom áttéríteni, nem lesz gond. A többiek nem foglalkoznak vele.

A gyerekről sokat beszélgettünk, de szerencsére ugyan azt gondoljuk. állami ovi, suli. Lesz kis képesbibliája, ahogy iszlám gyerekkönyvei is. Fog látni templomot, mecsetet, de sehova nem visszük kényszerrel, semmit nem erőltetünk rá. Megismertetjük több vallásal is, és ha már elég idős lesz, eldöntheti akar-e valahova tartozni.

2014. jún. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!