Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért áldozta fel Noé a...

Miért áldozta fel Noé a megmentett állatok egy részét?

Figyelt kérdés
Mindegyik állatból vitt kettőt, a madarakból is, mégis feláldozott belőlük, ezzel megakadályozva/veszélyeztetve azt, amiért megmentette őket: szaporodás.

2014. júl. 19. 23:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

PS: semmi nem korlátoz hogy ha agy nélkül lepontoz valaki aki el sem olvassa a szöveget, és nem gondolkodik, és nem ismeri a történetet amiről szó van, akkor én is nekilássak lepontozni ugyanazzal a lendülettel.


Fene, egyáltalán semmi nem korlátoz abban hogy ha olyan kedvem van MINDENKIT lapontozzak válogatás nélkül. Ahogy sajnos titeket sem.


S**r a rendszer? És visszaéltek vele? Hát kérlek, ne csodálkozz ha a s**r visszafröccsen!

2014. júl. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Ozmium42 ***** válasza:
Plot twist: az állatok már a bárkán is szaporodhattak.
2014. júl. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Igen? Meg meg is ehették egymást, nem? Meg el is pusztulhattak, nem?
2014. júl. 27. 20:33
 14/19 Ozmium42 ***** válasza:
Valószínűleg tudnánk róla, ha így lett volna, de a létszám kérdést fel kell oldani valahogy, és ez egy lehetséges megoldás.
2014. júl. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Valószínűleg a szaporodásról is tudnánk, de nem tudunk. Azt nehéz elképzelni, hogy olyan körülmények közt bármelyik állat szaporodásra adta volna a fejét, pláne, hogy ez még a korszerű állatkerekben sem számít rutinfeladatnak.
2014. júl. 27. 23:26
 16/19 Ozmium42 ***** válasza:

Szerintem ez szőrszálhasogatás, elvégre a Bibliáról beszélünk. Jó párszor előfordul, hogy Isten állatokat manipulál. Simán megoldhatta valamilyen csodával a táplálék problémát, az állatok közérzete és párzási hajlama ahhoz képest semmiség, mégis ebbe kötsz bele.


Amit írtam, hogy "tudnánk róla", igen azért nem tudunk róla, mert csak akkor tudhatnánk, ha lenne miről. Itt arról, hogy Noé olyan hülye volt, hogy kinyírta néhány faj utolsó egyedét áldozatnak. Mivel nyilvánvalóan nem ez történt, ezért nincs is róla tudósítás, a "tiszta állatok", akiket feláldozott, valahogy mégis megmaradtak, tehát vagy 7 pár volt belőlük (fentebb cáfolva?), vagy szaporodtak a hajón, ez az én ötletem.


A végső megoldás persze az, hogy kibékíthetetlen ellentmondás van a könyv szövege és a valóság között, és akkor vagy állatáldozat nem volt, vagy a számok nem stimmelnek, vagy Noé története egészében kamu, és a fajokat soha nem fenyegette az özönvíz miatti kihalás.


Még egy kis adalék a számmisztikához: Jehova tanúinak Bibliafordításában az van írva, hogy az állatok kettesével mentek be a bárkába, nem mindegyikből kettő. Innentől nyelvészkedés kérdése, amit passzolok.

2014. júl. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Na de ha már isteni beavatkozásról, csodáról regélsz, akkor nem lett volna egyszerűbb, hogy a nagy szakállás maga menti meg az összes állatot?:)
2014. júl. 28. 20:13
 18/19 anonim ***** válasza:
FÜHERER a pokolba ég örökre 😉
2014. aug. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 szp72 ***** válasza:

Gondolom a kérdés arra irányul, hogy akkor most azok kihaltak? A történet szerint az úgynevezett tiszta állatokból nem kettőt, hanem hetet kellett bevinni, s feláldozni is csak ilyen állatokat szabadott. Ebből a szempontból tehát nincs ellentmondás szövegben.

Viszont fogósabb lehet az a kérdés, ha már Isten ilyen csodálatosan megmentette szárazföldi állatokat, miért engedte mégis tömegével kihalni? Az özönvíztől megmentette, az új időjárástól miért nem? Erre még nem igazán hallottam értelmes kreácionista feleletet.

2014. aug. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!