Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten is sajnálkozik az...

Sörpocak kérdése:

Isten is sajnálkozik az állatok halála miatt?

Figyelt kérdés
2014. jún. 7. 18:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%

Attól függ melyik istenség,a Keresztény-Zsidók Istene nem hinném.Abban is kételkedem hogy van-e Istenük!

Viszont a Pogány,Buddhista és egyéb pénzmentes vallásokban ugyan olyan rangot kap egy állat is mint az ember.

2014. jún. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Egyetértek az előttem szólóval.

Azt se hinném, hogy Isten egyáltalán az emberek halálát sajnálná, amennyien odavesztünk eddig.

Az állatok egyenrangúak velünk (talán még jobbak is nálunk), ugyanannyi joguk van az élethez, mint nekünk.

2014. jún. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%

Szia!


Én római katolikus vagyok, és éppen az ahimsa elv miatt vagyok vegetáriánus.


Ezt keresztény testvéreim nem értik... de engem ez nem érdekel. A Bibliából nem lehet kiolvasni azt, hogy bűnt követnél el az által, hogy NEM bántom az állatokat.

Innentől kezdve pedig az sem érdekel, hogy a római pápa belemagyarázná azt, hogy biztos a reinkarnációban hiszek, ezért bűn.... :D


Egyébként keleti vallások gyakorlása után vettem fel a római katolikus vallást felnőttként.


De az ahimsa elvet nem tudom és nem is vagyok hajlandó feladni.


Egyébként vannak olyan keresztény felekezetek is, akik vegetáriánus étkezést javasolnak, éppen a Bibliára alapozva - az állatok életét védve.


Egy Római Katolikus

2014. jún. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Miért sajnálkozna?

Látta előre. Ő tervezte ilyenre a világot.

Te megépítenél egy házat, ha semmi sem kényszerítene rá, és tudnád, hogy össze fog dőlni?

Nos: ez az isten megépítette.

2014. jún. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Miért kérded?

2014. jún. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Isten nincs megfertőzve világi humanizmussal. Ennek ellenére nem nézi jó szemmel a kegyetlen és öncélú mészárlásokat. A húsevés azonban megengedett gyakorlat, és szerintem akkor már humánusabb, ha levágom az állatot, nem pedig egyszerűen csak kiharapom belőle a bélszínt.
2014. jún. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Abban mi a "humánus"(!), hogy egy ember elvágja egy másik élőlény - pl. az állat - nyakát, csak azért, hogy ő maga húst ehessen? Ez az ösztönlény szint... :/


Egy Római Katolikus

2014. jún. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%

Nevetségesek vagytok.

A növényeknek is fáj, ha téped őket. A fűnek is.

Isten - végtelen kegyelmében - ilyen világot teremtett, ahol majdnem mindenkinek a másikat kell ölnie, ha életben akar maradni.

2014. jún. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 megfelelő ***** válasza:
1tim.4.3 akik ellenzik a házasságot és bizonyos ételek élvezését, amelyeket Isten azért teremtett, hogy a hívők és akik megismerték az igazságot, hálaadással részesedjenek belőlük. 4 Mert Isten minden teremtménye jó, és semmi sem elvetendő, ha hálaadással élnek vele, 5 mert megszenteltetik Isten igéje és a könyörgés által.
2014. jún. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ha nem Istentől származik a sajnálatunk, mikor pl: egy kutyát csak úgy halálra vernek, akkor ez egy Istentől független új érzelem, vagy hasonló?
2014. jún. 8. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!