Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kell "félni" az Istent?

Miért kell "félni" az Istent?

Figyelt kérdés
Mit jelent nektek - hogyan teszitek?
2014. júl. 6. 08:25
1 2 3
 1/22 Pietrosol ***** válasza:
33%

Szia!


Nem kell, csak az fél aki nem egész.

2014. júl. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
35%

Szia!


Az "istenfélelem" kifejezés eredete a görög nyelvben ritkábban az "eulabeia" és sűrűbben "eusebeia" szó szerint kegyességet jelent.


Az istenfélelem azt a belső lelki magatartást jelöli, mikor az ember abszolút komolyan veszi az Isten szavát, és teljesen azonosulni tud annak erkölcsi ítéletével. Szereti azt, amit Isten igazságnak jelent ki, és gyűlöli annak ellentétét a hamisságot. Az istenfélő ember féltőn vigyáz arra, hogy Isten minden rendelését teljes szívből és teljes igyekezettel betöltse, a törvényszegés útját pedig elkerülje.


Az istenfélelem tehát nem istentől való rettegést jelent. Amikor valami fenségesen tökéletest látunk a természetben, vagy egy nagyszerű művészi alkotást szemlélünk, félelemmel párosult hódolatot, tiszteletet érzünk. Isten végéremehetetlen bölcsessége, tökéletes igazságossága, és szeretete, valamint mindenható hatalma szintén félelemmel vegyes csodálatot, és mélységes tiszteletet kelt bennünk, ha igazán megismerjük őt.


Istent félni a gyakorlatban annyi, mint az ő parancsolatait megtartani, azaz igazságot cselekedni, gyűlölni és kerülni a bűnt. Isten nem szavakban való dicsőítést vár tőlünk, hanem életünkkel és szolgálatunkkal való dicsőítést. A valódi istenfélelem és dicsőítés kinyilatkoztatni az ő jellemét a mi jellemünkben, és ezáltal ismertté tenni Őt mások számára is.


Üdv. Péter

2014. júl. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
76%
Ez egy elég rosszul sikerült, félrevezető magyar kifejezés. Olyan, mint amikor egy várandós nőt "terhesnek" nevezel, ott is elgondolkodhatsz, hogy mégis mitől teher az a kisbaba (főleg egy régóta várt kisbaba)? Az előző válaszoló már leírta, mi az eredete ennek a kifejezésnek, és mi az igazi jelentése.
2014. júl. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
100%

Einstein szerint 3 fele istenfelfogas van

1. a felelem miatt kialakult felfogas: ha nem teszel jot meg leszel buntetve(lasd. O szovetsegben)

2. Szocialis felfogas: "A vezetés, szeretet és

támasz utáni vágy a szociális, illetve erkölcsi istenfelfogás képződésének magva. Ez a gondviselés istene, aki megvédelmez, határoz, jutalmaz és büntet.

Ez az az isten, aki az ember látóköre szerint a törzs, az emberiség életét és az életet általában szereti és segíti, vigasztaló a szerencsétlenségben és a

csillapíthatatlan vágyban, s aki az elhaltak lelkét megőrzi". (lasd, Uj szovetseg)

3. Kozmikus vallasossagnak nevezi:"Az egyén érzi az emberi kívánságok és célok jelentéktelenségét és azt a fenségességet és csodálatos rendet, amely a természetben és a

gondolatok világában megnyilvánul. Az egyéni létet börtönnek érzi,

és a leendő összességét mint egységest és érthetőt szeretné átélni. A

kozmikus vallásosság csírái már alacsonyabb fejlődési fokon is

mutatkoznak, így például Dávid több zsoltárában és a próféták

némelyikénél. Sokkal erősebbek a kozmikus vallásosság összetevői a

buddhizmusban, amelyre bennünket különösen Schopenhauer

csodálatos írásai tanítottak"

2014. júl. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%

Önmagában az egyes nyelvek közötti tökéletlen átvitel is arra utal, hogy nem létezik Isten. Sosem lehet egészen pontosan lefordítani valamit egy másik nyelvre. Az emberi nyelv tele van olyan dolgokkal, amiket nem is értünk.


Nem biztos, hogy mindenki érti miért írtam a fentieket le, ezért kifejtem. Azért, mert az alapkérdés is egy szó boncolgatásán alapszik, egy szóén, amit soha senki nem mondott ki, se Isten, se a tanítványai, se mittudoménki, ez csak egy fordítás, magyarra, és legfeljebb azon tudnánk ügyeskedni, hogy akkor most hogy is lehet beleilleszteni a magyar nyelv logikájába ezt az érdekes szót. Tehát mindezek miatt értelmetlen erről a vita.

2014. júl. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Pietrosol ***** válasza:

# 5!


"Önmagában az egyes nyelvek közötti tökéletlen átvitel is arra utal, hogy nem létezik Isten."


Ezt kicsomagolnád?

2014. júl. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
22%

Péter :D



Kérdező!

Azért kell félni istent, mert: "Buzgón szerető és BOSSZÚÁLLÓ Isten az Úr, BOSSZÚÁLLÓ az Úr, és TELVE HARAGGAL; BOSSZÚT ÁLL az Úr az ő ellenségein, és HARAGOT TARTÓ az ő gyűlölői ellen." - Náhum próféta könyve 1,2

De isten mindenkinek "megbocsájt" és "szeret" mindenkit.

2014. júl. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 yuda ***** válasza:
100%

Istenfélelem egy nagy, izgalmas téma a bibliában.

Talán nincs is még egy ilyen téma, amihez ennyi ígéret kapcsolódik, ha valaki istenfélő.

Csak párat említek, de nagyjából látni lehet mire gondol Isten amikor az istenfélelemről beszél.

- Ésaiás úgy fogalmaz(11.2), hogy Szentlélek egyik személye a 7 közül.

Ez nem elhanyagolható szempont.

- Ugyanakkor egy olyan magatartás forma, ami arra sarkal, hogy betartsd Isten akaratát.

- Ugyanúgy sarkall arra is, ha istenfélelem van valaki életében, hogy a bűntől elszakadjon.

- Istenfélelmet tanulni lehet.

- rengeteg óriási ígéret kapcsolódik ahhoz, ha valaki életében tartósan jelen van az istenfélelem. Pl. gazdagság, tisztelet, virágzó élet, prosperitás.

- Az istenfélelem egyfajta speciális félelem, amiben Isten felé való bizalom található. Nem rossz kifejezés ez, és nem rossz fordítás, hiszen eredeti görög és héber szöveg is félelemnek fordítja, de érteni kell.

Akit jobban érdekel, írja ki új kérdésben, mi az istenfélelem, vagy keresse ki maga. Nem fog csalódni. :)

2014. júl. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

# 6


"# 5!


"Önmagában az egyes nyelvek közötti tökéletlen átvitel is arra utal, hogy nem létezik Isten.

Ezt kicsomagolnád?"


Az esendő Istent jelképezi, vagy pedig a nem létezőt. Fordítgatják itt össze-vissza, sokszor több nyelven keresztül, miközben lehet tudni, hogy tökéletes átvitel nincs két nyelv között. Olyannyira, hogy még két ugyanazt a nyelvet beszélő ember között sincs tökéletes átvitel, mivel mindenki egy kicsit másképp ért meg dolgokat, attól függően, hogy az ő fejét milyen irányból ütötte meg az anyja kiskorában.


Az már csak most ugrott be, hogy elvileg Isten felelős azért, hogy nem egy közös nyelve van minden embernek (Bábel-tornya). Ez is tökéletlenségre utal. Miért jó az, ha nem érti meg egymást minden ember?


Ezer jel utal rá, hogy a könyvet egy esendő lény készítette.

2014. júl. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
Az, hogy minden ember másként gondolkodik, és hogy sokféle különböző kultúra létezik, miért jelentené azt, hogy nincs Isten? Hiszen mindenki saját tudatot és szabad akaratot kapott. Épp hogy a sokféle nyelv és közösség létezése világíthat rá legjobban Isten létezésére. A világ nagy vallásaiban rengeteg átfedést lehet találni, egymástól teljesen független kultúráknál megtalálhatóak ugyanazok a vallási elemek. Tehát ha azt vesszük, minden vallás pontosan ugyanazon az úton jár és ugyanazt éli meg, csak mindegyik másként.
2014. júl. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!