Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem lenne vallás, hol...

Ha nem lenne vallás, hol tartana az emberiség?

Figyelt kérdés
Milyen technikai fejlődés lenne? Hol tartanánk már? Én úgy gondolom, hogy vallás nélkül, tiszta logikára, tudásra (persze, az érzelmeket nem hanyagolva) alapozva az életet, már óriási léptékű fejlődés lenne... Lehet, hogy 2-300 évvel ezelőtt feltalálták volna már azokat a dolgokat, amiket csak 30-40 éve találtak fel. Nem érzitek úgy, hogy a vallás hátráltatja a technológiai fejlődését az emberiségnek?
2014. júl. 4. 14:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Annyi azért hozzátartozik a teljes igazsághoz, hogy a kezdetekben a papok lendítették fel a tudást, tudományt, de az is igaz, hogy a középkorban néhány száz évvel biztosan visszavetette a már elkülönült tudományos ágazat fejlődését.


Valamint ha a mostani vallásosok az igék, imák, templom, stb helyett inkább kutatásra, fejlesztésre adnák a fejüket, már sokkal előrébb tartanánk.


De hát a tudománynak is kell ellenzék, néha megvan az előnye, így nem szabadulhat el kósza és meggondolatlan ötletek következtében.

2014. júl. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
5%

Ha Jézus nem váltotta volna meg az emberiséget ma már romokban heverne a világ. Az ő egyháza példáját követjük mi Jehova Tanúi, sajnos az igazságot a mai világban szinte már csak rajtunk keresztül lehet felismerni. A tudományos fejlődés többet ártott az emberiségnek, mint használt, mivel hitetlen világi érdekek mozogtak mögötte, amiket a Sátán írányit.


Katy

2014. júl. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Elméleti síkon válaszoltam. Nem sértettél meg, ahhoz valami személyes kéne, de még csak keresztény sem vagyok, nem érint a kérdésed.

Újra elmondom, hátha megérted: nincs olyan, hogy vallástalan világ. Érted, vagy emészted még?

Buta a kérdésed, és gyáva. Miért nem a kereszténység diktatúráját kérdezed, ha egyszer az érdekel? Ha a vallást egyházakhoz kötött politikai nézetnek vesszük, akkor ártott, mert korlátok közé szorította a gondolkodást. Ha az ember viszonyulását az élethez, a halálhoz, és a társaihoz értjük alatta, akkor kifejezetten hasznos volt, még a tudományok szemszögéből is.

Na, érted már, mi a baj a kérdéseddel?

2014. júl. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Engem érdekelne, hogy miért nincs vallástalan világ.
2014. júl. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Egy olyan korban, amikor még a természet törvényeit nem tudták megérteni, megmagyarázni, szükséges volt egy irányító erő elképzelése, hogy ne érezzük kiszolgáltatva magunkat az ismeretlennek. Ez mindig természetszerűleg kialakul az egyes emberi csoportokban, a legeldugottabb szigeteken is.

A kérdés csak az, hogy mikor növünk ki ebből.

2014. júl. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Könnyen lehet, hogy sehol. Könnyen lehet, hogy korábban lett volna,-a tudomány pozitív eredményei mellett-, ideggáz, atombomba, gólyószóró és az ezek "jogosággát" alátámasztó tudományos ideológia vagy bámely más szerkezet, amely az emberben tomboló gyűlöletet segíti érvényre juttatni. Egyébként a tudományba vetett hit is lehet vak, mert nem a tudomány eredményeinek teljességét vizsgálja. Másrészt, ha a tudomány megoldás lenne, akkor abba az irányba mutatna, hogy segít felszámolni az ember alapvető működési hibáit. Kapzsiság, önzés, mások fején taposás.


Te úgy látod, hogy a tudomány ezek megoldására törekszik vagy az újabb és újabb vívmányok piacra dobásával, az önző vágyak immár pszichológiai alpokra helyezett ébresztgetésével épp ezt lovagolja meg?

2014. júl. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Az utolsó kérdésedre: lehet, hogy régen hátráltatta, de ma már nem hiszem, hogy a vallás hatással lenne a tudományra.

2014. júl. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 KZitus ***** válasza:
még annyit, hogy pár száz évvel ezelőtt nem a vallással volt a probléma, inkább a "képviselőivel", akik mindent megtettek annak érdekében, hogy a népet tudatlanságban, "sötétségben" tartsa, mert így irányítani tudták őket, uralkodtak fölöttük, és féleleemben tartották a népeteket. Ma már kevéssé tehetik ezt meg, mert mindenkinek a kezében van a Biblia, még online is. Tehát a vaallás is használja az ember felfedezéseit:) Halad a korral:)
2014. júl. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A keletiek szerint a vallás abban a pillanatban benne van a "rendszerben", mikor az létrejön(teremtés, nagy bumm). Ha logikusan végiggondolod, akkor a vallások az élőlények ebbe a világba való lejövetelét az "eredendő bűnnel" magyarázzák. Tehát, ha eljöttünk valahonnan, akkor oda vissza is kell találni. Ezt az Utat hívják ma vallásnak és számtalan fajtája is van(világvallások), mind másképpen magyarázva, hogyan is kell azon az Úton visszajutni. Ahogy az ősibb vallásoktól elérsz a fiatalabb vallásokig(kereszténység, iszlám), úgy csökkennek a szabályozók, hogy milyen feltételeknek is kell megfelelnie egy "tanítványnak", aki meg akarja ismerni a visszavezető út titkait.
2014. júl. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!