Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez hogy értsük? : "ha valaki...

Ez hogy értsük? : "ha valaki Krisztusban van, új teremtés az; a régiek elmúltak, ímé, újjá lett minden"?

Figyelt kérdés
Hogy lehetek én Krisztusban és az új teremtés hogyan fog viselkedni?
2014. júl. 3. 09:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
88%
Jehova Tanúinál nincs újjászületés szorgalmazva, csak szabályok vannak, meg tanulás. :-)
2014. júl. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Mivel az éremnek két oldala van ,ezt a kérdést is így kell vizsgálni.

Ha valaki megtér ,elfogadja Jézust személyes megváltójának ,az újjászületik .Isten Krisztusban látja.Ez a helyzete a hívő embernek,Isten előtt.

Az új teremtés,vágyódik arra ,hogy Jézust ,Istent ,a Bibliát minél jobban megismerje.

Az álapotunk viszont,viszont it van a földi élezben,és harcolunk a bűn hatásaival,a saját egónkal,rossz tulajdonságainkal.

Ezért írtam ,hogy az érem nek két oldalavan,egy emberi ,és egy Isteni.

A megszentelődésben való növekedést nekünk kell megtenni,

Isten mindent a rendelkezésünkre adott amire szükségünkvan,az új életben való járásban.

Nem tudom érted e?

2014. júl. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
92%

Újjá születettként leírom én is, ami velem történt:

Nem neveltek vallásosnak. Több évvel ezelőtt történt a megtérésem, tulajdonképpen egyik pillanatról a másikra. Nem volt előzmény. Ez egy egészen más, egy új érzés és végre szaba nak éreztem magam, valamint szó szerint éreztem Isten közelségét és szeretetét. Ezt nem tudom szavak a foglalni.

Utána vágytam olvasni a Bibliát, amit előtte a kezembe sem vettem. Elkezdtem változni belükről is. Amikről addig azt hittem jogom van hozzá, azokat bűnnek láttam és undorodni kezdtem dolgoktól. Sok mindent egyik pillanatról a másikra elhagytam.

Azóta is formálódok, a Bibliát minden nap olvasom, imáimra van válasz, a hangját is ismerem. Nem tudom, hogy ez mennyire befogadható így. De az biztos, hogy ha nekem ugyanezt elmondja valaki megtérésem előtt, hogy ezt átélte, körberöhögöm, így nem fogok megsértődni, ha te is ezt teszed.

2014. júl. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Nagyon egyszerű: mivel "Krisztusban van" pontosan úgy fog cselekedni, ahogyan Krisztus tette. Olvasni tudsz, az evangéliumok megmutatják Krisztus hogyan viselkedett.


A Biblia olyan igéket tartalmaz, amelyek alkalmasak arra, hogy elhomályosult elménk ajtaján „zörgessenek”: „Isten igéje élő és ható, élesebb minden kétélű fegyvernél, elhat az ízeknek és velőknek megoszlásáig, megítéli a gondolatokat és a szív indulatait.” (Zsidókhoz 4,12)


A Szentlélek pedig, ez a titokzatos, harmadik isteni személy, aki „belülről” tud beszélgetni az emberrel, mintegy „forgatja”, azaz ismét és ismét emlékezetünkbe idézi a már hallott igéket, hogy végül felfogjuk tényleges jelentésüket, és azok megszólító erővel hassanak ránk. Ezért nevezi a Szentírás az újjászületést „az Ige magvából”, azaz Isten beszédéből való születésnek (1Péter 1,23), és mondja azt, hogy Isten „az Ő igazságának Igéje által szüli újjá az embert” (Jakab 1,18).


Ha az ember nem utasítja vissza ezt a türelmes munkát, megvilágosítása előrehalad addig, míg tisztán szembesül az igazsággal és a megváltó kegyelem ajánlatával. Ekkor az emberé a döntés, hogy szövetségre lép-e Istennel szabadítása megvalósításának érdekében, vagy sem.


Ez a választás sorsdöntő. Az ember részéről azon múlik, hogy mit szeret jobban: önmagát vagy az igazságot. Szinte hihetetlen, hogy emberek visszautasítsák a bűn és halál fogságából való szabadítás lehetőségét. Mégis sokan teszik ezt. Olyan én- és kényelemszeretők, hogy inkább megmaradnak a rabszolgaságban, nem törődve azzal, mi lesz a vége. Semmi változást, önmagukkal való szembefordulást, küzdelmet nem vállalnak szabadulásukért.


Aki viszont elfogadja a szabadítás ajánlatát, abban Isten további megvilágosodást és tisztulást tud teremteni. Hatalmasan megerősíti akaratát, annyira, hogy határozottan a Megváltó követőjévé kíván lenni, és mindenáron el akarja nyerni a szabadulást. Így jut az ember „megbékélésre”, újbóli összhangra Istennel és törvényével. Értelmével és lelkiismeretével tisztán látja annak igazságát, és már egész életszemlélete, ízlése az igazság mértékéhez igazodik. Ezzel az átalakulással együtt jár a szabadulás nagy és csodálatos öröme, amely ekkor teljesen áthatja az embert.


Üdv. Péter

2014. júl. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Van aki olyan családban és környezeteben élt x évig, ahol Jézus vagy Isten neve ebben a formában fel sem merült (pl én), csak valahogy mindig hozzám került egy Biblia, aztán jön a sok kérdés.....csak nincs kinek feltenni....
2014. júl. 3. 16:34
 16/21 anonim ***** válasza:
38%

Kedves Kérdező!


Én 28 éve tanulmányozom lelkesen a Szentírást! Ha bármi kérdésed van tedd fel bátran! Szívesen válaszolok!


Üdv. Péter

2014. júl. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm és élni fogok vele.
2014. júl. 3. 20:08
 18/21 KZitus ***** válasza:

Szintén szívesen válaszolok, több évzizedes tapasztalattal:)

Érdekesen fogalmaztam:):):)

2014. júl. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
23%

A sátánnak meg több évezredes tapasztalata van abban, hogy hogyan vezesse félre az embereket más embereken keresztül...


Jobb, ha nem rájuk hallgatsz, hanem Jézusra.

2014. júl. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 KZitus ***** válasza:
Egyetértek a fölöttem íróval:)
2014. júl. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!