Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megtanítana valaki imádkozni?...

Megtanítana valaki imádkozni? KERESZTYÉNEK!

Figyelt kérdés
egyszerűen nem tudok imádkozni, de érzem, hogy fontos lenne megtanulnom, hogy jobb életet élhessek.

2014. jún. 15. 22:52
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Van tükör a szobádban?
2014. jún. 16. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
hagyjál!!!!!!!!!!
2014. jún. 16. 01:25
 23/33 anonim ***** válasza:
Igen, jobb lesz. Mert éjszaka fele kezd elborulni az agyam. És nem akarok több kellemetlenséget okozni:)
2014. jún. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Felesleges imádkozni, nem fog válaszolni. Csöndben hallgat tétlenül vagy nem is létezik.

Szomorú, ha ima nélkül képtelen vagy a jó életre.

2014. jún. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

(Látom itt már hegyekben az offolás.)

1. http://www.youtube.com/watch?v=uypVy29Mjcw

2. Istenhez nem a betanult imák jutnak el, hanem a szívből fakadóak. Zsolt34,19

2014. jún. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim válasza:

Nem szabad ilyen kérdéseket ilyen helyen feltenni, mert mindenkiből előjön az egója, és pont azzal nem fogsz találkozni, pont olyantól nem fogsz hallani semmi értelmeset, akitől szeretnél. Az ilyen helyeken eleve azok vannak, akiben valami túlnyomás van ilyen témákban ls ki szeretnék adni. Én nem gondolom, hogy az imádkozásnak lenne tudománya vagy technikája, ami minden emberre egyformán vonatkozna. Isten nem véletlenül teremkett különböző karakterű embereket. Én pld szinte megállás nélkül, az agyam egyik sarkában folyamatosan kommunikálok Istennel, de ezt nem úgy kell elképzelni, hogy beszélgetés folyik, hanem valami "dróttal" rá vagyok kötve, gondolatban (néha még magamban beszélve is) beszélek hozzá, buszon, autóban, munkahelyen és van egy folyamatosan fennálló gondolati kommunikáció. Ez érinti - félig tudattalanul - az életem összes területét, gondjait, aktualitásait, morális válságait, az előttem álló nehezségeket, gyakorlatilag mindent. És ennek az a következménye, hogy mire oda jutok, hogy "na, most bemegyek ebbe a templomba imádkozni", vagy "most este imádkozom kicsi", egy szó nem jön ki a számon, egy gondolatom nincs, mert mindent elmondtam már, amit ebben az imában össze akartam volna foglalni. És némán ülök sz útbaeső templom előterében, és nem mondok semmit, csak nézem azt, akivel egész nap az agyam szegletében beszélgettem. És azt érzem, hogy nem vár tőlem szavakat, csak konstatálja a dolgaimat. Nem várja el, hogy szépen foglaljam mondatba újra, mint valami érettségin. Azt érzem, hogy "na, itt vagy. Jó, hogy beugrottál. Napközben hallottam mindent, most menj szépen a dolgodra". Ha ezt nem tudom megtenni, vagy valami súlyos probléma gyötör, és katyvasz van a fejemben, akkor megpróbálom összeszedni a gondolataimat és összefoglalni, hogy mi bajom van. Választ nem várok, mert a valós imakapcsolat az nem olyan, mint a filmekben, hogy egy ismert színész hangján a felhőkből visszhangzik majd valami válasz. A zsoltárok is olyanok, hogy az ember komondja, és attól már megnyugszik picit. Nem kell hozzá válasz, nem kellenek mondatok, amiket visszakapok az imáért cserébe. Érzések fognak el, általában érzem, hogy hallotta, és majd valami lesz. Nem biztos, hogy az, amit én szeretnék. Az ima az nem egy ügyfélszolgálat, ahol az az ember az ügyeit intézi. Van, hogy gyötör valami, és elhatározom, hogy elmegyek most egy templomba (mert én a csendes előcsarnokokban szeretek lenni, ott van Isten csendje, nem az orgonás misén - számomra), és mialatt haladok a templomba, már magamban mindent elmondok, és az előcsarnokba szintén némán állok, és azt érzem, hogy "hallottam idefele, és igazán értékelem, hogy mindezért eljöttl ide, most nem kell erölködve újra elmondanod. Nézzük egymást egy picit, csillapodj le valamennyire ebben a csendben, ahol még a villamos zaja is csak tompán hallatszik, és aztán menj szépen a dolgodra".

Sokan máshogy vannak ezzel. Nem imádkoznak az hétköznapjaik során, nincs ilyen fajta kommunikáció, hanem elhatározzák, hogy most fél háromkor fognak egyet imádkozni, és imádkoznak is. Utána egy ideig megint nem. Ilyen is van, és nem tudom, melyik a jó, lehet, hogy mindegyik. Én a templommal is így vagyok.


A vallás, a keresztény hit lényegét úgysem tudjuk itt megoldani, megfejteni, sem az imák értelmét vagy a "kívánságok beteljesülési esélyét". Ez egy kommunikáció, mely oldja az ember egyedülvalóságát, ha valós - presze sokszor meggyengülő - Istenhittel párosul, akkor reményt adhat arra, hogyha nem is a kérésem teljesül, de Isten tudtával történik mindez, és talán könnyebb így elviselni a világot. Én azt gondolom, hogy maga a kérdésed feltevése, és az, hogy nyomaszt, hogy nem tudsz imádkozni, már önmagában egy igen jó és nagyon tartalmas ima. (Szerintem Isten jól meg is hallotta. Komolyan mondom.) Gondolj bele. Szeretnél vele beszélni, próbálkoztál, vetted a fáradtságot, hogy írjál egy fórumra, beszéljél róla, kérdéseket tegyél fel. Hát ez nem ér legalább annyit Isten számára, mintha a szobád sarkában "szakszerűen" előadtad volna neki összetett kézzel az aktuális bajaidat? Szerintem ez sokkal többet ért, mint elmondani 20x a Mi Atyánkot. Isten nem egy okmányiroda, aki csak egy bizonyos "formanyomtatványon" fogadja el az embertől az "igénylését". Ahány ember, annyi féle kapcsolat Istennel. Van egy írás, az a címe, hogy a "Fáradt ember keresztútja", és annak egy része jutott eszembe a kérdésedről: "Jézusom, taníts meg arra, hogy aki szenved attól, hogy nem tud imádkozni, az már jól imádkozik, és hogy nagyon közel van az Isten ahhoz, akinek fáj az Ő távolléte."

2014. jún. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 János114 ***** válasza:

Kedves kerdezo

Imatkozni felve es szamitva kell

Felve az Isten buntetesetol es szamitva a jutalmara.

Mint minden tett ugy az ima is a szandek alapjan iteltetik meg

Ha szandekodban all imatkozni es meghalalni mindazt amit kaptal akkor sikeres lessz az Ima

2014. jún. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
nekem pont ez a bajom, hogy nem hallgat meg, nem is érzem. ezért vagyok kicsit "independent", és nem imádkozom, nem olvasom a bibliát, 2hetente elmegyek a templomba és igazából ennyi. őszintén.
2014. jún. 16. 11:21
 29/33 anonim válasza:
Nézd, ez a "nem hallgat meg" kérdése nagyon nehéz dolog. Bibliára hivatkozva mondják, hogy ha hitből kéred, akkor teljesíti, de azért a világ nem ennyire egyszerű, mert az Isten alkotott egy világot a maga rendszerével, és nem úgy néz ki, hogy ezt ima hatására minden esetben megváltoztatja. Te imádkozhatsz a legnagyobb hittel, hogy a villamos által levágott lábad nőjön vissza, nem fog. Innentől kezdve már nem egyszerű, hogy mi az, hogy "meghallgat" vagy nem hallgat nem. Én 43 éves vagyok, gyakorlatilag gyerekkorom óta hívő ember, de nekem is vannak időszakaim, gyakran hosszú időszakok, miko nem érzem, úgy érzem nem hallgat meg, senki nincs a "drót végén", a templomban csak felidegesít a pap, mert mond valami hülyeséget, amivel én nem értek egyet, vagy egyszerűen nem tudok figyeln, ne ad semmi pluszt az életemhet. Hetek, hónapok telnek el Isten elvesztésének, vagy létében való kétségnek szörnyű tudatában, vagy abban a tudatban, hogy perifériára kerültem, nem figyel rám, sorsomra hagyott, nem jön válasz. Gyakran érzem úgy, mint a katonai rádión a háborús filmekben, hogy nyomogatom a gombot, hogy "Jelentkezz, jelentkezz!!!!" és süket zajt vagy recsegést hallani csak és az ember nem tudja hívni a felmentő sereget, ott van sorsára hagyva az ellenség földjének közepén. Én azt hiszem, hogy ez része a hívő ember életének, és az ebből való kimenekülés, a próbálkozás is része. Vannak az életnek olyan aspektusai, amit csak így vesz észre az ember. Istent el kell veszíteni néha, hogy aztán észre lehessen venni. Azt nem gondolom, hogy itt majd megmutatják neked az utat a hithez és az imához, mert ha ez így működne, akkor nagyon könnyű dolga lenne a hittérítőknek. Ez nem a gyakorikerdeseken fog megoldódni. A hívők élete és maga a hit nem fekete és fehér. Mivel ez a téma foglalkoztat téged, ez rég ott van benned, és őszintén remélem, hogy tudtam mondani valami hasznosat.
2014. jún. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2014. jún. 16. 12:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!