Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megtanítana valaki imádkozni?...

Megtanítana valaki imádkozni? KERESZTYÉNEK!

Figyelt kérdés
egyszerűen nem tudok imádkozni, de érzem, hogy fontos lenne megtanulnom, hogy jobb életet élhessek.

2014. jún. 15. 22:52
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

A jó ima, szívből jön és őszinte. Az ima lényege Istennel beszélgetni. Elmondani neki amit csak szeretnél mondani + tanácsot kérni és erőt ahhoz, hogy megváltozzál és másoknak és magadnak is szeretetet, bölcsességet tudj szerezni (önuralmad legyen és kerüld a bűnt).


Én két imát ismerek. Egyik a Mi Atyánk:

"

Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy,

Szenteltessék meg a Te neved,

Jöjjön el a Te országod,

Legyen meg a Te akaratod,

Amint a mennyben, úgy a földön is.

Mindennapi kenyerünket

add meg nekünk ma,

És bocsásd meg vétkeinket,

Miképpen mi is megbocsátunk

az ellenünk vétkezőknek,

És ne vígy minket kísértésbe,

De szabadíts meg a gonosztól.

"


A másik pedig:

"

Én Istenem, Jóistenem,

Lecsukódik már a szemem.

De a tiéd nyitva Atyám,

Amíg alszom, vigyázz reám!


Vigyázz kedves Szüleimre,

Meg az én Testvéreimre,

Mikor a nap újra felkel,

Csókolhassuk egymást reggel.


Amen.

"


Én a meg az én testvéreimnél a meg helyett nagyit szoktam mondani.

Milyen életet szeretnél élni és miért?

2014. jún. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
mindkettőt ismerem, de ez nem visz előbbre. ugyanúgy nem tudok neki mit mondani a saját szavaimmal. legalább válaszolna HALLHATÓAN hogy igen, meghallottam, amit mondtál és segítek.
2014. jún. 15. 23:04
 3/33 anonim ***** válasza:

Igazából ima közben három +1 dologra szoktam figyelni.

Az egyik a szöveg tartalma (hogy ne tartalom nélkül és megszokásból ledaráljam). A másik pedig: Jézus, Isten vagy egy Bibliás környezet. A harmadik meg jön magától, lepörög néhány dolog a fejemben akár az adott nappal kapcsolatban.

A +1 mostanában próbálom kideríteni, hogy mit érzek a fejemben és hogy lélgezem (ill. várom, hogy történjen valami). Ha pedig nem a lábamban szorítom el a keringést, akkor a kezemben szoktam és már sehogy nem jó :D


Nem fogsz hangokat hallani.

Kérj tudást, bölcsességet, erőt ahhoz, hogy a problémáid meg tudd oldani. És adj hálát neki azért, amid van.

A legjobb dolog olyan embereknek adni, akiknek nem felesleges.


Tényleg nem lesz látomásod.

Próbálj magadba nézni és csukott szemmel, magadban csináld alvás előtt.

Illetve olvashatsz a Bibliából is, ha ez segít.

De nem fog megjelenni neked úgy Isten, ahogy szeretnéd. A szeretetben keresd őt, mert abban lakozik (az önzetlen szeretetben).

2014. jún. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
Ha hangosan olvasod a Bibliát, akkor meg is hallod azt a válszt, amire vársz. Ezt komolyan mondom, nem gúnyolódni szeretnék. Olvasd alaposan, rendszeresen, elmélkedve, akkor minden neked szánt válaszát megismered.
2014. jún. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
nem értem, hogy ha azzal tudná maga mellé állítani emberek millióit, hogy megmutatja magát, akkor miért nem teszi? Ha pl este van, és én kérem, hogy legyen velem, akkor miért nincs? egyáltalán létezik? nem lehet véletlen, hogy még senki nem látta.
2014. jún. 15. 23:12
 6/33 anonim ***** válasza:

Nem úgy tudsz mellé állni, hogy rabszolgája leszel.

Hanem úgy, hogy becsületesen élsz.

2014. jún. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
kicsit úgy érzem, hogy csak azért választottam Istent mert beleneveltek, és ez tűnik a legjobb választásnak, de nem ismerem őt.
2014. jún. 15. 23:15
 8/33 anonim ***** válasza:

Igazából tényleg semmi garancia nincs rá, hogy létezik.

Az pedig teljesen biztos, hogy nem olyan, amilyennek sokan beállítják. Egy gonosz Istent nem kell szeretni. A jó Istentől pedig nem kell félni.

Mi nem buddhisták vagyunk, hogy lemondjuk az életről és az élvezetekről, mi csak megpróbálunk egymásra figyelni. (de nem csak mi, szerencsére és sajnos közülönk sem mindenki)

2014. jún. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
2014. jún. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Én is sokszor úgy érzem, hogy magammal illetve a falnak beszélek mikor imádkozom, pedig ha végiggondolom az életemet, és amikért imádkoztam, nagyon sok mindenre válaszolt Isten. Volt, hogy egészen konkrétan, szóval olyan dolog történt meg, ami számomra felér egy csodával, és nem lehet véletlen, nem is egyszer.

Az fontos, hogy tudjad, hogy kihez imádkozol. Látom vannak kétségeid a keresztény Istennel kapcsolatban.

De nem mindegy, hogy egy univerzális Istenhez, a római, görög, keleti Istenekhez, vagy Ábrahám, Jákob és Izsák Istenéhez imádkozol.

Jobb életet akarsz élni? Mit jelent az nálad, hogy jobb?

Minőségileg, vagy körülményileg? Mert nem mindegy.

Isten az őszinte imádságot hallgatja meg. Ha csak azért imádkozol hozzá, mert szebb, jobb, gazdagabb életre vágysz, könnyen lehet, hogy nem fog válaszolni. Ez olyan, mint amikor a férfinek csak a nő teste tetszik meg, és azt akarja, de nem érdekli, hogy ki is ő valójában, a személye. Isten azt szeretné, hogy megismerjétek egymást. Ezt Jézus Krisztusnak köszönhetően meg is tehetitek.

Gondolom ismered az evangéliumot.

Ő általa lehetséges mindez. Ő azt mondta, aki ismer engem, az Atyát is ismeri.

Te hiszel Jézus Krisztusban? Hiszed, hogy Ő a te megváltód?

Nem? Akkor ez a válasz a kérdésedre.

Az nem igaz, hogy Istent még senki nem látta, mert ha teljességében nem is, azért voltak (Biblia) emberek, akik valamilyen formában látták, tapasztalták.

A sok magyarázat közül, pl csak egyet mondok. : Nem tudnánk jelenlegi tudatunkkal, érzékszerveinkkel, képességeinkel, szellemünkkel itt ebben a testben, a földön felfogni, és elviselni az Isten teljességét. Ő egy páratlan valaki, semmihez sem fogható, és semmihez sem hasonlítható.

Erre is van utalás a Bibliában. Az eredeti valóságában tehát még nem szemlélhetjük Őt, nem láthatjuk, mert nem bírnánk elviselni. Nem tudom láttad-e Indiana Jones Kristálykoponyás filmjét. Abban is a nő a végén mindent tudni akart az idegenektől, meg is kapta, de nem bírta elviselni a sok tudást, már kérte is, hogy takarják el előle, de már késő volt.

És hát végsősorban, Jézus Krisztus maga az Isten Fia, tehát Isten egy része lejött, és megtestesült a mi világunkban. Tehát Isten itt járt a Földön. Ez lehet neked semmiség, illetve maga a csoda. Döntsd el magad. :)

2014. jún. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!