Miért van az, hogy sokszor olyan emberekkel is komoly
tragédiák történnek, akik vallásosak, és komoly
közösségi életet élnek? Hiszen nem azért vállnak
valamely vallás követőivé, hogy az adott Isten védelme
alatt ne történjenek ilyen tragédiák?
Kedves kérdező! én azt gondolom hogy bizonyos értelemben valóban működik csúnyán fogalmazva egyfajta Isteni védernyő a benne bízó, az életét Isten kezébe letevő ember számára, egyébként Isten ígéretéhez híven. De ez nem azt jelent nyilván hogy ezek az emberek pl soha nem fognak meghalni, sőt bizonyos értelemben sokszor a hívő ember különösen nagy próbatételeket kell kiálljon az életben. Ha mindenáron magyarázatot szeretnél ezen felül -bár sok kérdésre sokszor talán bizonyos értelemben a "nem tudom" a legbecsületesebb válasz, mégis van néhany valamiféle analógiás, vagy metaforikus, allegórikus válasz, amit nálamnál sokkal bölcsebb -és egyébként keresztény- emberek követtek el, noha nem tudom szó szerint idézni ezeket. Ilyen pl: a szobrász művész és a szobor, ahol is a szobrászművész kezében kalapács van, s a szobor eredetileg nyersanyag formájában van jelen. S a kalapáccsal a vésőre, s azzal az anyagra mért ütések nagyon fájdalmasak bár a szobor szemszögéből nézve, mégis azok által formálódik a szobor olyanná (szebbé és letisztultabbá), amilyenné végsősoron lennie kell. Vagy a pillangó, akit megint csak a születés kínjai tesznek azzá, amivé végsősoron válnia kell...kutatók megfigyelték hogy ha a kis pillangót, -aki miután a lárva formája után bebábozódik-, megpróbálják megkímélni a születés kínjaitól, vagyis kibontják azt a kis burkot, ami őt életének abban a formájában körülveszi, akkor egész egyszerűen nem tudnak a szárnyai kellőképpen megerősödni és nem lesz képes rá hogy fel tudjon repülni az ő természetes környezetébe, égi hazájába, ahová rendeltetése szerint tartozik és amit minden azt megelőző létállapota és megpróbáltatásai szolgálni rendeltettek. Vagyis a pillangónak szüksége van a születés kínjait megélni, hogy végül repülni tudjon...
2014. jún. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
12/32 A kérdező kommentje:
És ki dönti el milyen alapon, hogy a pillangó (azaz az ember) milyen kínokat éljen át. Ráadáaul egy megerőszakolt és meggyilkolt novícius apáca. Az már nem tanul semmit.
Szadisták döntenek felettünk.
Egyébként ha meghalt, akkor Istennel van.
2014. jún. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
Azt talán a (pillangó) teremtője dönti el. És igen valóban, talán az az apáca akkor már nem tanul semmit...mint ahogyan a pillangónak sem kell már repülnie tanulni, ha egyszer felemelkedett az égbe... Annak az apácának pedig -ki tudja- talán ez a vég a lehető leggyorsabb és legrövidebb út, a legbiztosabb lajtorja az Isten országába... Isten tudja. Ez utóbbi a legbiztosabb válasz.
2014. jún. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
15/32 A kérdező kommentje:
14-es: Tehát akkor te is azok közé tartozol, akik szerint Isten egy szeszélyes gyerek, aki kénye kedve szerint tép ki a legyek szárnyát, mert ki nem szarja le, én alkottam.
13-as: igen csak mindegy hogy. Meg aztán a te esetedben ne kúrná fel az agyadat, ha hivőként a mai világban közröhej tárgya leszel, aztán a halálod is váratlan, ráadásul kegyetlen, de megelőzhető lett volna, csak nem rajtad múlt.
Ezt egy élettelen tárggyal megteheti az alkotó, egy élőlénnyel nem. Főleg mivel pontosan Isten az, aki elvárja az együttérzést.
Tehát akkor szabad apácákat erőszakolni? Hm... kár, hogy hazánkban csak öregasszonyok élnek ezzel a foglalkozással.
Ez csak a te interpretációdban van így kérdező -hogy kénye kedve szerint-, az általam fekínált válaszból, s legfőképp a keresztény magyarázatból (amit talán érdemes volna megismerned, mielőtt vádaskodó, vagy akármilyen hanglejtéssel is vitatkozni kezdessz vele) ez nem következik. Sőt épp az ellenkezője.
2014. jún. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
17/32 A kérdező kommentje:
Pedig pont azt mondtad, csak nem szó szerint. Már pedig ha ő dönti el (és csak egyszer élünk) akkor az tényleg azt jelenti, hogy kénye kedve szerint teszi.
Szerintem meg rosszul értelmezed azt a kifejezést hogy "kénye-kedve szerint". Ez a kifejezés egy abszolút önös érdekű, zsarnokias dolgot takar, míg a fent említett példákban nem önös érdekű cselekvésekről van szó a kereszténység Istenét illetően. Ez azért azt gondoltam (s gondolom most is) hogy még e kissé gyermeteg példákkal illusztrálva is könnyen megérthető...sőt pont azok kissé szájbarágós volta okán pláne... Ez amit te mondassz, kb olyan, mint ha azért vádolnál valakit és neveznél gonosznak és erőszaktevőnek, mert mondjuk fejbe vágott téged, amikor egy tóban fulldokolva össze-vissza kapálóztál, azért hogy ki tudjon téged menteni, s a kapálózásod ne lehetetlenítse el a megmentésed, mert különben ott döglöttél volna meg. De engedd meg hogy részemről befejezzem ezt a beszélgetést, mert nem szeretek partner lenni az efféle válaszkeresés álcájába bújtatott krakélerkedésben, különösképpen hogy a legnagyobb jóindulatot feltételezve is sajnos létezik az a pszichológiai alapvetés, mely szerint a kommunikáció tartalmát a befogadó fél határozza meg. én viszont sajnos a szélmalomharcot is kevéssé kedvelem. Legalábbis hamar lefáraszt, Isten bocsássa meg.
2014. jún. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
19/32 A kérdező kommentje:
Ennek semmi értelme. Szofista mellébeszélés.
Hát kérdező, tök8, ahogy te mondod. A vallás nem arra való, hogy holnap este sétálni akarok, ne kapjanak el a rosszfiúk. A vallás emberi szükséglet az általános neveltetésből kialakult egyéniség szemlélete szerint, de nem véd semmiféle konkrét eseménytől, ez nem is célja, nem is lehetősége.
Az a baj sok vallásos emberrel, hogy úgy képzeli, ő valamiféle konkrét emberfeletti védelemre tarthat igényt. Nem tarthat. Az van neki, amit magának kialakít. Ezen felül - az ember tökéletlen volta és adott pillanatban véges ismerete miatt - sajnos vannak rossz véletlenek is. De ezek semmiképpen nem azért következnek be, mert előző nap, nem istennek tetsző módon imádkoztál. Ha ezt hiszed, nagyon sajnálatos, de tévedsz.
2014. jún. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: