Jézus miért hazudott?
"Monda pedig néki Jézus: Miért mondasz engem jónak? Nincs senki jó, csak egy, az Isten." - Lukács 18,19
"Én vagyok a jó pásztor: a jó pásztor életét adja a juhokért." - János 10,11
"Én vagyok a jó pásztor; és ismerem az enyéimet, és engem is ismernek az enyéim," - János 10,14
Jézus egyik helyen azt mondja, hogy csak Isten jó. Ezzel a kijelentésével egyértelművé teszi, hogy Ő nem Isten és hogy Ő nem jó. Másik helyen (ráadásul kétszer is) jónak mondja magát. Akkor most hogy is van ez?
Másik:
"Ha én teszek bizonyságot magamról, az én bizonyságtételem nem igaz." - János 5,31
"Felele Jézus és monda nékik: Ha magam teszek is bizonyságot magamról, az én bizonyságtételem igaz; mert tudom honnan jöttem és hová megyek; ti pedig nem tudjátok honnan jövök és hová megyek." - János 8,14
Akkor most Jézus bizonyságtétele magáról igaz vagy nem igaz?
Miért hazudozott Jézus össze-vissza?
Első körben lehet, hogy szöveget kellene tudni értelmezni kedvesem.
Attól, hogy valaki jó informatikus, még lehet gonosz ember.
De látszik, hogy egyik szöveget sem olvastad végig. Most nézem a TV-t, majd jövök.
Jézus nem hazudott, hanem te nem érted amit olvasol.
Jézushoz odament egy gazdag ember, aki az örök élet elnyeréséről kérdezett és Jézust így szólította meg: Jó mester.
Jézus megpróbálta az embert, megmérte a hitét azzal, hogy visszakérdezett, hogy vajon látja e benne az istenséget, vagy csak úgy általánosságban nevezi jónak.
Az abszolút jó ugyanis Isten. Jézus kíváncsi volt, hogy Istennek látja őt az az ember, vagy nem?
Egyébként pedig nem tagadta, hanem visszakérdezett.
A kijelentés és kérdés közötti különbséget gondolom valamikor tanították a suliban?!
Ha Istenek látta volna Jézust, -és erre volt kíváncsi, akkor tennie kellett volna azt, amit mondott, vagyis a vagyonának szétosztását.
Egyébként a történet végéből, -mégpedig, hogy az ember nagyon elszomorodott, -arra lehet következtetni, hogy nem tekintette Jézust Istennek, vagyis jónak, hanem inkább hízelgésből használta a "jó" kifejezést.
Egyéni véleményem az egyébként, hogy elismerést szeretett volna Jézustól, de a vagyonát jobban szerette, mint Istent. Kétség kívül nehéz kihívás Istent mindennél jobban szeretni és semmit, senkit nem Őelé helyezni az életben.
Mégis ez az ára Isten követésének.
Isten féltőn szerető Isten. Nem helyezheted elé apádat, anyádat, feleségedet, barátodat, pénzedet...sem semmi egyebet. Még az életedet sem.
Ha tovább olvasod, a legközelebbi tanítványait is igen kijózanítólag hatotta az eset és komolyan elgondolkodtak azon, hogy így ki üdvözülhet.
Amit Jézus mondott, ezt jelenti: "Miért mondasz engem jónak? Azért, mert kijelentést kaptál arról, hogy én vagyok az Isten fia, vagy hízelegni akarsz? Jónak csak Isten nevezhető, ezért ha te engem csupán embernek látsz, nem nevezhetsz jónak!" Már ha valaki nem ragaszkodik a saját agymenéséhez a Bibliával szemben.
Jézus bizonyságétele igaz, de nem fogadják el igaznak, vagyis akik nem fogadják el, azok szemében nem igaz. Jézus azt mondta, hogy "Én vagyok az igazság..." Ha Ő az igazság, akkor nem hazudhat. De te igen, ahogy Pál apostol mondja, hogy Isten akkor is igaz, ha minden ember hazug. Például ha már láttad egy kvantumfizikáról szóló könyv borítóját, esetleg elolvastad az előszavát, átfutottál a tartalomjegyzéken, olvastad a könyvről szóló kritikákat, akkor még mindig nem ismered a könyv tartalmát, legfeljebb fogalmaid vannak róla, de még arról sem győződtél meg, hogy a fogalmaid pontosak-e. Ha ebben az állapotodban úgy adod elő magadat, hogy ismered a kvantumfizikát, akkor hazudsz és akkor is, ha kritizálod a könyv íróját. Nincs ez másképp a Bibliával sem.
Tehát akkor a föld is Isten?
Mt 13,8
Némely pedig a jó földbe esék, és gyümölcsöt terme, némely száz annyit, némely hatvan annyit, némely pedig harmincz annyit.
A fa is Isten?
Mt 12,33
Vagy legyetek jó fák, és teremjetek jó gyümölcsöt, vagy legyetek romlott fák, és teremjetek romlott gyümölcsöt; mert gyümölcséről ismerik meg a fát.
A só Isten?
Lk 14,34
Jó a só: de ha a só megízetlenül, mivel sózzák meg?
Attól, hogy valaki jó pásztor, vagy jó a só, azzal még nem lesz egészében jó. Az egyetlen jó az Isten. Mindenhogy. Attól, hogy te jó gyümölcsöket szedsz a fáról, a gyümölcs nem lesz jó mindenben, csak gyümölcsként lesz jó, azaz nem lesz rothadt.
..............
Egy sort meg ne idézz, hanem nézd összefüggésében:
31. Ha én teszek bizonyságot magamról, az én bizonyságtételem nem igaz.
32. Más az, a ki bizonyságot tesz rólam; és tudom, hogy igaz az a bizonyságtétel, a melylyel bizonyságot tesz rólam.
33. Ti elküldtetek Jánoshoz, és bizonyságot tett az igazságról.
34. De én nem embertől nyerem a bizonyságtételt; hanem ezeket azért mondom, hogy ti megtartassatok.
14. Felele Jézus és monda nékik: Ha magam teszek is bizonyságot magamról, az én bizonyságtételem igaz; mert tudom honnan jöttem és hová megyek; ti pedig nem tudjátok honnan jövök és hová megyek.
15. Ti test szerint ítéltek, én nem ítélek senkit.
16. De ha ítélek is én, az én ítéletem igaz; mert én nem egyedül vagyok, hanem én és az Atya, a ki küldött engem.
17. A ti törvényetekben is meg van pedig írva, hogy két ember bizonyságtétele igaz.
18. Én vagyok a ki bizonyságot teszek magamról, és bizonyságot tesz rólam az Atya, a ki küldött engem.
Oké, mind a kettő részben ugyan azt mondta. Ugyan egyedül látszik, hogy bizonyságot tesz magáról, de tettei révén és tanítása révén látszik, hogy az Atya is bizonyságot tesz Őróla.
Összefoglalásként:
Jn 5,36
De nékem nagyobb bizonyságom van a Jánosénál: mert azok a dolgok, a melyeket rám bízott az Atya, hogy elvégezzem azokat, azok a dolgok, a melyeket én cselekszem, tesznek bizonyságot rólam, hogy az Atya küldött engem.
37
A ki elküldött engem, maga az Atya is bizonyságot tett rólam. Sem hangját nem hallottátok soha, sem ábrázatát nem láttátok.
38.
Az ő ígéje sincs maradandóan bennetek: mert a kit ő elküldött, ti annak nem hisztek.
39.
Tudakozzátok az írásokat, mert azt hiszitek, hogy azokban van a ti örök életetek; és ezek azok, a melyek bizonyságot tesznek rólam;
Jézus nem hazudott össze-vissza. Az idézetekben (Lukács 18,19) és (János 5,31) saját személyéről beszélt.
Az idézetben (János 10,11), (János 10,14) és (János 8,14) pedig az ember isteni kilétéről, az ÉN VAGYOK -ról az Isten egyszülött Fiáról/Leányáról, a Krisztusról minden emberben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!