Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus a harmadik zsidó templom...

Jézus a harmadik zsidó templom felépítése előtt vagy után fog vissza jönni?

Figyelt kérdés
Biblikus válaszokra lennék kíváncsi, saját véleményekre nem adok.

2014. máj. 23. 14:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A történelem azt mutatja, hogy valami visszafordíthatatlan történik a világban. Isten azt üzeni a zsidó népen keresztül az egész emberiségnek, hogy létezik. Arra számítok, hogy Izrael fokozatosan megtisztítja magát, hogy tiszta edény legyen Isten számára, amely alkalmas arra, hogy hordozza az isteni jelenlétet. Ekkor fog megtörténni az, amirõl Ésaiás írt, hogy az Úr hegye minden hegynél magasabb lesz és minden nemzet azt mondja majd, hogy menjünk fel Jákob házához, az Úr házába, mert onnan jön a tanítás. Ekkor beteljesedik, amit Zakariás mondott, hogy tíz pogány kapaszkodik egy zsidóba. Megragadják a ruhája szélét, és azt mondják, neki, hogy veled akarunk menni, mert azt hallottuk, hogy Isten veletek van. Ez Izrael államának a jövõje.
2014. máj. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Puff neki, jól megjártam. Alighanem írtam sok feleslegeset, mert # 10 ma 20:35 sok mindent jól leírt. Talán mégse felesleges, mert adtam néhány linket, így Maimonidesz és a Temple Institute weboldala.


1) A Harmadik Templom és a Messiás eljövetele között sok tudós rabbi szerint nincs közvetlen összefüggés, a Biblia nem mondja, hogy melyik elõbb, csak azt, hogy mindkettõ biztos. ( A Bibliának arról a részérõl beszélek, amit a keresztények "Ószövetségnek" neveznek. )


2) Maimonidesz szerint a Mesiási Kor nem egyik napról a másikra, hanem fokozatosan, egy folyamat kiteljesedéseképp fog eljöni. ( Maimonidesz Moishe ben Maimun ) 1135 - 1204, a legnagyobb középkori zsidó filozófus. Részletek: A Messiás szabályai: [link] ( Természetesen ezek nem Jézusra vonatkoznak, Jézus a zsidó vallásban nem szerepel. )


"hol van szó Harmadik Templom felépítéséről?"


Jehezkél ( Ezékiel ) próféta könyve

40 - 48. fejezetek. Közben 44:4 - tõl kezdve törvények, szabályok, majd újból leírás.

Ez a látomás nem felel meg a Második Templomnak több ponton ( szinte egyáltalán nem, bárki meggyõzõdhet róla, ha elolvassa a Második Templom történelmi leírását és Ezékielnek ezt a látomását ). Márpedig a próféta - próféta.


( KZitus nevű felhasználónak is :) )


Tedymaci nevű felhasználó válaszához:


Dániel könyvének vége felé: "Én hallottam ugyan, de nem értettem meg; és mondtam: Uram, mi ezeknek utólja? Mondta: Menj, Dániél, mert bezárva, lepecsételve vannak a szavak a végnek idejéig." ( Dán. 12:8-9. )

Hmm? Dániel nem értette meg. A "magyarázat", amit kapott: "bezárva, lepecsételve vannak a szavak a végnek idejéig." Vagyis a látomás NEM magyarázta meg, Dániel nem értette meg.


Te igen?


Ezékielhez még vegyük hozzá: "mert házam imaháznak fog neveztetni mind a népek számára." ( Jesájá ( Ézsaiás ) 56:7 ) ( A [link] nyitóoldalán ez az idézet van. )


Hogy jön össze, hogy felépült a Harmadik Templom, az ÚR népe ( Izrael ) között lakik - és akkor "az antikrisztus szövetséget köt Izraellel"? Tökéletes zagyvaság. Egyáltalán, mi az, hogy antikrisztus? Ellenfelkent?


Mert a Krisztus ( vagyis Cristus ) latinos alak a görög Chrystos szóból ered, ami a héber Moshiach = Felkent szó görög fördítása.

Moshiah, vagyis Messiás felkentet jelent ( nem Megváltó, az héberül Gajél ). Mellesleg így emlegeti a Királyokat is a Biblia, õket is felkenték, azáltal lettek királlyá.


Amikor azt mondjuk "A Mesiás" ( HaMoshiach ), akkor az ÚR felkentjérõl van szó, aki majd eljön és igazságot tesz.

2014. máj. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!