Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért konvertáltatok protestán...

Miért konvertáltatok protestánsról katolikusra?

Figyelt kérdés
Gondolkodok rajta én is, és kíváncsi vagyok, hogy mi az, ami titeket meggyőzött.

2014. máj. 6. 14:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem szeretnék negatívumokat írni, és senkit sem szeretnék megsérteni, hogy kritikát írok a katolikus vallásról. Röviden összefoglalva: A katolikus tanítást összességében nem tudtam összeegyeztetni a Bibliában lerírtakkal. Elhiszem, hogy evvel nem mindenki ért egyet, de én most már a Hetednapi Adventista Egyház tagja vagyok. Megkeresztelkedtem ott, és gyarapodtam a lelki fejlődésben és a bölcsességben is. És boldog vagyok, hogy ebben az egyházban imádhatom Istent, köszönöm, hogy odavezetett, és azt is, hogy lehetőséget adott a misszióra, hogy másokkal is megismertessem az evangéliumot.

2014. máj. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát szerintem ez az adventista egyházakról is elmondható: főleg a megalapítójáról, aki többször is tudné vélte Krisztus eljövetelét, pedig azt senki sem tudhatja. Erre alapozta egyházát, többször is "jövendölt", pedig egyszer sem vált be.
2014. máj. 6. 14:54
 3/13 anonim ***** válasza:

Bocs, én sem mentem át a katolikusokhoz, csak az érdekelne, hogy miért ötlött fel benned ez a dolog.

Én pl. el nem tudom képzelni, hogy Máriához vagy halott emberekhez imádkozzak, vagy egy olyan felekezethez tartozzak, ami emberiség elleni bűntetteket hajtott végre huzamos ideig.

2014. máj. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Egész régóta járok katolikus misére, és nagyon kedvesek ott az emberek, s úgy érzem, megtaláltam az otthonom. És ugyebár gyümölcséről ismered meg a fát. Aztán most kezembe került egy Scott Hahn-könyv. Ő protestáns lelkész volt, aki konvertált. Rengeteget olvasta a Bibliát, és rájött arra, hogy minden katolikus hagyománynak van alapja a Bibliában. S van a könyvében (Minden út Rómába vezet) egy érdekes gondolat: kevés az olyan ember, aki megveti a katolikus egyházat, de több millióan vannak, akik utálják azt, amit katolikus egyháznak hisznek... Ezért döntöttem úgy, hogy "keresésre" indulok én is :) [link]
2014. máj. 6. 16:14
 5/13 anonim ***** válasza:

"Hát szerintem ez az adventista egyházakról is elmondható: főleg a megalapítójáról, aki többször is tudné vélte Krisztus eljövetelét, pedig azt senki sem tudhatja. Erre alapozta egyházát, többször is "jövendölt", pedig egyszer sem vált be."


Tisztelt Kérdező!


A megjövendölt időpontban valóban nem jött el Krisztus, ám Dániel és Jelenések könyve párhuzamos elemzéséből kiderül, hogy maga a csalódás is meg volt jövendölve. Krisztus tanítványai és az adventmozgalom tagjai ugyanazt a próféciát értelmezték, és ugyanúgy félre is értették. Csak míg a tanítványok a prófécia elejét, a Messiás szolgálatára vonatkozóan értették félre, úgy az adventhívők a prófécia záróidőpontjakor beálló eseményeket értették félre. Mind a kereszténység, és mind a h.n. adventista egyház egy csalódás által keletkezetett, ezzel pedig kirostáltattak köreikből azok, akiknek az adventváráshoz érdekeik fűződtek. Nem meglepő tehát, hogy a Jézust követő nagy sokaságból is csak 12 ember maradt, ugyanígy az advenzmozgalomból, amely majdnem egy millió tagot számlált is csak kevés maradt, akik nem a Bibliában, hanem önmagukban keresték a hibát.

2014. máj. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kerdezo engem is erdekel a katolicizmus.El tudnad e kuldeni privat mail-re a konyv elektronikus valtozatat?
2014. máj. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én éppen most húsvétkor katolizáltam felnőttként, saját elhatározásból, belső indíttatásból.


Egészen addig protestáns körökben mozogtam.

Majd valami miatt úgy éreztem, hogy nagyon egyoldalú és nem fair az, hogy csak azt tudom a katolikusokról, amit a protestáns körökben hallok.

Ezért úgy döntöttem, hogy eljárok misére!

Engem - aki addig magam is ellenálltam külső hatásra - az a hangulat a legelső alkalommal magával ragadott.

Éppen ezért folytattam a misére járást és figyeltem, érdeklődtem, gondolva, hogy majd felszáll a "rózsaszín köd" és akkor elmúlik ez a lendület is.

Időközben elkezdtem olvasni és kutatni a katolicizmusról.

Végül úgy döntöttem, hogy katolizálok.

Előtte jártam felkészítőre is és a kiválasztott kereszt- és bérmaszülők (akik mélyen istenhívők és katolikusok) mindvégig támogattak. A felkéréskor keresztanyukám annyira meghatódott, hogy könnyes lett a szeme is! :)


"minden katolikus hagyománynak van alapja a Bibliában."

Ezzel egyetértek és többek között ez az egyik fő indokom, okom nekem is.


30/N

2014. máj. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Engem meg az érdekel, hogy ha olvassátok a Bibliát, már ha olvassátok, akkor hogy tudtok elszámolni a mondvacsinált szentekhez, meg egy halott nőhöz szóló imáitokkal közbenjárásukat kérve, miközben csak egy közbenjáró van és az Jézus Krisztus?
2014. máj. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló!


Olvasd el a Római Katolikus Katekizmust.

Abban az is le van írva, igékkel alátámasztva.


Kellemes és hasznos időtöltést! :)

2014. máj. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolso valaszolo...kuldenel egy linket ahol igy fel vannak sorolva az ervek ellenervek?

Nagyon erdekelne.

2014. máj. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!