Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért gondoljuk "mi emberek"...

Miért gondoljuk "mi emberek" ezt? / Többi lent! /

Figyelt kérdés
Ha mi emberek a szellemi tudatunkkal és testünkkel létre tudunk anyagokat hozni, illetve tudunk teremteni is, mint tudjuk emberi életeket is, akkor miért vagyunk olyan bátrak azt gondolni, hogy viszont egy szellemi lény - akiről nincs állítva, hogy ne lenne teste -, azaz Isten nem tudna egy világot megteremteni, sőt nem is létezik, vagy nem is létezhet? Csak, mert Ő maga nálunknál jóval magasabb szinten van! Tovább, miért gondoljuk mi emberek azt, hogy egy anyag csak úgy lehetett a semmi által, ami logikai alapokra helyezve lehetetlen, de Isten nem lehetett csak úgy magától, a semmiből? És végül miért is gondoljuk mi emberek azt, hogy nem volt kezdet, és nem lesz vég? Mikor mi magunk is megszületünk, és meghalunk, legalábbis a földi életünket nézve!

2014. máj. 16. 12:03
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Jó, akkor leírom negyedszer is, és maradjunk ennyiben:

NEM GONDOLJUK AZT, AMIT MONDASZ.

Ennyi.

2014. máj. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
És te ki vagy, hogy mások nevében nyilatkozol?
2014. máj. 18. 22:14
 23/25 anonim ***** válasza:

Kérdező, te ki vagy, hogy mások nevében nyilatkozol?

Én elég sok emberről tudom, hogy nem gondol ilyen butaságokat, amelyeket te állítottál.

Ezen kívül ismerek néhány - nem túl okos - embert is, aki az anyagról hasonlókat gondol, mint te - de ők hívők.

Tehát ők sem stimmelnek itt.


Te ismersz olyan embert, aki azt gondolja, amit te itt föltettél?

2014. máj. 19. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Talán nézz körbe akár itt a fórumon. És már bocsika, én kérdeztem...kicsit más szitu, mit kijelenteni vmit. De mellesleg már kifejtettem, h milyen válaszokat várok rá. Ha nem tudsz rájuk válaszolni, mert nem tartozol ezen emberek közé nem kell idejönnöd felesleges vitát indítanod. Tudod egyáltalán nem kötelező olyan kérdésekre válaszolnod, amikre nem tudsz válaszokat adni. Elvégre akkor nem TE voltál megkérdezve róla! Ilyen egyszerű!


Egyébként meg:


Ne OFFolj! Azaz ne kezdj új téma boncolgatásába, új, a kiírttól teljesen eltérő kérdések feltételébe!

Ne menj bele felesleges vitákba! Ha valaki kötözködik, hagyd figyelmen kívül, illetve válaszd a lefele mutató kezet az értékeléshez! A kötözködő embereket ez jobban bosszantja, mint ha válaszolsz nekik! Ha valaki nyomdafestéket nem tűrő hangnemben válaszolt neked, akkor inkább jelentsd az info(kukac)gyakorikerdesek.hu-n, mint hogy magad próbálod megoldani a helyzetet, és magad is minősíthetetlen hangnemben kezdesz társalogni!

Fenntartjuk a jogot, hogy kommentedet (ha nem tartod be a fenti szabályokat), további különösebb indoklás nélkül töröljük.

2014. máj. 19. 02:42
 25/25 anonim ***** válasza:

A kérdésedben volt egy állítás is: hogy az emberek ezt gondolják.

De az emberek - akik tényleg gondolkodnak is, és képzettek is - azok nem ezt gondolják.

Emiatt a kérdésed hamis, mert úgy tesz, mintha valami igaz lenne, pedig az nem igaz.


Vagy téged csak a buta, tájékozatlan emberek érdekelnek?

Csak tőlük akarsz kérdezni?

Mert akkor ezt írd ki a kérdésedbe is!

2014. máj. 19. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!