Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért gondoljuk "mi emberek"...

Miért gondoljuk "mi emberek" ezt? / Többi lent! /

Figyelt kérdés
Ha mi emberek a szellemi tudatunkkal és testünkkel létre tudunk anyagokat hozni, illetve tudunk teremteni is, mint tudjuk emberi életeket is, akkor miért vagyunk olyan bátrak azt gondolni, hogy viszont egy szellemi lény - akiről nincs állítva, hogy ne lenne teste -, azaz Isten nem tudna egy világot megteremteni, sőt nem is létezik, vagy nem is létezhet? Csak, mert Ő maga nálunknál jóval magasabb szinten van! Tovább, miért gondoljuk mi emberek azt, hogy egy anyag csak úgy lehetett a semmi által, ami logikai alapokra helyezve lehetetlen, de Isten nem lehetett csak úgy magától, a semmiből? És végül miért is gondoljuk mi emberek azt, hogy nem volt kezdet, és nem lesz vég? Mikor mi magunk is megszületünk, és meghalunk, legalábbis a földi életünket nézve!

2014. máj. 16. 12:03
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Kedves előző! Ha értelmezni valóban tudnál és valóban válaszolni akartál volna a kérdésekre a saját meglátásaid alapján, akkor nem az általánosításon lovagoltál volna végig. 1. a "mi emberek" részt nem véletlen tettem idéző jelbe, ergo következik belőle, hogy egy részt nem sértésnek szántam, más részt bizonyos csoportokra, akik valóban így gondolkoznak azokra vonatkozik. Bocs, hogy nem rágtam szádba, általában szokták érteni az emberek, ahogy ezt eddig az előző hszesek is értették.

2. Eléggé érdekes, hogy az utolsó idézetedből is csak egy részt emeltél ki a szavaimból, holott nem az volt a lényege, amire ki tértél, de ha tudnál szöveget értelmezni, akkor egyértelművé vált volna számodra, h az a kérdés, amivel egyetértettél miről is szólt valójában.

3. Az hogy, te a materalista elméletben hiszel egy dolog...- az utolsó idézetedből ez jött le -, de attól még a kérdésekre, ha már vetted a fáradtságot, hogy hozzá szólj a topikhoz értelmesen is válaszolhattál volna. Pláne, ha már ilyen elméleted van, elvégre te gondolkodó embernek tartod magad.

Esetleg a kötekedésnél többre nem futotta? :D :P További kötekedéstől légy oly kedves kímélj meg.

2014. máj. 16. 23:29
 12/25 anonim ***** válasza:

Kérdező, #1-re ugye semmit nem tudsz mondani?

Csak lepontozni... de azt aztán nagyon.


Jó lenne, ha megpróbálnál rá reagálni.


Röviden összefoglalva: az emberek nagy többsége nem így gondolja, ahogy írtad (ill. a buta emberek egy kis részét igen, de az okosak nem).

2014. máj. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Miért lettem volna köteles reagálni az egyesre? Elmondta a véleményét normálisan. Nem tűnt volna fel azokra a hszekre reagáltam vissza csak, amik vagy nem a kérdésre válaszoltak, vagy pedig félreértették a kérdéseimet. Nem vitatkozós topikot nyitottam, hanem véleményekre vagyok kíváncsi...a kérdésekre normálisan válaszolva.
2014. máj. 17. 00:44
 14/25 A kérdező kommentje:
Sőt...reagáltam az egyesnek is, el is feledkeztem róla, talán olvasd el normálisan a topikot!
2014. máj. 17. 00:50
 15/25 A kérdező kommentje:
Viszont, hogy az egyesnek még is csak reagáltam, attól függetlenül nem kötekedős, vagy vita topikot nyitottam!
2014. máj. 17. 01:16
 16/25 anonim ***** válasza:

"te megmutatod pl. az ősrobbanást nekem?"

Igen: itt van az öszes következménye. Soroljam?

Ha te látsz egy szétrepülő házat nagy füstfelhőben, lángtenger közepén, akkor mire gondolsz? Arra, hogy nyilván magától esett szét?

Még azt is lehet tudni, hogy mivel robbantották fel.


"Jézus itt volt, megmutatta magát ő általa Isten"

Jézus ember volt, istent nem mutatott. Amit mutatott, azt sem vizsgálták meg normálisan. Ma sem szokás elfogadni azt tudományos eredménynek, amit pl. egy portás vagy éjjeliőr "vizsgál" meg.


"Azt mondanám neked, hogy itt és itt van Isten, sőt még csodákat is tenne, akkor hinnél a szemednek?"

Mármint te mondanád? Mégis, ki vagy te?

A csodákból még mindig nem következik, hogy ő isten - gondolj csak egy elemlámpás fehér emberre a bennszülöttek előtt.

Isten könnyedén meg tudna győzni engem, ha elém állna - de nem bibliai csodákkal.

2014. máj. 17. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Továbbra is hangsúlyozom, h nem vita topikot nyitottam. És bocsi, de az ősrobbanást illetően nem a következményeit kértem, hogy mutasd meg. Ez olyan, mintha én Istent illetően a következményeivel bizonygatnám, ugye nem fogadod el te se? Nem hát. Mutasd meg azt az ősrobbanást, ami állítólag milliárd évekkel ezelőtt volt. Megtudod mutatni? Nem gond, hogyha látom, átélem beledöglök. :D Szóval...bizonygathatod nekem, de te is csak hitre alapozol, megmutatni nem tudod.

És mi az, hogy ki vagyok én? Mit sértegetsz? Én feltételes módról beszéltem, nem tűnt fel? Jézus témáját illetően, épp eleget bizonyított, és te ki vagy, hogy őt is megkérdőjelezed? Vádolni, kételkedni azt tudsz, de bizonyítani kb. semmit se bírsz, ha már vádolsz legalább konkrét bizonyítékokat hoznál fel. De te messze állsz még a tudománytól is, mert a tudománynak legalább annyi bölcsessége és esze van, hogy nem mond ki és állít nyíltan olyan dolgokat, amiket te. További vitázást moderáltatni fogom. Én ugyanis a te véleményedet, vagy az egyes véleményét attól függetlenül, hogy reagáltam rá tiszteletben tartottad, te viszont más meglátását, illetve véleményét meg nem!

2014. máj. 17. 02:34
 18/25 A kérdező kommentje:
Most megyek aludni, mert már kidőltem mára, mielőtt "kedves előző" nekem esnél, hogy hová lettem, ha nem reagálnék a következő modortalan, kötekedős válaszodra!
2014. máj. 17. 02:36
 19/25 anonim ***** válasza:

"Ez olyan, mintha én Istent illetően a következményeivel bizonygatnám"

Már ne haragudj: mégis mi mással akarod bizonygatni?

Netán közvetlenül megmutatod?

A Biblia is az ő következménye (szerinted) és Jézus is.


"Mutasd meg azt az ősrobbanást, ami állítólag milliárd évekkel ezelőtt volt."

Kicsiben bármikor. Bár az nem ugyanaz...

de a következmények egyértelműek. Elég szomorú, hogy nem értesz hozzá, és ugyanakkor nem is akarsz érteni hozzá - de véleményed az bezzeg van!

Az összes tudós, aki ezzel foglalkozik, mind hülye, csak te vagy az okos, nem?


"te is csak hitre alapozol"

Nem hit. Fizikai törvények vannak!

Még egy példa, talán jobban felfogod: ha látsz esni egy követ, ami már-már becsapódik a földbe, mire gondolsz?

Hogy 1 cm-re a földtől kezdett esni, vagy esetleg magasabbról?

A tanult emberek még azt is meg tudják mondani, hogy milyen magasról esett és honnan dobták fel. Nem csak hiszik, hanem tényleg tudják.


"És mi az, hogy ki vagyok én? Mit sértegetsz?"

Mondd, tudsz te gondolkodni?

Azt kérdeztem, ki vagy te, hogy egy istent meg tudsz mutatni?

Ezt írtad ugyanis.

2014. máj. 17. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Hát bocsika, de arra egy tudós sem bír válaszolni, hogy amiből lett az állítólagos ősrobbanás az a kődarab még is honnét került elő, innét kezdve szerintem te nem tudsz gondolkodni, pláne, hogy még a azt se értetted meg, amiket írtam neked, vagy akár a kérdéseket, vagy akár azt, amit nyomatékosan kértem leginkább tőled, mert egyedül kb. te nem fogod fel, hogy nem vita topikot nyitottam.

Talán troll vagy, de most már, ha nem hagyod a felesleges vitát abba, akkor valóban szólok moderátornak.

2014. máj. 17. 13:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!