Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus imádata bálványimádatnak...

Jézus imádata bálványimádatnak számít?

Figyelt kérdés

Most olvasom itt az egyik feltett kérdésnél,hogy néhányan úgy tartják,hogy Jézus Krisztus imádata bálványimádatnak számít.

Én Ortodox vallású vagyok,de ilyent még soha nem hallottam.

A bálvány imádatról szóló parancsolat "IDEGEN ISTENEK"imádatára figyelmeztet és nem Krisztus Urunkra.

Szerintem az az Isten káromlás amit itt egyesek összehordanak.



2014. máj. 1. 21:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

Mit jelent imádni?

Mi a különbség az imádat és a szeretet között?


Jézushoz lehet imádkozni?

Jézusra hallgatni kell?

Jézust szeretni kell?

Jézust isteníteni kell?

Jézust isteninek kell tekinteni? (mitől lesz valami isteni vagy isten?).

Miért fontos, hogy Jézus ember vagy Isten vagy is-is?

2014. máj. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Jézus Krisztus Isten Fia, azaz nem lehet idegen. Ahogy az embernek ember a gyermeke, hasonlóképpen Isten Fia egytermészetű az Atyával, azaz maga is Isten, ahogyan János evangéliuma és Pál apostol mondja. "Kezdetben volt az Ige (Logosz), és az Ige (Logosz) Istennél volt, és Isten volt az Ige (Logosz). Ez kezdetben az Istennél volt. Minden Őáltala lett és nélküle semmi sem lett, ami lett." (Jn 1,1-3)

"...akik közül való test szerint a Krisztus, aki mindeneknek felette örökké áldandó Isten" (Rm 9,5)

"Ámde a Fiúról így: A te királyi széked óh Isten örökkön örökké. Igazságnak pálcája a te országodnak pálcája." (Zsd 1,8)

2014. máj. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még a bűntelen angyalok is bálványimádók lennének?

Zsidók 1:6 Amikor pedig

bevezeti az elsőszülöttet a

világba, ismét így szól: "Imádja

őt az Isten minden angyala!"

2014. máj. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ef 5:6 Senki titeket meg ne csaljon üres beszédekkel; mert ezekért jő az Isten haragja a hitetlenség fiaira.


A mi Istenünk megjelent testben. :-)

2014. máj. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 pelgrim ***** válasza:
0%

Igen, függetlenül attól, hogy a vallások mit tanítanak, imádni azok személyiségét, akik a legszentebb eszményeinket hozzák kifejezésre nem más mint bálványimádás. Ez természetesen nem csak Jézusra vonatkozik, de van egy lényeges különbség.


Jézusnak aki az emberek (ön-)tudatának felemelését tekintette feladatának, nem az volt a szándéka, hogy imádjuk őt, míg más szélhámosok mint némely sportolok, művészek, politikusok vagy diktátorok abból élnek, élvezik, hogy rajongnak értük a tömegek. Jézust ez a jelenség közömbösen hagyta.


Mikor Jézus olyan kijelentéseket tett mint „Én vagyok az a Jó pásztor, ...” vagy „Én vagyok az út, az igazság és az élet, ...”, stb. akkor nem a saját személyére célzott, hanem az ember isteni kilétére, az Isten egyszülött Fiára / Leányára, a Krisztusra minden emberben. Mikor Jézus önmagáról beszélt, akkor az „Ember fia” kifejezést használta.


Némely keresztények ezt félreértve imádják Jézust mint egy bálványt, ez nem az ő szándéka volt. Ahelyett hogy tanítását komolyan véve igyekeznének példáját követni, azaz a számukra elrendelt isteni ötletet kifejezésre hozni.

2014. máj. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Pilgrim: mivel még a Biblia is írja, ahogy egy igét be is másoltam, hogy elég sokan imádták már akkor Jézust, még ember testben, ezért a véleményed nem áll meg, csupán feltételezés. De ha helyesnek véled, akkor előbb az angyalokkal beszéld meg és mondd meg nekik, hogy milyen bálványimádóak.
2014. máj. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 pelgrim ***** válasza:
0%

# 6/ ma 09:14

„elég sokan imádták már akkor Jézust, még ember testben,”


Ez megtörtént másokkal is.


„De ha helyesnek véled, akkor előbb az angyalokkal beszéld meg”


Angyalok nem léteznek.


Az, amit angyaloknak neveznek nem külön entitás az emberen kívül, hanem az ember saját isteni kiléte, aki szükség esetén egy jelenséget vetít ki, hogy éber tudatát elérje, vagy megvédje nagy veszélyben.


Mikor például egy látványos balesetben valaki csodálatos módon csak apró sérülésekkel megússza, akkor ez az isteni kiléte volt az, aki őt megvédte. Vagy mikor valaki napokig egy fontos dolgon töpreng és álmában megjelenik neki egy 'angyal' a megoldással, akkor is ez az ő saját isteni kiléte az, aki e módon adta tudtára azt amit tudnia kell.

2014. máj. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy te nem vagy keresztény. Akkor ezt mondjad. Máskor jelezd, hogy nem releváns a válaszod, mivel a kérdező a Bibliában szereplő Jézusról kérdezett, nem egy általad kitalált lényről. Mivel a Bibliát, mint Isten szavát nem fogadod el, ezért nem is értem miért írtál ide?
2014. máj. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 sandor76 ***** válasza:
igen.
2014. máj. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Peligrim elég érdekes a fantáziád :) ne haragudj...

Sándor76 elég rövid a válaszod,hogy érted azt,hogy "igen"?

Szerinted bálvány imádat Jézust imádni?

Ezért írtad röviden,hogy "igen"?

2014. máj. 2. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!