Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik keresztény felekezetek...

Melyik keresztény felekezetek tiltják a házasság előtti szexet?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 26. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
elvileg az összesnek kellene
2014. ápr. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem mind.
2014. ápr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
A Biblia tiltja.
2014. ápr. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%

A házasságon kívüli szex nincs nem támogatva.

Ha valaki megházasodott nem jelenti azt, hogy utána már élhet erkölcstelen és kicsapongó életet (pl. a szex területén).

Illetve a hangsúlynak nem azon kellene lenni, hogy várni kell valamilyen rituáléra, hanem azon kellene lenni, hogy akivel szövetséget kötöttél szerelemből, azt nem csapod be, nem csalod meg.

Mondjuk nekem nem számít erkölcstelennek sem, ha nem házasodnak emberek és úgy szexelnek.

De amennyiben abortuszhoz vezet vagy fertőzésekhez, az már nem jó.

2014. ápr. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Üdv!


Nem tudok olyanról, akik nem tiltanák, inkább csak olyan magukat kereszténynek nevező emberekről, akik figyelmenkívül hagyják ezt az isteni rendelkezést. A szexualitást Isten a házas embereknek találta ki, ez vitán felül áll. Mózes, aki Isten embere volt, feljegyezte, hogy ha Izárelben - akik akkor Isten választott népe voltak - hogyha kiderült egy nőről, házasság után, hogy már nem volt szűz, akkor büntetést kapott. Az újszövetségi korszakban Pál apostol a korintusi gyülekezet egyedülállóinak nagyon komolyan mondja, hogy gyakoroljanak önmegtartóztatást. A Szentírásból nem lehet kimutatni, hogy Isten helyeselné a házasság előtti nemi kapcsolatot.

2014. ápr. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegyik,csak senki nem tartja be...
2014. ápr. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

@10:54


Tévedsz, mert vannak, akik betartják.

2014. ápr. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 a0511 ***** válasza:
Én keresztény vagyok, de nem értek egyet ezzel.
2014. ápr. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!