Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a katolikus egyház álláspon...

Mi a katolikus egyház álláspontja a meditációval kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A hithű, vallásukat gyakorló és abban mélyebb ismeretekkel bíró emberekhez fordulok a kérdésemmel. Én magam is katolikus vagyok, de érdekel a meditáció, szeretném kipróbálni a transzcendentális meditációt. Sok helyen olvastam, hogy nagyon hatásos, pozitív értelemben hoz változást az ember életében. A kérdésem az, hogy mennyire ütközik a hitünk alapelveibe, bűnt követek-e el, ha kipróbálom?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2014. ápr. 4. 17:01
1 2 3
 1/27 Pietrosol ***** válasza:
50%

Szia!


A katolikusoknál is létezik a meditáció.


[link]

2014. ápr. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm szépen!
2014. ápr. 4. 17:29
 3/27 anonim ***** válasza:
58%
Bizony ez igaz. A katolikusok elfogadják csak a Biblia nem
2014. ápr. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Pietrosol ***** válasza:

Capking!


Hol ír a Biblia a meditációról?

2014. ápr. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 Pietrosol ***** válasza:
36%

Kérdező!


Szívesen. Egyébként rosszul fogalmaztam, mert nem a katolikusoknál létezik, hanem a keresztény lét egyik alappillére, mint ahogy minden más hagyományé.


Jézus így:"A szél ott fúj, ahol akar, hallod a zúgását, de nem tudod, honnan jön és hova megy. Így van vele mindenki, aki a Lélekből született.”

2014. ápr. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Na pont ez az: sehol. Mi is a meditáció? Lemenni alfába. A nyugalom a béke a lényege. Mit is mond Jézus erre? Hogy jöjjetek akik megfáradtatok és megterheltetettek és éN MEGNYUGOSZTLAK titeket

ez a módja. Meg ha a dolgok hátterét nézzük: a keleti misztika alkalmazza ezt előszeretettel. Mi a misztika? Metafizikális erők. Ha Isten nem mondta, h kapcsolatba léphetünk ezzel, sőt azt mondta h ez bűn akkor logikus h ami jó szándékkal akar a bibliai álláspont figyelembevétele nélkül jó erőkkel kontaktust, amihez pl ez is tartozik az szükségszerűen Istenen kivüli azaz rossz lesz.

2014. ápr. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Külön köszönet az idézetért! :)Talán az egyik legszebb, amit valaha olvastam Jézustól. :)
2014. ápr. 4. 17:55
 8/27 anonim ***** válasza:
Pietrosol sajnos azt látom h te nagyon betű szerint olvasod a Bibliát. A Szent Szellemet nem látod de tudsz neki engedelmeskedni mert Jézus ezt mondta de ennek semmi köze a meditációhoz
2014. ápr. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Pietrosol ***** válasza:

"Na pont ez az: sehol. Mi is a meditáció? Lemenni alfába."


Tévedsz! A meditáció egyszerű éberség, csak nem kifelé.


"Metafizikális erők."


Többet hallottál a meditációról, mint amit valójában tudsz, mert ilyen sületlenséget egyébként nem írnál. A világosságban semmi misztika nincs. Tudod ki mondta, hogy "én vagyok a világ világossága"?


"Pietrosol sajnos azt látom h te nagyon betű szerint olvasod a Bibliát."


Köszönöm az együttérzést, mindamellet nem értem, hogy mit olvastam betű szerint.


"A Szent Szellemet nem látod de tudsz neki engedelmeskedni mert Jézus ezt mondta de ennek semmi köze a meditációhoz"


Ezt légy oly kedves fejtsd ki, mert azt érzem, hogy a saját gondolataidat tekinted az enyémnek.

2014. ápr. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Nekünk katolikus iskolában azt tanították, hogy ne meditáljunk hanem imádkozzunk. A kettő pedig nem fedi egymást.
2014. ápr. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!