Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Segísetek egy 15 éves lánynak?!

Segísetek egy 15 éves lánynak?!

Figyelt kérdés
bevallom sokszor teszek és gondolok szemérmetlen dolgokat és utána mindig nagyon megbánom de egy idő után megint jó ötletnek tűnik. nem tudok kiszabadulni ebből az ördögi körből. Nem merek elmenni gyónni mert egyszer már a pap rákérdezett hogy mit értek paráznaság alatt és nagyon rossz volt mert nagyon szégyellem. Pokolra fogok kerülni? CSAK normális válaszokat írjatok kérlek
2014. márc. 29. 15:31
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Mindenkinek vannak erotikus fantáziái, még a papnak is akinek gyónsz, azért kérdezett rá.

Ezt nem kell szégyellni, hanem el kell fogadni. Később majd meglátod hasznát veszed.

Hogy pokolra jutsz-e ezért? Dehogy. Pokol, Isten, meg a hasonló dolgok nem léteznek, csak belenevelték a köztudatba.

Zárásként pedig:

http://www.youtube.com/watch?v=_JGk0ooCZIo

2014. márc. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én is katolikus vagyok, de nem minden tettem fedi a tanítások helyességét. Olyan dolgokat ne tegyél amivel magadnak vagy másoknak ártassz. :)
2014. márc. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%

Minden vallás igyekszik kriminalizálni a szexualitást, az okokról gondolkodj el te. De azt tudnod kell, hogy mind a fantáziák, mind a maszturbáció a korod következménye, nem annak a jele, hogy bűnös vagy.

Kicsit messzebb mutat, talán nem is érted, de a hit és az egyház nem ugyanaz. Erre gondolj, ha a pap számonkér, pedig beszélgethetne is.

(Elnézést, ha megbántottam valakit.)

2014. márc. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az ilyen kérdések olvasásakor gyűlölöm mélységesen az összes elmebeteg káros vallást. És nagyon sajnállak, hogy mérgezik a lelked a baromságaikkal


A pap valószínűleg azért kérdezte meg tőled, hogy mit jelent neked a paráznaság, mert manapság mindenre ráböfögik azt (és a pap helyesen felismerte ezt). A pap pedig csak úgy tudod tanácsot adni neked, ha tudja miről van szó. (hiszen nem Isten beszél belőle).


Egyébként pedig nem kell magad szégyellni.

Tettél valami gonosz dolgot? Bántottál valakit?

Ha a magánéleted tartod cikinek (másoknak kiteregetni), akkor nem szükséges. Isten tudja, másnak pedig semmi köze hozzá.


Egyébként nem vagy bűnös egyáltalán.

2014. márc. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 pelgrim ***** válasza:
Nem jutsz pokolra, a pokol mint egy földrajzi hely nem létezik, de az ember juthat olyan lelkiállapotba amit bizony nehéz elviselni. Az ördögi kör, amit te említesz egy helytelen bűntudat amit a vallásos előjárók méltatlanul beléd ültettek. Názáreti Jézus, kinek tanítása és személyisége körül jött létre a kereszténység, egy szóval se említette ezeket a dolgokat, de keményen elítélte azokat, akik gyerekeket, fiatalokat megbotránkoztatnak, akik alaptalan bűntudatot keltenek bennük.
2014. márc. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ne neveljétek ateizmusra. Abban hisz amiben szeretne, nem tudhatjátok hogy van e pokol, mert ha az állam azt mondja, hogy nincs akkor azt el is hiszitek. ha azt mondja van azt is.
2014. márc. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nagyon szívesen segítek. Három dolog miatt is különösen:

1. A nagyobbik fiam 15 éves, és pontosan értem a problémádat.

2. Én is 15 éves voltam, amikor megtértem Tahiban egy református táborban.

3. Sokat foglalkozom hasonló korú fiatalokkal.


Ha megtisztelsz a bizalmaddal írj üzenetet.

Ebből az ördögi körből van szabadulás, Jézus Krisztus megváltó munkájának köszönhetően. Nem kell szégyenkezned, majd mindegyik hasonló korú fiatal küzd hasonló problémával, de nagyon fontos, hogy komolyan vedd, mert sokminden most dől el az életedben. Egyáltalán nem vagy elkésve, nem kell félned a pokoltól, előtted az élet, tied a választás, és boldog élet útjára való első lépéseket már megtetted azáltal, hogy vállaltad a "lelki szegénységedet", ha továbblépsz ezen az úton bizonnyal mondom Neked, Jézus szavaival, hogy "tied a mennyek országa"! Olvasd el a Római levél 7-8. fejezeteit:

[link]


Isten áldja meg életedet, várom az üzeneted!


Üdv. Péter

2014. márc. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ezellen lehet kuzdeni ;) en hiszek Istenben . azt ajanlom ,hogy ha radjon,,,,probalj masra gondolni , hallottam mar olyanokrol akik fuggok lettek , ez is olyan mint az alkoholizmus.ilyenkor jusson eszedbe az , hogy ugyanugy, ahogy nem nyulnal a poharhoz ugy ezt se teszed meg , ilyenkor talan odamehetnel ahol van 1-2 szemely mert igy biztos nem fog legyozni a vagy , hiszen emberek elott csak nem fogsz ... ha akarod meg adhatok tanacsokat uzenetbe , beszelgethetunk arrol ,hogy mit tehetnel,es talan megoszthatnank a tapasztalatainkat . ~pozna/L
2014. ápr. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!