Hogy legyek mindenkivel kedves és higgadt ha ők bántanak engem?
Szia!
Olvasd el ezt a történetet:
Ez valamennyire segít megérteni a dolgot. Remélem hasznodra válik :)
Szia.
Ebben is Jézus hozzáállásából nagyon sokat tanulhatunk
Egyetlen ember sem érdemli meg azt hogy Jézus szeretettel tűrte a megaláztatást, a sérelmeket.
Sőt a gyilkosaiért a halál tusája alatt is imádkozott.
Mi a jó megoldás:
Van egy Biblia vers ami ezt mondja:
(Róma 12:18–21) 18 Ha lehetséges, amennyire tőletek függ, minden emberrel békében legyetek. 19 Ne álljatok bosszút magatokért, szeretteim, hanem adjatok helyet a haragnak; mert meg van írva: „Enyém a bosszú; én visszafizetek, ezt mondja Jehova.” 20 Hanem „ha ellenséged éhes, adj neki enni; ha szomjas, adj neki inni; mert ha ezt teszed, tüzes szenet gyűjtesz a fejére”. 21 Ne hagyd, hogy legyőzzön a rossz, hanem a rosszat mindig győzd le a jóval.
Az igaz keresztények szeretik a békét, és igyekeznek előmozdítani azt (Máté 5:9).
Legyél béke szerző, ami azt jelenti, hogy akkor is maradj békés ha háborút szítanak....
Hadd döntse el Isten, hogy mikor és kin áll bosszút. Ő minden részletet pontosan ismer, és az általa kiszabott büntetés visszatükrözi tökéletes igazságosságát.
A bosszúállás nem csupán istentelenségre vall — akár erőszakos cselekedetekről, akár csak könyörtelen szavakról legyen is szó —, de még csak nem is eredményes, se nem bölcs eljárásmód. Először is az erőszak rendszerint még több erőszakot szül (Máté 26:52). A sértegető szavakat is gyakran hasonlóan viszonozzák. Azt se felejtsd el, hogy sokszor az ember jogtalanul dühös. Például biztosan tudhatod azt, hogy az a személy, aki megbántott, rosszindulatból tette? Nem lehet, hogy csak figyelmetlen volt, vagy nyers? De még ha rosszmájúságból tette is, csakugyan helyes bosszút állni az adott helyzetben?
Ha kedvesen és udvariasan viselkedsz, amikor provokálnak, meglágyíthatod még a legellenségesebb embert is, és a jót hozhatod ki belőle. Ha megértő vagy, és együttérzést – sőt könyörületet – mutatsz az iránt, aki megsértett, talán segíteni tudsz neki megismerni a bibliai igazságokat. Bárhogyan fogadjon is valaki, ha szelíden reagálsz, az arra késztetheti, hogy elgondolkodjon a nagyszerű viselkedéseden (1Pét 2:12; 3:16).
A bibliai időkben az ércet betették egy kemencébe úgy, hogy alá is, és a tetejére is raktak egy réteg szenet. A felülre halmozott tüzes szén növelte a hőt, így a fém megolvadt, és elvált a szennyeződésektől. Ehhez hasonlóan, tüzes szenet teszünk egy ellenséges személy fejére, ha kedvesen viselkedünk vele, így „megolvad” a keménysége, és felszínre kerülnek a jó tulajdonságai.
Pál kimutatja, hogy a bölcsesség útja az, ha kedves cselekedetekkel igyekszünk megtörni az ellenállást
ha jót teszünk azzal, aki megsért vagy bántalmaz minket, akkor megenyhíthetjük a viselkedését és a korábbi ellenségből barát lehet.
Katy Weaver
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!