Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki teremtette a teremtőt?

Ki teremtette a teremtőt?

Figyelt kérdés
Ha önmagát teremtette, az azt jelenti, hogy bármi, bármikor létrejöhet a semmiből, ahogy az élet is.

2014. márc. 15. 23:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%
Senki.
2014. márc. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

"Ha önmagát teremtette, az azt jelenti, hogy bármi, bármikor létrejöhet a semmiből, ahogy az élet is."


- Ez nem így van, mert, izé, csak, és kész...

Vagy szerinted a majmoktól származunk?!

2014. márc. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


Sok minden más mellett az idő dimenziójában élünk, amelyben egyik esemény követi a másikat. Az idő múlik, és közben minden öregszik. Életünk során megtanuljuk, hogy minden okozat valamilyen oknak köszönhető. Össze is lennénk zavarodva, ha ez nem így lenne. Éppen ezért nehéz elképzelni az első okot, azt pedig még nehezebb, hogy mi volt, ha egyáltalán volt valami, az "Első Ok" előtt.


Ahogy megteremtette Isten a világegyetemet és mindent, ami abban van, éppúgy hozta létre az időt is. Mindennek volt kezdete, beleértve a világűrt és az időt is. Következésképpen Isten mind a világűrön, mind az időn kívül helyezkedik el. Ez azt jelenti, hogy változhatatlan. Neki nem volt kezdete, és nincs vége.


A kérdéshez még inkább hozzátartozik, hogy Isten perspektívájából nézve az okozatot nem előzi meg az ok. Ő látja a kezdetet és a véget.


Istent senki nem teremtette, Ő örökkévaló, az időn kívül helyezkedik el, és már az idő kezdete előtt létezett.


Isten végtelen perspektívájából nézni a dolgokat nekünk embereknek valószínűleg legalább olyan nehéz, mint amilyen nehéz egy kutyának vagy egy macskának megértenie, hogy mi lehet ezen az oldalon. Ha Isten végtelen, mi teremtményei pedig végesek vagyunk, nem kellene azon meglepődnünk, hogy felfogóképességünknek és perspektívánknak korlátai vannak.


A Biblia minden idők legolvasottabb könyve. Azon belül is, a legolvasottabb oldal valószínűleg Mózes I. könyvének legelső oldala. Az ott fellelhető első szó:

"Kezdetben..."


valószínűleg minden idők legismertebb szava - a legszélesebb körben tett kijelentés. Ha tovább olvassuk, már a harmadik szónál láthatjuk, hogy Isten ott volt kezdetben. Egy másik, kulcsfontosságú meglátás János evangéliumának első szavaiból következik:

"Kezdetben volt az Ige és az ige Istennél volt és Isten volt az ige."


Ismét azt látjuk, hogy volt kezdet, és a Biblia azt is elénk tárja, hogy Ki volt jelen az idő kezdetén. A tudomány kényszerítő indokai miatt volt szükség kezdetre. Ha azonban időt és fáradtságot szeretnénk megtakarítani, olvassuk el ismét a Biblia első három szavát - és higgyünk benne.

"Kezdetben teremtette Isten..."


Üdv. Péter

2014. márc. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
#3 de nem egyszerűbb azt mondani, hogy az univerzum az ami mindig is volt valamilyen formában, miért kell ide Isten? (ha nem fogadjuk el, hogy minden a semmiből jött létre)
2014. márc. 16. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Összefoglalom neked kedves okean, röviden:


1.

A semmiből a semmiben nem jön létre valami csak úgy a semmiből. Ezt te is leírtad. Isten sem jön létre természetesen.

Ha ilyen mégis lehetséges volna, akkor pedig bármikor bármi történhetne a világban, akár még Isten is létrejöhetne vagy felrobbanhatna. Az összes fizikai törvény semmisé lehetne bármikor/bármeddig. (persze lehet magyarázkodni, hogy a semmiből csak apró/jelentéktelen/egyszerű dolgok jöhetnek létre és abból lesz az egész világ)


Ezen nincs mit tovább magyarázni, mert ha valaki más dimenziókról, energiákról prédikál, azoknak is kellett legyen kezdete. (ez az állítás ideiglenesen úgy támadható, hogy azt mondjuk, hogy idő csak nálunk van és például kezdet is csak nálunk. De akkor folytassuk azzal, hogy mi van, ha nincs kezdet?)


Előtte viszont megjegyezném, hogy:

Sajnos sokan lerendezik ezt a témát azzal, hogy nem kell azzal foglalkozni, hogy mi volt idő előtt, mert nem volt semmi. De akkor megint az a kérdés, hogy a semmiből, hogyan lesz (tér)idő/energia/tömeg stb.?



2.

Tegyük fel, hogy a mi világunknak, esetleg egy másik világnak nincsen kezdete!

Ez azt jelenti, hogy nem fog létrejönni, hanem van/volt/valószínűleg lesz is. Mielőtt kifejteném bővebben, ennyi erővel miért ne lehetne azt állítani, hogy az ember mindig csak úgy volt és slussz? Remélem érzékelhető, hogy mit szeretnék mondani.


Szeretném itt ismertetni veled az idő fogalmamat is:

"Az idő kizárólag a fejedben létezik. A világban változások vannak és ezeknek a mértékének és gyakoriságának viszonyításával lesz idő érzékelésed."


Miért volt szükség megvilágítani, hogy mi az idő?

Mert akkor feltehetünk egy hasznos kérdést! Mitől lesz változás és mozgás a világban?

És már mindjárt nem is az idő előttivel foglalkozunk.


Tehát a világról két dolgot lehet állítani:

A.)

Mindig is statikus volt. Nem volt benne soha változás vagy mozgás.

Ebben az esetben az a kérdés, hogy mitől gondolt egyet és lett dinamikus csak úgy a semmitől? (sőt milyen az, ha minden részecske áll?)

B.)

A világ dinamikus volt (mitől is?). Volt benne változás és mozgás (mitől?). Akkor ezeknek nincs kezdete? Vagy volt is kezdete meg nem is? A világ fejlődésével sem kell foglalkozni?

Csak úgy voltak energiák, részecskék az "örökkévalóságban?" És ezek a szerkezetükből adódóan változtak és változást generáltak volna? Milyen szerkezetük volt és mitől?

Azt láthatjuk, hogy nagy mennyiségű energiának kellett létezni, mert egy protonból soha nem változna ilyenre a világ, vagy igen?


Szerintem elgondolkodni érdemes ezen a témán.

És azon is, hogy mitől lesz valami egyszerű vagy komplex és hogyan lesz egyikből a másik.

A kulcs kérdésnek viszont a változást kellene vizsgálnia.

Ezt a kérdést is fel lehet tenni: Ha mindig létezett a világ, akkor komplex vagy egyszerű formában?


Remélem segítettem megválaszolni a kérdésedet:)


A kedvenc idézetem szeretném még bemásolni:


Ha azt mondják nektek: "Ti vagytok azok",

ezt mondjátok: "Mi az ő fiai vagyunk, és az élő Atyának vagyunk a választottai."

Ha megkérdeznek titeket: "Mi a jele atyátoknak, amely bennetek van?",

ezt mondjátok nekik: "Mozgás és megnyugvás."


http://www.youtube.com/watch?v=UmOuaSqgvsk

2014. márc. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Valóban, Istent senki sem teremtette. Öröktöl fogva létezett mindent Ö hozott létre.


Persze, ez a mi emberi felfogásunkon kívül áll.

Hiába törjük az agyunkat az örökkévalóságon, mert egyszerüen képtelenek vagyunk felfogn


De nem csak az Isten örök létezését nem értjük meg. Van itt más is. Például kérdezö érted igazából az univerzum hatalmasságát, a fekete lyukat, tudod hol a világmindenség határa, mi van azon túl? Ezt sem érti senki emberfia.


Katy

2014. márc. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Voices-of-Echoes:


1. szerintem semmivel sem kevésbé érthetetlen, hogy valami létrejön a semmiből, mint az, hogy valami úgy létezik, hogy soha nem jött létre. szerintem itt nincs előnye az örökké létezésnek. ezért is írtam azt, hogy ha(!) nem fogadjuk el a semmiből keletkezést. de annyi erővel, ahogy elfogadjuk a létrejövés nélküli létezést, azt is elfogadhatnánk.


ha semmiből nem lesz semmi, akkor a tér/idő/energia/tömeg is valamiből jön létre. csak az nem az Isten.


2. az emberre azért nem lehet állítani, hogy mindig is volt, mert a jelen történeti ismereteink azt mutatják, hogy volt olyan időpont amikor még nem létezett.


Innentől amiken elmélkedsz azok klassz tudományos/filozófiai kérdések, de ezekhez sem kell Isten. Sehol nem fog az következni, hogy ezt meg ezt tapasztaljuk, tehát van Isten. Mindig tudunk egy ugyanolyan csak gazdaságosabb magyarázatot csinálni, ha lehagyjuk Istent és mindent amit neki tulajdonítunk azt a világnak(abban az értelembe, hogy beleértve mindent ami valaha valahol létezett) tulajdonítunk.



Katy: neked is ugyanez a válasz. ha megengeded az örökké létezést. akkor megengedheted a világnak is azt. Semmi plusz magyarázó erőt nem ad, ha beleteszed Istent.


De amúgy ez nem kell, hogy zavarjon titeket. Szerintem még soha senki nem kezdett el azért hinni, mert jobb érvek voltak mellette, mint nem hinni. Szerintem az emberek valami érzületből fordulnak a vallás felé, nem érvek alapján. Szóval tök mindegy, hogy rosszak az érvek.

2014. márc. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Senki.Be vagyunk zárva az idő rabságába.Nekünk nehéz elképzelni,hogy valami az idő fogságán kívül létezik.
2014. márc. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

okean:


Én csak azért írtam le ezeket, mert a fogalmam sincs, hogyan működik a világot, sokan úgy fordítják le, hogy:

- mindegy (még nem tudjuk), de biztosan Isten nélkül

- vagy úgy, hogy bebizonyítottuk, hogy nincs Isten.


A kérdés valóban jó, hogy Isten miből teremtett? Magánál bonyolultabbat vagy egyszerűbbet? Sőt ki Isten?


Az én érveim nem arra valóak, hogy bizonyítsák Isten létezését. Csak elgondolkodtatni akarom azokat, akik "mindent" tudnak.

2014. márc. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az ilyen fajta érvek meg nem meggyőzőek, hogy a világ logikusan nem létezhetne és Isten sem, de mivel mi létezünk, így valószínűleg a világ létezhet, de Isten nem.
2014. márc. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!