Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lemondás másokért?

Lemondás másokért?

Figyelt kérdés
Keresztény vagyok, katolikus. Az egyik barátomnak nagy szükséges lenne Isten segítségére. Az segítene neki ha érte böjtölnék vagy lemondanék valamiről? Vagy elmondanék érte egy rózsafüzért? Ez tényleg segít vagy csak mese? Fontos lenne nagyon a tanácsotok. Köszönöm!

2014. márc. 13. 22:36
1 2
 1/11 Loyal Matyas válasza:
53%
Az embert a döntései határozzák meg. Tehát ha te úgydöntesz ,és hiszed hogy ez segít, akkor tedd és segíteni fog.
2014. márc. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 sándorjános ***** válasza:
70%
Én a tettek embere vagyok inkább. Biztos, hogy a könyörgések, imádságok valahol a tudaton túl valamilyen nagy egészben megméretnek, úgymond Isten meghallgatja azokat, de inkább saját kezűleg segíts, a biblia se csak imádságra tanít, hanem jócselekedetekre, magasabb érték egy jótett, mint 5 miatyánk. Bár ha rajta semmiképp sem segíthetsz saját kézből, akkor próbálkozz ezen a szakrális úton. Mondjuk én a megoldások közűl nem a böjtöt választanám (pedig az ideje épp most van), hanem egyszerű imádkozást, elvégre a szenvedő alany se szeretné, ha miatta koplalnál/böjtölnél, szerintem az inkább az egyénre magára vonatkozik, a saját megtisztulásra szolgál. (Végsősoron a te hasad fog korogni nem az övé, bár jó dolgot tesz az, aki a tehetetlenek, tudatlanok, kevésbé hívők helyett is magára vállalja a terheket, hisz Krisztus is ezt tette).
2014. márc. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Próbáld ki!
2014. márc. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

És ha lemondok az üdülésemről? Síelésre gondolok most.


Az segít rajta?

2014. márc. 13. 23:02
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Ha úgy gondolod,hogy ez segít,és te tudnál ebben az időben inkább a bajban lévő barátoddal lenni,akkor mondj le a síelésről!Ha úgy gondolod,hogy úgyis segít az imádkozás,akkor meg ne mondj le a síelésről.
2014. márc. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

Most mégis miben segítene az neki? Csak akkor, ha anyagi gondjai vannak és az üdülésre szánt pénzzel kisegíted, vagy ha mellette kell állni és ezért nem utazol el, hogy lelki támaszt nyújts.

Egyébként mi az a helyzet?

2014. márc. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

data.hu/get/7511423/sy0.rar


Pass:the-problem!444


Egy centet sem kell fizetned. Elég ha segítesz a barátodnak és rágondolsz.

2014. márc. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a 6.-os válaszolóhoz.


Az tény, hogy az igazságos ember imájának nagy ereje van ha kifejti hatását. Függetlenül, hogy közben éli e az életét.


Magam is volt, hogy imádkoztam valakiért, hogy sikeresen tudjon dönteni, vagy hogy megoldódjanak a problémái, De attól még el utaztam, és ez nem befolyásolta hogy az Isten az imámat meg hallgassa.


Katy Weaver

2014. márc. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Az segítene neki ha érte böjtölnék vagy lemondanék valamiről? Vagy elmondanék érte egy rózsafüzért? "


Igen ezek mind jó dolgok amiket írsz és biztos lehetsz benne hogy Istennek kedves minden ilyen felajánlás ha jó szívvel teszed meg ezeket.


"És ha lemondok az üdülésemről? Síelésre gondolok most."


Ha valami olyasmiről mondasz le amiről valamennyire nehéz lemondanod akkor az értékes, igen.


Még egyéb tippek:

Ha gondolod elmondhatsz érte egy kilencedet, adakozhatsz, vagy ha tudsz valami jó cselekedetet tenni az is nagyon jó és felajánlhatod érte.

Egyébként ez most lehet hogy furán fog hangzani de Isten előtt az egyik legértékesebb áldozat ha Jézus szenvedéseiről elmélkedsz. Ezzel te is sokat nyerhetsz lelkiekben és egy kis elmélkedés is többet ér mint ha évekig böjtölnél.


"Ez tényleg segít vagy csak mese?"


Nem mese. Hogy valami konkrétumot mondjak én a házasságomat köszönhetem Istennek. Egy Szent József kilencedet mondtam el erre a szándékra és Szent József ünnepnapján történt meg az a változás aminek köszönhetően most össze vagyunk házasodva a feleségemmel. (Korábban ez különböző okok miatt teljesen lehetetlennek tűnt.)

Isten gyógyított meg az asztmámból is ami kb. 5 éves korom óta megvolt. És még tudnám sorolni a dolgokat de szerintem ennyi elég. (ha írsz egy üzenetet akkor írok még)

2014. márc. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Őszintén? Szerintem nem használ neki, ha böjtölsz vagy lemondasz érte valamiről - kivéve, ha valami olyanról mondasz le a kedvéért, ami TÉNYLEG segít rajta (pl. lemondasz az esti buliról és inkább hozzá mész el, hogy a támasza légy). Az imádkozás viszont jó ötlet - ha kéred Istent, hogy segítsen rajta, biztosan fog (fog amúgy kérés nélkül is :-))
2014. márc. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!