Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi tartja egyben a zsidóságot?

Mi tartja egyben a zsidóságot?

Figyelt kérdés
2014. jan. 31. 17:06
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Nem vitás, hogy a magyarok rengeteg rossz döntést hoztak és nem is volt a legszerencsésebb ahogy a himnuszunk is tartja és remélhetőleg lesznek még víg esztendők, de azért tenni is kéne. Nem fogok itt történelmi részleteken vitatkozni, a lényeg hogy a magyar harcolt, a zsidó meg többek között az ilyen harcokból gazdagodott és ez a mai napig így van, ez tény. A multikulturizálódásnak hála sajnos a zsidók lábtörlői vagyunk, de nekünk mint nemzetnek van múltunk és biztos vagyok benne hogy jövőnk is van. És neked meg nekem és mindenkinek aki ebben az országban él elsősorban arra kéne törekednie hogy a saját nemzete gazdagodjon és ne valami idegen hatalom, amelyehez semmi közünk. Ez a lehfontosabb számunkra a jövőt illetően.
2014. febr. 1. 18:33
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

"a magyar harcolt"

Izraelt az Örökkévaló - áldott Õ - kivezette Egyiptomból, majd Izrael 40 évig vándorolt a pusztaban, azután végrehajtotta a honfoglalást Kánaánban, nem kevés harrccal. Majd évszázadokon át harcolt a támadó bálvanyimádó filiszteusokkal.

Dávid és Salamon - nem kevés harc árán - megszilárdította a királyságot.

Ie 8. században megtámadt Asszíria, tíz törzset elhurcoltak, ezeket máig "elveszett törzsekenek" nevezzük. Maradt Juda. Errõl nevezik a zsidókat zsidóknak.

Judát ie 586-ban - kemény harc után - meghódította Babilon, sok zsidót elhurcoltak. Majd, miután a Perzsa Birodalom legyõzte Babilont, a király megengedte a zsidóknak, hogy hazatérjenek és újra felépítsék a Templomot, amit a babiloniak leromboltak. Eközben a környezõk állandóan támadták õket.

Ie 2. sz. ban a szír-görög birodalom uralkodója meg akarta szüntetni a zsidó vallást, ez ellen a zsidók ie 167-ben felkeltek, 165-ben csaknem hétszeres túlerõvel szemben gyõztek, felszabadították Jeruzsálemet és a Templomot, amit újraszenteltek. A szabadságharc még 25 évig folyt, míg teljesen kitakarították a megszállókat a Szentföldrõl.

Ie 66-ban Pompeius, a Római Birodalom - akkor már világbirodalom - hadvezére hódította meg Izraelt.

Róma ellen a zsidók isz. 66-ban szabadságharcot kezdtek, 4 évig tartott, végül Róma vérbefolytotta, 70-ben lerombolták a ( Második ) Templomot, megszüntették az államot.

A zsidók ebbe sem nyugodtak bele, alig 60 év múlva újabb szabadságharcot kezdtek, ez is majd 4 évig, végül ezt is vérbefolytotta a birodalom.

Azután a középkorban még a VII. sz.-ban, majd a VIII. sz.-ban próbálkoztak, de csak átmeneti, rövid idejû sikerrel.

Ez nem elég harc Neked?


De folytassuk: az 1848-49 magyar szabadságharcban több, mint 10 ezer zsidó harcolt, vérzett és olykor halt meg a MAGYAR függetlenségért és szabadságért. Ha számolsz, láthatod, hogy míg 100 nem zsidó közül átlag 2 volt honvéd, 100 zsidó közü legalább 3.

Az 1. vh-ban harcolt zsidó katonákról egy korántsem teljes lista a Magyar hadviselt zsidók aranyalbumában, ott olvashatod József fõherceg elismerését, ami a zsidó katonákat illeti. Legalább sebesülési érdemrendet majdnem mind kaptak ( már aki nem esett el ).

Ja, hogy a 2. vh-ban nem harcoltk? Miért is? ( b+! )

'56-ban is nem kevesen vettek részt a forradalomban, jóval többen, mint ellene. A kivégzettek és más elítéltek között is voltak sokan.


Akkor mi a f...ról is beszélsz, kedves Kérdezõ?

2014. febr. 7. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 KZitus ***** válasza:

Hát igen!

Valamivel több minden tartja össze, mint a többi nemzetet.

De nem is volt rajta kivül egytlen nemzet sem Isten választott népe. Ez meglátszik egész történelmén.

Belőlük származott Jézus Krisztus is, a mi Királyunk! Miatta fontos megismerni a zsidó nép múltját.

2014. febr. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Mint említettem nem fogok torténelmi részleteken vitatkozni, foleg nem 2000 évvel ezelotti részletekrol (biztosan száz százalékig hitelesek a forrásaid), és nem osszehasonlítani akartam egy osi hitet a magyarsággal, én egyszeruen azt mondom, hogy a magyarság tartson ossze és oklendezze ki magából az idegen hatalmat, hogy lábra tudjon állni onállóan Magyarország és itt nem érdekelnek a zsidók, muszlimok stb, csak a kereszténység, mert a tobbség keresztény. Nem kell ahhoz tobbezer éves múlttal rendelkezni (bár a magyarságnak is van nem akármilyen múltja), hogy egy nemzet jól legyen a 21. században. Ismétlem: az idegenek takarodjanak, ez a legfontosabb továbbra is, és aki rzzel nem ért egyet, az nem magyar.
2014. febr. 7. 13:22
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy nem értesz semmit, nem is fox.


Magyarországot, de bármelyik országot azok az emberek teszik tönkre, rántják a béka s...e alá, aki azt mantrázzák, hogy "az idegenek takarodjanak".


Ez ügyben nézd meg pl Amerikát, amirõl tudvalevõ, hogy ott mindenki idegen.


És ha nem csak hülyeségeket írni tudsz, hanem olvasni is, akkor olvasd el Szent István Király Dekrétomainak Elsõ Könyvét. ( Sajnos ez nincs az 1000ev.hu oldalon, de könyvtárban megtalálod, CD-n is: Corpus Iuris Hungaricae )

Persze, csak, ha elhiszed, hogy Szent István Király magyar volt, és, hogy azt akarrta, hogy Magyarország onállóan tudjon állni a lábán.


Egyébként nem a többezeréves múltról beszéltem, hanem arról, hogy nem csak a magyar harcolt.

2014. febr. 9. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

"Persze, hogy nem értesz semmit, nem is fox."



Abban biztos vagyok, hogy te és a hozzád hasonlóknak az a céljuk, hogy ne értsunk semmit, ehhez nem fér kétség, koszonom...


"Magyarországot, de bármelyik országot azok az emberek teszik tönkre, rántják a béka s...e alá, aki azt mantrázzák, hogy "az idegenek takarodjanak."



Azok az idegenek takarodjanak, akik felvásárolni akarják az országot. Nem mondtam semmi olyat, hogy ne legyen egyuttmukodés más országok(kal) kozott, sot, mindannyian tudjuk, hogy egyuttmukodés nélkul haladás sincs, szóval kérlek ne forgasd ki rosszmájúan a szavaimat. Nem mellesleg pedig pont azok teszik tonkre az országot, akik állítólag az ország javát akarják és nemzetkozi szinten állítólag mindent megtesznek ezért a célért. Csúnya kamu az egész.



"És ha nem csak hülyeségeket írni tudsz, hanem olvasni is, akkor olvasd el Szent István Király Dekrétomainak Elsõ Könyvét."



Ebben a mondatban alapveto fogalmazási hiba van, de ettol eltekintve szívesen reflektálnék. Én bencések kozott nevelkedtem, szóval nekem a keresztény hozzáállásról nem szukséges kiseloadásokat tartani, nagyon szép írás az általad felhozott példa, de mivel te zsidó vagy (legalábbis tobb mint valószínu), ezért jogod sincs ahhoz, ilyesmit hozzál fel, mert mi, magyarok ezekkel a dolgokkal tisztában vagyunk, szóval ne ringasd magad abba a tévhitbe, hogy a saját fegyverunkkel fogsz harcolni ellenunk. Mi tudjuk, hogy mit miért írt Szent István, de te sosem fogod megérteni, mert csak mint eszkozre nézel erre az írásra is.



"Egyébként nem a többezeréves múltról beszéltem, hanem arról, hogy nem csak a magyar harcolt."



Az égvilágon senki sem állította azt, hogy csak a magyar harcolt. A magyarok harcai mély célokat képviseltek, de te ezt hogy is érthetnéd meg. Az egyetlen dolog, ami a szemed elott kering, és még velunk is meg akarod etetni, hogy csak Izraelnek meg az USA-nak behódolva visszuk valamire majd ebben az országban. Elfogadom mint eszmefuttatást, de nem értek egyet. Európa maradjon az európaiaké! Tudom, hogy amikor majd ezt elolvasod, a "nem létezo bicska is kinyílik" a zsebedben, de ez az igazság. Sosem lesz minden nemzet egyenértéku és hiába is dolgoznak ezen olyan sokan, hogy így legyen, nem lesz így, ígérem. És ez az, mi megkulonbozteti a nemzeteket. Ez egy alapérvényu dolog, amíg a nemzetek vezetoi profitkozpontúan állnak a vezetéshez, nem lesz egység. Az emberekkel van a gond, ezért nem kell ide még tobb idegen. Eloszor rendet kell rakni, ez a legfontosabb.

2014. febr. 9. 17:27
 17/22 A kérdező kommentje:

"Ez ügyben nézd meg pl Amerikát, amirõl tudvalevõ, hogy ott mindenki idegen. "



Nézem, nézem, és kifordul a belem... Nem szeretnéd, hogy részletezzem, talán egy szó, gondolat: FERTŐ

2014. febr. 9. 18:29
 18/22 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nem értelek. Kérdésedre kaptál válaszokat. De úgy érzem nem is vagy kíváncsi válaszokra, csupán olyan személyekre, akikkel vitázhatsz.


Én így nem látom értelmét a kérdésnek, sem a válasznak.

2014. júl. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 KZitus ***** válasza:
A fölöttem válaszolónál a pont.
2014. júl. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Nyilván nem vagyok elégedett, mert egy zsidó sem meri bevallani, hogy mi is folyik a befolyásos zsidó korokben. Ez miért is okoz gondot olyan zsidóknak, akik csak simán a vallásukat gyakorolják? A gyilkoló és hatalomra toro zsidók nem léteznek tehát, akiknek az erejuk és osszetartásuk csak egy célt képvisel? Ne szédítsetek, elég a félrebeszélésbol, Ti hithuek, akik az osi hitet képviselitek, be kell vallanotok, hogy elkorcsosult és velejéig romlott társaitok mit muvelnek a világban! Ha nem ismeritek be és nem próbáltok meg tenni ellene, akkor a torténelem így, vagy úgy ismételni és bosszúlni fogja onmagát, mert az ember által elkovetett bun a másik emberrel szemben, mindig megbosszúlja onmagát és ez bármennyire is kellemetlen, így van. Csak az ido old meg problémákat és ezt is meg fogja oldani. Hogy teljesen oszinte legyek, egyáltalán nem érzek gyuloletet a zsidókkal szemben, roppantul frusztrál bármilyen háború, ami a világunkban zajlódik, de aki megérdemli, az elnyeri a kiontott emberi életekért a méltó buntetését, legyen az zsidó, keresztény, muzulmán vagy bármi más. Ember aki embert akar kihasználni vagy bántani az dogoljon meg!
2014. júl. 23. 00:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!