Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Illetlenség hamarabb otthagyni...

Illetlenség hamarabb otthagyni a misét (az alábbi esetben is)?

Figyelt kérdés

A helyzetem a következő:

Misére csak tömegközlekedési eszközzel tudok eljutni (nincs autóm, és mise a lakóhelyemhez közeli kisvárosban van), így időben ahhoz kell alkalmazkodnom.

Mise kezdete előtt 20-30 perccel oda tudok érni, de ahhoz, hogy elérjem a vonatomat, a mise vége előtt 10 perccel el kell indulnom. Vagy 10 perc miatt várhatok 2 órát a következő vonatig.

Az mennyire probléma, ha ilyen helyzetben nem (mindig) maradok ott a legvégéig? Természetesen olyan helyen ülnék, ahonnan távozva senkit nem zavarok meg (pl. nem a második sorban ülnék legbelül... :) )


2014. jan. 14. 06:30
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Akkor mész el, mikor neked kell. Ezen senki sem botránkozhat meg. De szabály szerint a mise akkor már érvényes, ha a pap megáldozik. Viszont ezt a helyzetet jó lenne a pappal megbeszélni, lehet ő mást fog mondani.
2014. jan. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40%
Jól írja az első. Nem kell ezt a pappal sem megbeszélni.
2014. jan. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell megbeszélni senkivel. Nem azért lépsz le előbb, mert így még belefér egy sör a restibe. A lelkiismereted legyen tiszta a mások véleménye nem számít. A helyedben én is lelépnék.
2014. jan. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baj nincs ezzel. Észrevétlenül kisunnyogsz a templomból, amikor menned kell, ennyi.
2014. jan. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!