Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Illetlenség v. nem? (bővebben...

Illetlenség v. nem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Utána néztem ennek a kérdésnek többször is az interneten, és mindig egymásnak ellentmondó válaszokat találtam.

Az a helyzet, hogy katolikus vagyok, és van rózsafüzérem amit, a nyakamban hordok.

Leszögezem, hogy nem divatból!!

Már több éve hordom, de nem feltűnően, általában a pólóm alá rakom, v. a pulcsim alá.

Templomba sajnos nem járok túl sűrűn, általában ünnepekkor szoktam menni.

És most az a helyzet, hogy olvastam, hogy nagy illetlenség, így hordani.. ez igaz? Illetve úgy hordhatom, ahogyan mostanáig?

Ha nem lehet, akkor persze azonnal felfüggesztem a rózsafüzér viselését.


2010. dec. 20. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell ezt túl bonyolítani. A rózsafüzér nem ékszer. Tartsd a zsebedben. Praktikusabb lesz hidd el.
2010. dec. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a rózsafűzér nem arra való, h a nyakadon hord!! De ahogy gondolod!! Nem tudom, h illetlenség-e, de mindenesetre amikor mi elsőáldozók voltunk, a pap mindenkiről leszedette a rózsafűzért aki a nyakába akasztotta, vagy a kezére csavarta!!! Végülis igaza volt, hiszen a rózsafűzér imádkozásra való!!
2010. dec. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megfogadom a tanácsaitokat! :)
2010. dec. 20. 13:52
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
határozottan nme nyakba való. válassz inkább egy láncot, kereszt medállal. a rózsafüzért zsebben szokták tartani, esetleg kis tartót lehet hozzá venni kegytárgy boltokban.
2010. dec. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy amíg nem úgy tekintesz rá, mint egy sima ékszerre, nem divatból veszed föl, addig semmi probléma nincs azzal, hogy a nyakadban hordod, főleg ha nem is látszik, mert a pólód alá teszed.
2010. dec. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jól mondják.A rózsafüzér nem ékszer,így nem úgy kéne hordanod..Inkább zsebben vagy amikor mész templomban akkor legyen nálad..A mamám nagyon vallásos.Templomba járó,és ha kell segít a templomnak is..Neki is van rózsafüzére,de soha nem veszi fel a nyakába..Amikor imádkozik akkor a kezében van.Ha nem a templomban van és nem imádkozik akkor a bibliára teszi.

A mamám nyakában egy vékony arany nyaklánc van amit évekkel ezelőtt tőlünk unokáktól kapta ajándékba.Azon egy szép kereszt van..Ezt hordja..

2010. dec. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%
a bibliában van szó rózsafüzérről? Jézus vagy a tanítványai használtak rózsafüzért? aki keresztény, tehát Jézus követője, miért embereket, a pápákat és a papokat követi?
2010. dec. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!