Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol döfték át Jézust a dárdával?

Hol döfték át Jézust a dárdával?

Figyelt kérdés

Tehát nem a hely érdekel,azt tudom,hogy a Golgotán történt.

Azt szeretném tudni pontosan,hogy a testének melyik részét döfték át dárdával.

Ez nagyon fontos nekem,kélek segítsetek!

Muszály tudnom a pontos döfés helyét!

Köszönöm!!!!



2013. dec. 30. 22:41
 1/10 Boldi11 válasza:
50%
Jobb oldalt a szívvel egyvonalban lévő sávban szúrták meg egy dárdával.
2013. dec. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az oldalat szurtak meg dardaval...
2013. dec. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm fiuk a választ de az a hányadik borda között volt átszúrva?

Úgy tudom,hogy a csontjait nem törték el,viszont a szúrás útjában csontok vannak ugye a borda csontjai.

Szóval a csont között kellet átszúrni ami elég pontos szúrást igényel,de.....a kérdésem az,hogy a hányadik borda van a szívvel egy irányba?

:(

Sehol nem találom a választ pedig nagyon fontos a számomra.

Most született egy gyerekem és a jobb oldalán az 5 dik és 6 dik bordája között van egy háromszögü 3/1 cm jel,és nem tudom,hogy mi az.

Kérlek aki tud pontos adatokat,írjon.

Köszönöm!!!!

2013. dec. 30. 23:24
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Jezusom, ha tudom, hogy erre megy ki a kerdes akkor nem valaszolok

Ugye nem hiszed azt, hogy stigma? Ha kis voros folt az legtobbszor tuzfolt, sok babanak van es soknak elsg sokaig meg is marad es csak kesobb mulik el. Azert jo lenne, ha megmutatnad orvosnak, bar nem hiszem, hogy tobbrol lenne szo tuzfoltrol vagy gyermekkori ekcemanal.

Latta mar a foltot orvos?

2013. dec. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem stigma ebben biztos lehetsz. Valamilyen bőrelváltozás. Vidd el a gyerekorvoshoz.
2013. dec. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 szabózoli ***** válasza:

Én nem hiszem,hogy stigma lenne.

Milyen színű a folt?

Eleven vagy csak pigmentáció?

Ha eleven akkor vidd orvoshoz ha eddig nem tetted meg,ha viszont csak a bőrnek a színe sötétebb azon a helyen akkor nem tudom. :)

Viszont a kérdésedre válaszolva én úgy tudom,hogy az ötödik borda fölött volt a szúrás.

Mindenképpen vigyázz a babádra :)és ne aggódj.

Stigmák nincsenek.

Isten Áldjon titeket!

2013. dec. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem bal oldalt a (lengőbordával együtt) alulról a harmadik és negyedik borda között van egy majdnem Balaton alakú, hosszúkás májfoltom. De a jobb oldali bordaív alatt, a hasamnál is van egy halványabb, féltenyérnyi folt.

Szerintem nem jelentenek semmit.

És ateista vagyok.:)

2013. dec. 31. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Habár nem a kérdésre válaszolok, de elmondom, mit láttam múltkor egy dokumentum filmben.

Azt mondták, keresztre feszítésnél csak akkor kapsz levegőt, ha kihúzod magad, amikor legyőz a fáradtság, megfulladsz. Ez brutális.

2013. dec. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 homo ludensz ***** válasza:
Ez így van ahogy az utoljára hozzászóló írta. A lábszárcsont eltörése azoknál volt aktuális akinél a katonák unták míg kiszenved.Jézus 3 óra elteltével kilehelte a lelkét de még egy alulról felfelé irányuló lándzsa szúrással megbizonyosodtak róla hogy tényleg halott. Vér és víz fojt ki a sebből köszönhetően az azt megelőző korbácsolásnak.A római korbács vékony szíjjakból és a végén apró ólomgolyókból állt.Bele mart a húsba.Tehát az alsó mellüreg telítve volt vérrel és vízzel. A lándzsát döfő katona nem célozgatott a bordákat illetően mert a római lándzsa erősen döfve bárhol behatolt a testbe. Az széttört lábszárral valóban nem tudott felhuzakodni az elítélt addigra a belső szervei is leszálltak az egész hasa dobként feszült és mefulladt.
2013. dec. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 sörpocak ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy az a lándzsa szúrásnak más indítéka is lehetett. Még egy volt tanárom gondolta úgy, hogy az a lándzsa szúrás, akár lehetett kegyelem döfés is, hogy minél gyorsabban meghaljon és ne kelljen szenvednie.

Jó, nem tom, csak gondoltam megosztom ezt veletek, mert szerintem ebben a verzióban nagyobb emberség tapasztalható. :)

2013. dec. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!