Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azok akik Jézust sértegetik...

Azok akik Jézust sértegetik kegyeletsértés miatt feljelenthetőek?

Figyelt kérdés
Tényleg azért cél elhitetni, hogy nem élt, mert így kevesebben vannak bajban?

2013. dec. 11. 19:14
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Habár Jézus most is él...Akkor inkább becsületsértés...

De akkor Jézusnak kell kezdeményezni vagy más is teheti?

2013. dec. 11. 19:26
 2/20 SimkoL válasza:
100%
A közszereplők sértegetése más kategória.
2013. dec. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában az, hogy valaki tagadja a létezését nem kegyeletsértés és nem becsületsértés, ráadásul jogi szempontból nincs kétségtelen bizonyíték a létezésére.
2013. dec. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Természetesen nem akarok senkit feljelenteni, főleg nem azért, mert atesita.

Csak felvetettem a kérdést.


Azokra gondolok, akik gúnygépeket gyártanak és direkt hamis dolgokat terjesztenek róla. (ami egyértelműen kitaláció, viszont provakotív és túl megy a jóízlés határán). Illetve azt lehet levonni belőle, hogy a keresztények közveszélyes elmebetegek kivétel nélkül.

2013. dec. 11. 20:12
 5/20 anonim ***** válasza:
5%

Kedves Silver barátom.


A kérdéseden meglepődtem.

Ugyan is Te mint Biblia ismerő ember tudhatnád, hogy mi erről Jézus, vagy a Teremtő véleménye.


(Máté 10:32, 33) . . .; 33 de aki megtagad engem az emberek előtt, azt én is meg fogom tagadni égi Atyám előtt.

(Márk 8:38) 38 Mert aki szégyell engem és a szavaimat ebben a házasságtörő és bűnös nemzedékben, azt az Emberfia is szégyellni fogja, amikor megérkezik Atyjának dicsőségében a szent angyalokkal.”

(Máté 16:27, 28) 27 Mert az Emberfiának el kell jönnie Atyjának dicsőségében az angyalaival, és akkor megfizet mindenkinek a magaviselete szerint. 28 . . .

2013. dec. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

> direkt hamis dolgokat terjesztenek róla


Dehát pont erről van szó.. bárki bármit terjeszt róla, nem tudható bizonyosan hogy hamis vagy igaz.

Egy példa: régebben valahol olvastam, hogy van egy olyan elképzelés miszerint homoszexuális volt. Igaz? Hamis? Te tudod? Mert én nem. A Bibliában erről persze nincsen szó, ez a tény viszont nem erősíti meg egyik álláspontot sem.

Tehát az alapvető probléma, hogy nem tudod bizonyítani egyetlen, akár mégoly rosszindulatú állításról sem, hogy hamis, innentől kezdve jogilag bukott a dolog.

2013. dec. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Kedves tanú barátom, nem kell meglepődnöd, semmikor ha furcsát olvasol tőlem. Egyszerűen ne koncentrálj olyankor arra, hogy ki teszi fel a kérdést vagy elrejtem a nevemet:)


Lesz amikor úgy fogod még látni, mintha nem is velem beszélnél....


Amúgy köszönöm a válaszod. De most nem arra lennék kiváncsi, hogy mi Jézus véleménye vagy mi lesz az ítélet napon. Csak egy elméleti kérdés. Mit tehetnek a hívők az őket ért atrocitások ellen, amely "Jézuson keresztül" történik ellenük. (itt a világon, jelen pillanatban a magyar vagy eu-s törvények szerint).

2013. dec. 11. 20:34
 8/20 A kérdező kommentje:

#6


Ha a melegek létrehoznak egy egyházat, ahol azt állítják, hogy Jézus meleg volt az más tészta. Bár a Bibliai írások alapján nem valószínűsíthető.

Ez nem rágalmazás. (csak ha valaki homofób). Inkább tévedésnek lehetne mondani.


Az viszont rágalmazás, hogy:

Jézus egy m...s pedofil, aki hancúrozott az apostolokkal és a keresztények gyerekekkel közsülnek, mert birkán követik a meséjüket.

2013. dec. 11. 20:40
 9/20 sörpocak ***** válasza:
100%

Ha jól értem, te inkább a szándékon vagy megakadva. Azon, ha valaki szándékosan gúnyt űz Jézusból,,,illetve súlytalanul dobálózik a kijelentésekkel.


Azt kell, hogy mondjam: "Ez van." (bocsi)

Az emberiség mindent kifiguráz. Ilyen alapon minden harmadik embert fel lehetne jelenteni vallási hovatartozástól függetlenül.


Talán a legnyomósabb érv, az az, hogy kivitelezhetetlen.

2013. dec. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen nem. Mivel nem egy valós, létező személyről van szó, nem jelentheted fel.

Karikatúra, lenéző szövegek, képek, semmi jogi akadályba nem ütköznek

2013. dec. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!