Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azok akik Jézust sértegetik...

Azok akik Jézust sértegetik kegyeletsértés miatt feljelenthetőek?

Figyelt kérdés
Tényleg azért cél elhitetni, hogy nem élt, mert így kevesebben vannak bajban?

2013. dec. 11. 19:14
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Egyébként elég szánalmas viselkedés, hogy mindenhol ez megy és nem csak a vallás területén. A vicces képekkel semmi bajom nincs, értékelni tudom a humort. És a "szabad gondolkodással" sincs, hogy felvetünk valamit, vagy megkérdőjelezünk.


De a gyűlöletkeltés nagyon visszataszító...Most akkor az lenne a helyes, ha az ember behódolna vagy visszavágna?

Az is egy lehetőség, hogy nem foglalkozni vele.


De tényleg nem értem.

Soha meg sem fordult a fejemben beírni, hogy kicikizzek bárkit. Egyszerűen nem értem, min nevetnek az emberek, azon ha valakit cikiznek, vagy valaki megüti magát.

Az uszítás sem bűn?

2013. dec. 11. 21:07
 12/20 anonim ***** válasza:
6%

Kedves Silver barátom.


Értem a kérdést,

Nos egy keresztény minden esetben a Biblia szerint jár el, bár vannak olyan helyzetek, amikor lehet "bírósághoz" fordulni, hiszen a keresztény is adófizető polgár, és bizonyos mértékben be tartja az emberi törvényeket amíg Isten törvényébe nem ütközik.


Jehova tanúi többször fordultak az emberi jogok bizottságához, mivel történtek helyzetek, ahol a maga az ország, vagy kormány megsértette az emberi alkotmányos jogokat, és emberhez méltatlan módon bántak Tanúvakkal ok nélkül.

s ezekben az esetekben mindig megnyerték a pert Jehova Tanúi.

a legutóbb a Francia kormánynak kellett kártérítést fizetni Jehova Tanúinak, amiért "megsértették" az emberi alkotmányos jogaikat.


Persze nem minden esetben, mert vannak "károk" amiket "ellehet" nézni s a bosszúállás amúgy is Jehováé nem az emberé.erre ez a biblia vers a bizonyíték:


(Róma 13:9, 10) . . .” 10 A szeretet nem cselekszik rosszat a felebaráttal; a törvény betöltése tehát a szeretet.

(1Korintusz 6:1) 6 Mer-e bármelyikőtök is, akinek valami ügye van a másikkal, igazságtalanok előtt pereskedni, és nem a szentek előtt?

(1Korintusz 6:7) 7 Hát bizony teljességgel vereséget jelent nektek, hogy pereitek vannak egymással. Miért nem hagyjátok inkább, hogy vétsenek ellenetek? Miért nem hagyjátok inkább, hogy csalást kövessenek el veletek szemben?

(1Korintusz 6:6) 6 hanem testvér a testvérrel pereskedik, ráadásul nem hívők előtt?!

(1Korintusz 16:14) 14 Minden dolgotok szeretettel történjék.


Csak néhány olyan vers ahol nem nagy kár történt, és ilyen butaságokkal nem mennek a keresztények, főleg, nem keresztényekhez ítélkezni....

2013. dec. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálkozhatsz vele... de nem fognak komolyan venni. Csak bekerülsz a rendőrség viccrovatába.
2013. dec. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 hollófernyiges ***** válasza:
Megpróbálhatod, de akkor az egyházat is fel lehet jelenteni Júdás kegyeletsértéséért.
2013. dec. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Nem rossz ötlet. Bár az egyház sem állítja nyíltan, hogy el kellene ítélni Júdást, vagy azt, hogy a pokolba került.

(a Biblia alapján viszont a tetti nem szépek. Árulás, lopás stb...)

Hitlerről is csak tényeket tanítanak. (bár megérdemlné, hogy elfelejtsük)


A kereszténységre tényeket megállapítani bármit vagy a Bibliából lehet vagy a tudományos kutatások alapján. (bár a keresztények a Bibliában hisznek). Aki mást állít a hitükről, az hazudik és rágalmaz.


Állíólag Jehovai tanúit is sok mindennel rágalmazták már.

pl. motoszka esteket tartanak. (azt sem tudom mi az).

De örülök, hogy a sarkukra álltak és nem hagyták magukat.


Minden más (hazug állítás) esetben minimum szerzői jogok megsértése, gyűlöletkeltés stb.. álll a hattérben. És a másik hite alapján való megkülönböztetés erősítése, a másik ellehetetlenítése.


Ha nekem pattog valaki, hogy nyomorék Jézuska nevében gyerekeket molesztálok és behúzok neki, hogy 8 napon túli sérülése lesz, gondolom én leszek elítélve.

Ha pedig elkezdem szivatni az evolúció cikizésével, csak háború lesz, vagy nekem lesz behúzva.

Ha meg nem csinálok semmit, már lehet tényleg nekem támad az illető, mert azt hiszi, hogy gyerekeket molesztálok, mint a téveszméjében Jézus.


Mondom, most nem a kariktúrára gondolok.

Hanem az olyann állításokra, amik megtévesztés és felbújtás céllal készülnek vagy direkt sértésnek mennek.

2013. dec. 12. 12:21
 16/20 A kérdező kommentje:
A Fist of Jesus is egy elég beteges film, de azon nem háborodtam fel.
2013. dec. 12. 12:53
 17/20 anonim ***** válasza:
A Brian életét láttad már? :-))))
2013. dec. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Nem, de beletekrtem és viccesnek tűnik, úgy hogy megnézem:)

Bár 1-2 dolgot már hallottam róla.

Mostanában egyébként gyűlöli a lelkem a horror filmeket. A vígjátékokat és a thrillert szeretem.

2013. dec. 12. 14:41
 19/20 A kérdező kommentje:
Ja és a meséket és izgalmas filmeket. :P
2013. dec. 12. 14:43
 20/20 anonim ***** válasza:

Hogy jönnek ide a horrorfilmek? :-D

Amúgy én azokat soha nem is szerettem.

2013. dec. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!