Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tüzes a pokol?

Miért tüzes a pokol?

Figyelt kérdés

A bűnösök miért nem egy fagyos, magányos céltalan helyre kerülne?


Vagy mindenki "egyéni pokolba" kerül?


2013. dec. 28. 14:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a Jó istenkét!

Ő ,biztos tudni fogja.

2013. dec. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Annak mi értelme, hogy mindenki egy nagy kondérban rotyog az idők végezetéig?
2013. dec. 28. 14:06
 3/18 anonim ***** válasza:
Van fagyos pokol is.
2013. dec. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Miből veszed, hogy a pokol tüzes?

aki ott volt nem jött vissza elmondani.

én láttam/hallottam már fagyosról és tüzesről...

de annyit mondok, Jehova Tanúi szerint nem létezik pokol, szóval nálam a téma lezárva.

isten földikirálysága van, meg a megpusztulás a földben.

és szerintem ez elég korrekt meg reális

2013. dec. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy tüzes.


Csak abban az esetben tüzes, ha a térfogata ugyanolyan ütemben tágul, mint ahogyan a bűnösök érkeznek.


Ha lassabban tágul, akkor idő után felrobban a hatalmas nyomás alatt, ha pedig gyorsabban, akkor pedig befagy.Ebben az esetben a bűnösök valóban egy fagyos, magányos(vagy legalábbis alacsony népsűrűségű) helyre érkeznek.

2013. dec. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 pelgrim ***** válasza:

A pokol nem tüzes, sem fagyos, nem egy földrajzi hely a pokol mint egy hely nem létezik. Az amit pokolnak nevezhetnénk, a tudat szánalmas állapota.


Némelyek azt állítják, hogy az öngyilkosok a pokolba jutnak, én azt mondom, hogy ők már ott vannak mielőtt végbevitték elhatározásukat. Hogy utána mi történik velük arról nincs tudomásunk.

2013. dec. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
A tűzben való égés a szenvedés szimbóluma, azért tüzes a pokol. De egyéb szenvedésre utaló szimbólumai is vannak a pokolnak ("külső sötétség", "sírás és fogcsikorgatás") Amúgy mivel a pokol nem fizikai hely, ezért nyilvánvalóan nincs benne tűz.
2013. dec. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Olvastam a válaszokat, hát kérdésem nekem is van.

Miért kell a hitehagyott tanítások után menni?

Ezt a kérdést rendszeresen felteszik, pedig a válasz meg van, NEM LÉTEZIK.


A pokol, egy igen rossz fordítása a sírgödör szónak.

Teljesen mindegy milyen életet éltél, oda kerül mindenki amíg Jézus messiási királysága át nem veszi az emberi kormányzatoktól a hatalmat, ami hamarosan megtörténik.


s utána aki arra érdemes, vagy vissza kapja az életet, vagy nem.

Utóbbiak, maradnak a nemlétezés állapotába.

Mint említettem volt a Tűz az örök megsemmisülését jelenti az életnek.

Isten ezt a büntetést szabta ki, és további szadizást nem mondott, mivel logikátlan is egy nem létezőnek fájdalmat okozni.

Hogy a Teremtőről milyen aljas képek keringenek azt köszönhetjük a hitehagyott tanításoknak, nem is csoda, hogy az Istentől elfordulnak, Sátán meg hogy örül neki, ez a célja.

A létező összes tanítást ami Isten lényét királyságát támogatná, Ő találta ki, és az emberek hagyják magukat befolyásolni.

Sőt egyesek kifejezetten ragaszkodnak hozzá, hogy létezik ilyen. Hogy nekik miért kell az Istenről ennyi aljasságot kitalálni, és tovább adni?.....

2013. dec. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

javítás:

Ami nem támogatja Isten királyságának tényét, és jogi igazságos oldalát, az mind az ördögtől van.

egyébként is Jézus részese ennek a jog rendszernek, és aki ezeket támogatja, azok Jézust is belekeverik, mert Ő támogatja ezeket, hiszen ezt tanította.

Eltudod képzelni, hogy Jézus élvezi, hogy szadiznak?

Nem azért meg az emberiségért?

Lélek halhatatlansága meg nincs, mert a lélek mag az ember, és ha meghalsz utána már sütögethetnek....

2013. dec. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Ha meghalok lekerülök a pokolba, ahol az ördög "teremt" nekem egy testet hamuból és kátrányból, aztán már sütögethet.


Egyébként meg nem csak fizikai fájdalmakkal lehet kínozni egy embert.

2013. dec. 28. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!